Do hlubiny

Kostýmy:

Leesa Evans

70%(25.12.2006)

• Matty

Při sledování tohoto filmu jsem zažil jedno nepříjemné procitnutí. Pokud se opravdu jedná o akční thriller pro teenagery, již teenagerem nejsem. Toto zjištění mě mrzí o to víc, jak mladě se stále cítím. Již dlouho jsem neviděl tak nudný film, který má být primárně zábavný. Problém tkví především ve scénáři. Více než hodinu chybí pořádná motivace, nějaký hnací motor, který by diváka udržoval v neustálém napětí. Film se nemůže rozhodnout, jestli bude spíše dalšími Lovci pokladů nebo dalším Jednoduchým plánem. Chvílemi to vypadá, že ani jedním, že se úmyslně vydává zcela odlišnou cestou než všechny předchozí thrillery, aby scénárista nakonec sáhl po tom nejpravděpodobnějším a již tolik ohraném schématu. Dívání se na opálené mladé bělochy, kterým budete závidět leda tak těla, nikoliv inteligenci, potápějící se někde na Bahamách, se poměrně brzy omrzí. Podvodní scény přitom dávají tušit, že John Stockwell není netalentované pako, což se naplno projeví během posledních cca dvaceti minut, během jediné části filmu, kterou jsem si opravdu užíval. Jediné části filmu, která naplnila má očekávání. Kéž by se o celém filmu dalo napsat, že plní svůj účel stejně zodpovědně jako Jessica Alba v hlavní roli. Mé slabší dvě jsou hlavně za její lepší dvě. 35% Zajímavé komentáře: jojinecko, genetique, castor(25.8.2007)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $18,801,234Tržby Celosvetovo $44,434,439║ Dobrodružné filmy v posledných rokoch dopadajú dosť nevýrazné, nemajú už čo ponúknuť, za každým sa odohrá podobný prevarený príbeh, kde nie je ani najmenší závan originality. Herci si tu svoje úlohy len nezáživné s drsnáckymi výzormi odbijú a tým všetko hasne, akcia, napätia, všetko je na jedno kopyto povrchné ako samostatný záver filmu, ktorý sa snaží byť nadupane zbesilo akčný ale keď to nejde tak to nejde. Zamrazí aj nevyužitie Jessici Alby premávajúcej sa v plavkách. /40%/(14.12.2008)

Nemůžu jinak .. miluji moře, potápění, snědou kůži .. miluji pohled na krásné mužské a ženské tělo, jako oddechovka a lákadlo na dovolenou kdekoli, kde je 35°C a více, tak se mi to líbilo víc než dost. A hudba v něm stejně tak.(21.5.2008)

Urostlí mládenci, lepé děvy, průzračné moře v barvě stoprocentního cyanu, rybiček jak ve veřejném akváriu... prvních 35 minut bylo pouhým zdlouhavým klipem, reklamou na turistická lákadla Karibiku. Pak někoho moudrého napadlo, že by ten film měl mít asi nějaký děj, že dovádění a cicmání pohledných lidí ve vlnách nejspíš divákovi nebude stačit ke štěstí. A tak ten moudrý kdosi oslovil svého šestiletého potomka, ať sepíše scénář - ale krasopisně, přesně podle písanky! Poté se nám do hudebního videoklipu vloudil poklad ze ztroskotané lodi, upadlé letadlo, narkotika, prohnilí padouši s mizernou muškou a vybíraví žraločí gurmáni. "Do hlubiny" se nepyšní dobrými hereckými výkony ani reálně vyhlížejícími situacemi, nabízí několik "povedených" guilty pleasure momentů, ovšem jak jsem večer byla ubitá horkem, nějak mi pohled na tolik čisté vody přišel jednoduše příjemný a mému uvařenému mozku ten tupoučký příběh celkem vyhovoval. 58%(23.6.2011)