Kill Bill 2

Kill Bill druhá časť

Kill Bill: Vol. 2

Akční / Thriller / Krimi

USA, 2004, 136 min

Vol. 2 je o dost lepší a řekl bych o dost "jiný", než Vol. 1. Dalo by se říct, že kdyby neexistovala jednička, vůbec by mi to nevadilo :) Je tu ale spousta hluchých míst, ve kterých se přímo nabízí úvahy o sestříhání obou částí v jediný celek o snesitelné délce. Přelepit hluchá místa tím nejlepším z Vol.1, pak by se asi dalo hovořit o "nejlepším Tarantinovi", možná i o jednom z nejlepších filmů s touhle tématikou vůbec (prachy jsou dnes bohužel jediným určujícím faktorem, takže "KillBilly" beru jako promarněnou příležitost) ..... Na filmu mě osobně nadchly všechny scény točící se kolem Buddovy maringotky, s vrcholem - soubojem Bride a Elle.(13.10.2004)

Je zde všechno, co chybělo jedničce (prokreslení charakterů, herecké výkony, atmosféra), a taky něco navíc: černohumorné hlášky, "westernové" scény, překvapivé zvraty. Instant classic. 90% Zajímavé komentáře: Douglas, ScreamJay, Jeanne, mm, GREGOIRE, plagjoklas(3.9.2005)

Asi jsem po letech konečně prozřel. Je to jiných pět hvězdiček než pro jedničku, je to ale taky úplně jiný film.(5.10.2010)

Skvělý film, ale rozhodně ne hustý akční nářez, jak Tarantino sliboval. Z Billova umění nevidíme prakticky nic a co mě nejvíc zklamalo, je absence závěrečného souboje. V podstatě není ani ve dvojce skoro žádné kung-fu, na které jsem tolik těšil. Film je to mimořádný, ale jiný než Tarantino sliboval.(29.4.2004)

Varování: pokud očekáváte stejný akční nářez jako v případě prvního dílu, měli byste přestat chodit na filmy tzv. "naslepo". Ve vašem případě totiž hrozí reakce "co to krucinál je!". Zatímco první díl skládal poctu starým asijským akčním filmům, tj. bez postav zato se spoustou krve, druhý díl se klaní americkým westernům a noir filmům: Tarantino prostě změnil žánr a postavy tam nechal. Nevěsta konečně disponuje nějakými emocemi, z Billa občas uvidíme dokonce i obličej, záporáci mají motivaci. Akčních scén je tu minimálně: výuka u Pai Meie, souboj s Ell (s naprosto úžasným zakončením) a závěrečná bitka Nevěsta versus Bill. Dokonce i ten místy kritizovaný konec mi přijde vcelku logický, pokud by Tarantino nechtěl točit třetí díl, kde by se Nevěsta z depresí a výčitek svědomí uchlastávala někde v baru, protože po dokonané pomstě by přirozeně nastala otázka "co dál". Vyčítat hudebnímu doprovodu, že je méně akční či co, je hloupost: zkusili jste si, vážení, představit např. souboj mezi Ell a Nevěstou za doprovodu Battle without honor or humanity? Přirozeně i zde tedy nastala změna žánru. Vol. 2 je plné překvapení, v mém případě to největší přišlo, když jej můj relativně benevolentní otec označil za ptákovinu nejvyššího kalibru a moje sedmdesátiletá konzervativní babička řekla, "že je to prostě vodvaz".(8.4.2005)

• - Esteban Vihaio (Michael Parks) si čte knihu "The Carrucan's of Kurrajong" od Jasmine Yuen. Jasmine Yuen Carrucan byla jednou ze členek štábu. (HellFire)

• - Ve scéně na poušti má nevěsta (Uma Thurman) špinavé a neučesané vlasy. Hned v dalším záběru je však jejich stav o poznání lepší. (Marrty3)

• - Na konci záverečných titulkov je ešte jedna krátka scéna. (MetalMesiah)