Do hlubiny

Maia Javan

Kostýmy:

Leesa Evans
  • Psema

Film s typickým scénářem o objeveném pokladu, který se dá zpeněžit, nějaká ta zrada, problém a výsledkem je happyend. Podobných filmů jsou tuny, problém u tohohle je, že scénář a veškeré scény v něm jsou na sebe naházeny bez rozmyslu, herecké výkony neoslní, jediným kladem, co se týče herců jsou jejich tělesné proporce. Na Walkera jsem zvědavý rozhodně nebyl a jeho jednorozměrnost mě až urážela. Se stejným neduhem se potýkala i Jessica Alba, a i když mě z počátku bavilo koukat na její horní, dolní a ostatní partie těla, tak po první hodině už ani to nestačilo. Prostě podprůměr s pěknými, ale plochými postavami. I na jedno shlédnutí dost drastická zkušenost.(9.9.2006)

• Tommy987

Into the Blue ponúka divákom presne tri veci: pre mužov Jessicu Alba takmer permanentne v plavkách, ktorú kamera nasníma snáď z každého možného uhlu ; pre ženy našlapané telo Paula Walkera a party "hustejch negrů" ; a v zásade pre všetkých krásne morské a podmorské zábery. O niečom ako (aspoň trochu) zmysluplný príbeh, herecké výkony, zručná réžia či nebodaj náznaky logiky si môžeme akurát tak nechať zdať. 2/10(2.7.2006)

• Disk

Podprůměrná srágora s klasickým motivem objevení pokladu. Zaujmou tu leda tak pěkní mladí lidé, především neskutečně sexy Paul Walker.(2.6.2013)

• Malarkey

Někdo hodnotí film podle kvalit příběhové, zpracování a tak dále. Ta druhá skupina čumí na tu holku, která si s divákem u televize jednoduše pohrává. Jenže to je v tom ten problém, že autoři počítali s tím, že ona bude stačit a na další věci se nezaobírali. Jessica Alba není dobrá herečka. Ne že bych ji neměl rád, ale spíš využívá svůj zevnějšek k tomu, aby mohla točit ve vydařených filmech. Tenhle příběhově připomíná pád do propasti, možná ještě větší než je na Českém území Macocha. Film, který mě tak naštval jeho blbostí, až jsem z toho poté zblbnul taky. Já každopádně vím, že se na to znovu nekouknu a ty, ač krásné vnady, mi za to nestojí. --- Odešel jsi z práce? - Vyhodili mě... Ale s tím jsem počítal.(16.9.2007)

• Matty

Při sledování tohoto filmu jsem zažil jedno nepříjemné procitnutí. Pokud se opravdu jedná o akční thriller pro teenagery, již teenagerem nejsem. Toto zjištění mě mrzí o to víc, jak mladě se stále cítím. Již dlouho jsem neviděl tak nudný film, který má být primárně zábavný. Problém tkví především ve scénáři. Více než hodinu chybí pořádná motivace, nějaký hnací motor, který by diváka udržoval v neustálém napětí. Film se nemůže rozhodnout, jestli bude spíše dalšími Lovci pokladů nebo dalším Jednoduchým plánem. Chvílemi to vypadá, že ani jedním, že se úmyslně vydává zcela odlišnou cestou než všechny předchozí thrillery, aby scénárista nakonec sáhl po tom nejpravděpodobnějším a již tolik ohraném schématu. Dívání se na opálené mladé bělochy, kterým budete závidět leda tak těla, nikoliv inteligenci, potápějící se někde na Bahamách, se poměrně brzy omrzí. Podvodní scény přitom dávají tušit, že John Stockwell není netalentované pako, což se naplno projeví během posledních cca dvaceti minut, během jediné části filmu, kterou jsem si opravdu užíval. Jediné části filmu, která naplnila má očekávání. Kéž by se o celém filmu dalo napsat, že plní svůj účel stejně zodpovědně jako Jessica Alba v hlavní roli. Mé slabší dvě jsou hlavně za její lepší dvě. 35% Zajímavé komentáře: jojinecko, genetique, castor(25.8.2007)