Kill Bill 2

Kill Bill 2

Kill Bill druhá časť

Akční / Thriller / Krimi

USA, 2004, 136 min

Mno, líbilo se mi to víc jak jednička, bylo tu víc příběhu a míň krve stříkající z propíchaných kondomů. 4 hvězdy za souboj velkých blondýn a závěrečnou "p.ču".(17.5.2007)

rozpocet $30 million trzby celosvetovo $152,159,461(17.11.2006)

Sice jsou oba díly hlavně výrazovými prostředky rozdílné jako den a noc, ale přesto je Kill Bill jedinečným a jednolitým filmovým dílem, které funguje ve všech ohledech. Zkombinovat neowestern se samurajskými meči je natolik výstřední nápad, že mohl dopadnout jenom průšvihem nebo nezapomenutelným zážitkem. Tarantinovi tak ke cti může sloužit to, že se mu povedlo to druhé a jeho počin zraje nečekaně rychlým tempem.(15.8.2006)

Takhle vypadá dokonalé završení/vyřešení ságy, ne jako Epizoda 3:) Ale komentář nemá být bezduchý výkřik do tmy, takže k tomu napíšu něco víc. První zhlédnutí KB2 mě zanechalo ve stavu "sakra vždyť cítím že to bylo dobrý, tak proč nevím co si o tom mám myslet?". KB2 není právě nejjednodušší film (což je u Tarantina šok:)) alespoň co se pocitové stránky týká. A to je přesně ono - tohle musí cítit hrdinka ve chvíli, kdy se setká s Billem, a přesně tak dostal film i mě. Jenže něco tomu chybí...třeba je to lítost z toho že už to skončilo, nevím. 80%(15.6.2005)

• Radek99

Rozpaky přetrvávající z prvního dílu bohužel zůstávají. To, co mnozí označují za nejlepší Tarantinův film, je pro mne spíše rozčarování... Rob Roy píše v souvislosti s tímhle filmem o ,,nadčasovém archetypálním příběhu". Ano, jistě se dá vypozorovat mnoho takových náznaků, mnoho aluzí na klasická východní filmová díla, hodně Tarantinovy snahy a jistě i umu, ale já v tomhle filmu vidím přesto jen bohapustou slátaninu. Tu kus toho, tu kus onoho a vše moderně postmoderně slepeno do filmového slepence, což samo o sobě film filmem ještě nedělá. Ať už točil svůj opus kvůli čemukoli, rozhodně se minul s mým chápáním kvalitního filmu... Ač platí klady zmiňované v komentáři k prvního dílu, celkový výsledek za to nestojí... Jediná zajímavost je snad ta, že Tarantino téměř kompletně vykradl syžet francouzské filmové klasiky Nevěsta byla v černém...(22.1.2007)