Kill Bill 2

Kill Bill druhá časť

Kill Bill: Vol. 2

Akční / Drama / Krimi / Thriller

USA, 2004, 136 min

Zatímco první díl byl exhibicí Tarantina jako režiséra, tak zde se konečně dostává ke slovu příběh. Uma se nemusí ohánět svým (ne)mocným kung-fu, takže již nevypadá jak oživlé pádlo, ale hlavně se nám Quentin poněkud "poSergioLeonovatěl". Což snímku (i Tarantinovi) jen a pouze prospělo. Hodně moc prospělo. ♫ Hodnocení písničkového OST: 4/5(13.8.2006)

Nářez! Tarantino je bůh! Až se trochu vzpamatuju, možná napíšu víc:-)(15.4.2004)

Skvělý film, ale rozhodně ne hustý akční nářez, jak Tarantino sliboval. Z Billova umění nevidíme prakticky nic a co mě nejvíc zklamalo, je absence závěrečného souboje. V podstatě není ani ve dvojce skoro žádné kung-fu, na které jsem tolik těšil. Film je to mimořádný, ale jiný než Tarantino sliboval.(29.4.2004)

Asi jsem po letech konečně prozřel. Je to jiných pět hvězdiček než pro jedničku, je to ale taky úplně jiný film.(5.10.2010)

K jedničce jsem komentář nepsal, čekal jsem až na dvojku a teď se do toho teda obuju. Takže zatímco jednička mi připadala místy opravdu hodně ulítlá (což asi mělo pro Quentina svůj smysl), překypovala snad až moc efektními souboji a hektolitry krve a příběh měl místy větší díry, než někteří záporáci po zásahu Nevěstiným mečem, dvojka jako by se snažila dodat do příběhu to, co právě jedničce scházelo, a to trochu řádu, uhlazenosti a záplat (na ty zmiňované díry :) ). Touto druhou částí Tarantino prokázal, že stále umí a i mě coby pochybovače přesvědčil, že jako celek je Kill Bill určitě hodně dobrý. Stejně jako v jedničce je i ve dvojce skvělá hudba, navíc přesně zvolená a vhodně zakomponovaná. Herci předvádějí to, co se od nich v tomto žánru očekává - na Oscara to není, ale rozhodně je to nadprůměr. Velice zajímavé vyvrcholení (pro mě osobně příjemně překvapivé) měl souboj Umy Thurman s Daryl Hannah - doporučuji! :) Jedničce jsem dal čtyři hvězdičky, ale s hoooodně odřenýma ušima. Dvojka má hvězd pět a nehodlám o žádné z nich vést s nikým diskuze.(10.5.2004)

• - Robert Rodriguez si nechal za zkomponování hudby k filmu zaplatit 1 dolar. Tarantino řekl, že mu to oplatí tak, že se ujme režie jednoho segmentu filmu Sin City (2005) za stejnou částku. (HellFire)

• - Billova řeč o Supermanovi byla inspirována knihou The Great Comic Book Heroes (Velcí hrdinové komiksů) Julese Feiffera. (HellFire)

• - V roce 2007 Tarantino otevřeně mluvil o dalších 2 dílech série, kde by ve středu dění měli být dva přeživší členové Crazy 88 a dcera postavy Vernity Green (Vivica A. Fox). Ovšem na premiéře filmu Nespoutaný Django (2012) Tarantino prohlásil: “Vlastně nevím, jestli vůbec někdy bude Kill Bill Vol. 3. Uvidíme, ale pravděpodobně ne." (deadman93)