Kill Bill 2

Kill Bill druhá časť

Kill Bill: Vol. 2

Akční / Thriller / Krimi

USA, 2004, 136 min

Vivat Quentin ! Ave Quentin ! Po trošičku slabší jedničce přichází geniální dvojka. Nenacházím slov - David Carradine, mistr Pei Mei, Uma Thurman a další...Rozhodně jeden z nejlepších filmů, které jsem viděla.(8.5.2004)

Oba diely hodnotím rovnako. Zatajuje sa mi pri nich dych, sú pre mňa čistým potešením a plnohodnotným uspokojením filmovo-fanúšikovských potieb. Ale nie som rád, že KILL BILL ako celok sa skladá z nich dvoch. Jednak preto, lebo na konci jednotky je z čisto komerčného dôvodu spoiler, ktorý zabíja hlavnú pointu celej 200 minútovej masy, a tiež preto, lebo vo vzájomnom kontexte sú tieto da filmy nesúrodé. Po dopozeraní jednotky chcem, aby sa v rovnakom tempe a štýle niesla aj dvojka. A pri sledovaní dvojky túžim po prežití udalostí z jednotky v rovnakej, krištalicky čistej tarantinovskej podobe, akou disponuje dvojka.(17.5.2004)

Scénář: Quentin Tarantino .. NÁŘEZ!!! Skvěle jsem se pobavil (a zasmál).. A upřímě, Tarantino mě opět dostal.(25.4.2004)

Opravdový filmový maniak - filmový bůh tohle dokáže natočit = Quentin Tarantino. KILL BILL dává divákovi křídla. Fascinující bojové scény, tarantinovské dialogy, výborné hudební kulisy, prvky westernu, plnokrevná tarantinovská filmová magie, která okouzlila diváky po celém světě - obrovský úspěch to mu jen napovídá, takže minimálně 10 hvězdiček. P. S. Černobílá scéna, kdy jede Uma Thurman v autě ve stylu Hitchcocka je geniální. Film detailně rozebrán v mém Deníčku.(10.9.2011)

Asi jsem po letech konečně prozřel. Je to jiných pět hvězdiček než pro jedničku, je to ale taky úplně jiný film.(5.10.2010)