Do hlubiny

Maia Javan

Kostýmy:

Leesa Evans
  • Thomick

"A vy? Vy máte potápěčskou licenci? - Heleďte, já jsem právník..." :-D --- Zaplaťpánbů za Jessicu, jinak bych od obrazovky po chvíli utekl. Into the Blue má zkrátka jediné štěstí, že jeho druhá půlka celkem příjemně odsejpá, jinak by jeho konto zatížil další "odpad!". Ve vodě hybernující Paul Walker mi totiž vskutku neučaroval, stejně jako čelní náraz do Nissana v nemalé rychlosti a bez jakýchkoliv následků (ti tři pak byli opravdu roztomilí, jak tam seděli, jako by se nechumelilo), Jaredova všudypřítomná sušička (nebo snad voda v Atlantském oceánu není mokrá?) a další logické džuzny. Spoléhání se na to, že to "zadek Jessicy nějak uhraje", bylo až zoufale průhledné a jen zpola funkční. Ohraný scénář bez režisérovy pořádné invence pak nezafungoval pro jistotu vůbec.(28.6.2009)

3 hvězdy s odřenýma ušima..většina filmu pěkná nuda..(8.8.2011)

• Matty

Při sledování tohoto filmu jsem zažil jedno nepříjemné procitnutí. Pokud se opravdu jedná o akční thriller pro teenagery, již teenagerem nejsem. Toto zjištění mě mrzí o to víc, jak mladě se stále cítím. Již dlouho jsem neviděl tak nudný film, který má být primárně zábavný. Problém tkví především ve scénáři. Více než hodinu chybí pořádná motivace, nějaký hnací motor, který by diváka udržoval v neustálém napětí. Film se nemůže rozhodnout, jestli bude spíše dalšími Lovci pokladů nebo dalším Jednoduchým plánem. Chvílemi to vypadá, že ani jedním, že se úmyslně vydává zcela odlišnou cestou než všechny předchozí thrillery, aby scénárista nakonec sáhl po tom nejpravděpodobnějším a již tolik ohraném schématu. Dívání se na opálené mladé bělochy, kterým budete závidět leda tak těla, nikoliv inteligenci, potápějící se někde na Bahamách, se poměrně brzy omrzí. Podvodní scény přitom dávají tušit, že John Stockwell není netalentované pako, což se naplno projeví během posledních cca dvaceti minut, během jediné části filmu, kterou jsem si opravdu užíval. Jediné části filmu, která naplnila má očekávání. Kéž by se o celém filmu dalo napsat, že plní svůj účel stejně zodpovědně jako Jessica Alba v hlavní roli. Mé slabší dvě jsou hlavně za její lepší dvě. 35% Zajímavé komentáře: jojinecko, genetique, castor(25.8.2007)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Prostředí 9/10/// +Scott Caan, Paul Walker a Jessica Alba, trocha napětí, krásné prostředí, závěrečná akce -občas slabší scény a méně zajímavá zápletka, která tu už mnohokrát byla, takže dějově nic překvapujícího/// Hvězdně obsazení film odehrávající se v krásném prostředí. Nebýt jednoho nebo druhého byl by to tuctoví film. Naštěstí má žánrově od každého trochu, takže vás napoprvé dokáže upoutat, ale podruhé už to vidět nemusím a to jsem se na film hodně dlouho těšil./// Celkem 69%///(19.11.2011)

Nemůžu jinak .. miluji moře, potápění, snědou kůži .. miluji pohled na krásné mužské a ženské tělo, jako oddechovka a lákadlo na dovolenou kdekoli, kde je 35°C a více, tak se mi to líbilo víc než dost. A hudba v něm stejně tak.(21.5.2008)

• - Jared (Paul Walker) nosí ve filmu hodinky Hamilton Khaki Navy. (Roland Sands)

• - Sony Pictures digitálne upravila filmový trailer a Jessica Alba (Sam) tak prišla k bikinám, ktoré toho zakrývajú trochu viac. (Methodix)

• - Sam, Amanda, Jared a Bryce se potápí na nádech nad vrakem lodi. Kluci se pod vodou ze srandy perou a Jaredovi spadnou hodinky na dno. V několika dalších záběrech se pak pravidelně hodinky objevují a mizí Jaredovi z ruky. (Zdroj: ČSFD.cz)