Kill Bill 2

Kill Bill 2

Kill Bill druhá časť

Akční / Thriller / Krimi

USA, 2004, 136 min

Účetní uzávěrku Nevěsta vyrovnala tarantinovsky transparentním způsobem, což, dle svého letitého zlozvyku, hodnotím pěti hvězdami a žádným pruhem.(12.12.2011)

Takhle vypadá dokonalé završení/vyřešení ságy, ne jako Epizoda 3:) Ale komentář nemá být bezduchý výkřik do tmy, takže k tomu napíšu něco víc. První zhlédnutí KB2 mě zanechalo ve stavu "sakra vždyť cítím že to bylo dobrý, tak proč nevím co si o tom mám myslet?". KB2 není právě nejjednodušší film (což je u Tarantina šok:)) alespoň co se pocitové stránky týká. A to je přesně ono - tohle musí cítit hrdinka ve chvíli, kdy se setká s Billem, a přesně tak dostal film i mě. Jenže něco tomu chybí...třeba je to lítost z toho že už to skončilo, nevím. 80%(15.6.2005)

I když mi přišel první díl Kill Billa lepší, pořád jde o pěti hvězdičkový nářez, který se jen tak nevidí. Kill Bill 2 je podle mě rozhodně méně akční než jednička zato víc ukecanější. Typická Tarantinovka.(27.8.2007)

Soundtrack Robert Rodriguez: 1. A Few Words from the Bride [0:42] ,2. Goodnight Moon [4:03] ,3. Tramonto [1:15] ,4. Can't Hardly Stand It [2:48] ,5. Tu Mira [4:00] ,6. Summertime Killer [3:39] ,7. The Chase [1:03] ,8. Legend of Pai Mei [2:06] ,9. Arena [4:46] ,10. A Satisfied Mind [2:50] ,11. A Silhouette of Doom [2:54] ,12. About Her [4:49] ,13. Truly and Utterly Bill [0:47] ,14. Malaguena Salerosa [4:05] ,15. Urami Bushi [6:27],(22.5.2011)

Lawrence Benderovi bylo prý líto vystříhnout byť i minutu z materiálu, který Tarantino natočil. A já mu nevěřím ani slovo. Jako zkušený obchodník si určitě dobře spočítal, že film typu Kill Bill na sebe vydělá jen když ho uvede ve dvou částech. Takhle jsme viděli "pouze" dva vysoce nadprůměrné snímky, které by spojením divoké a zábavné jedničky a zvolněné a místama až příliš upovídané dvojky daly vzniknout nejlepšímu filmu Tarantinovy tvorby. Mistr opět dokázal, že má nápadů na rozdávání, i když vizuálně je dvojka chudší než předchozí část. Opět dokázal, že umí napsat dialogy, které je radost poslouchat, nicméně některé z nich jsou zde příliš natahované a některé situace a postavy v nich zbytečné (pasák, Buddův šéf a scéna s ním). A také Quentin opět dokázal, že umí z herců za zenitem jejich kariéry vymáčknout to nejlepší, David Carradine je totiž klasa. Jenže co naplat. Mohli jsme se těšit z geniálního filmového díla, místo toho jsme sledovali dvě zdařilá torza. Díky zásahům producentů, či možná přebujelého Quentinova sebevědomí. Kdoví.(23.5.2004)