Kill Bill 2

Kill Bill druhá časť

Kill Bill: Vol. 2

Akční / Drama / Krimi / Thriller

USA, 2004, 136 min

Lawrence Benderovi bylo prý líto vystříhnout byť i minutu z materiálu, který Tarantino natočil. A já mu nevěřím ani slovo. Jako zkušený obchodník si určitě dobře spočítal, že film typu Kill Bill na sebe vydělá jen když ho uvede ve dvou částech. Takhle jsme viděli "pouze" dva vysoce nadprůměrné snímky, které by spojením divoké a zábavné jedničky a zvolněné a místama až příliš upovídané dvojky daly vzniknout nejlepšímu filmu Tarantinovy tvorby. Mistr opět dokázal, že má nápadů na rozdávání, i když vizuálně je dvojka chudší než předchozí část. Opět dokázal, že umí napsat dialogy, které je radost poslouchat, nicméně některé z nich jsou zde příliš natahované a některé situace a postavy v nich zbytečné (pasák, Buddův šéf a scéna s ním). A také Quentin opět dokázal, že umí z herců za zenitem jejich kariéry vymáčknout to nejlepší, David Carradine je totiž klasa. Jenže co naplat. Mohli jsme se těšit z geniálního filmového díla, místo toho jsme sledovali dvě zdařilá torza. Díky zásahům producentů, či možná přebujelého Quentinova sebevědomí. Kdoví.(23.5.2004)

Tohle si poslechni - v Africe se říká: v buši tě může zabít slon, leopard, nebo černá mamba a jedině u mamby je smrt jistá, proto jí říkají smrt s garancí... Pěkně hustý, co?..... Dvojka je iná a naozaj človek nadobúda pocit, ako keby to bol úplne iný film. Dokonca mám pocit, že za ten rok, čo sa na pokračovanie v kinach čakalo, Tarantino nejaké scény natočil inak. Každopádne oproti jednotke je tu tempo viackrát príliš uťahané a už mi to po obrazovej a hudobnej stánke neprišlo také hravé a premakané. Zlepšili sa však dialógy a už to viac pripomína režisérovu predošlú tvorbu. Pribudlo aj viac emócií. Obe časti sú podobnej kvality, ale ak by som si mal vybrať len jednu, volil by som jednotku.(9.9.2011)

Nářez! Tarantino je bůh! Až se trochu vzpamatuju, možná napíšu víc:-)(15.4.2004)

SPOILER. Kill Bill by byl jen další film, kdyby nebyl Bill zabit. Kdyby ho byl někdo jen zmydlil, tak by byl, ale protože Bill byl zabit, byl to film poslední. Ale kdyby nebyl Bill debil a nebyl by ho někdo zabil, nebyl bych byl vybral k psaní tento styl a byl bych býval rovnou vyblil, že ten všudybyl Bill se vrátí. Nevrátí se, přátelé. Bill byl zabit a věnec mu vil Will, jediný, kdo mu zbyl. KONEC SPOILERU.(6.1.2012)

Mno, líbilo se mi to víc jak jednička, bylo tu víc příběhu a míň krve stříkající z propíchaných kondomů. 4 hvězdy za souboj velkých blondýn a závěrečnou "p.ču".(17.5.2007)

• - Pozorní diváci najdou odkazy na Tarantinův debut Gauneři (1992). Nevěsta vytáhne z kovbojské boty břitvu, podobně jako Pan Blonďatý při neslavně známé scéně tance a ucha. (imro)

• - Spoiler: V průběhu obou částí filmu jsou Elle Driver a Budd jediní zabijáci, kterým Nevěsta neřekne, že s nimi má „nevyřízené účty“, přesto je nezabije. (HellFire)

• - Ve scéně, kdy mluví Budd (Michael Madsen) s Billem (David Carradine), lze v pozadí vidět střídavě otevřené a zavřené dveře karavanu. (chleba24)