Kill Bill 2

Kill Bill druhá časť

Kill Bill: Vol. 2

Akční / Thriller / Krimi

USA, 2004, 136 min

SPOILER. Kill Bill by byl jen další film, kdyby nebyl Bill zabit. Kdyby ho byl někdo jen zmydlil, tak by byl, ale protože Bill byl zabit, byl to film poslední. Ale kdyby nebyl Bill debil a nebyl by ho někdo zabil, nebyl bych byl vybral k psaní tento styl a byl bych býval rovnou vyblil, že ten všudybyl Bill se vrátí. Nevrátí se, přátelé. Bill byl zabit a věnec mu vil Will, jediný, kdo mu zbyl. KONEC SPOILERU.(6.1.2012)

I když mi přišel první díl Kill Billa lepší, pořád jde o pěti hvězdičkový nářez, který se jen tak nevidí. Kill Bill 2 je podle mě rozhodně méně akční než jednička zato víc ukecanější. Typická Tarantinovka.(27.8.2007)

"HLOUPÁ BÍLÁ HOLČIČKA SI HRAJE SE SAMURAJSKÝM MEČEM." Je radost sledovat film režiséra, který miluje filmy, má nakoukáno, umí točit a královsky si to užívá. Oba díly KILL BILLA jsou filmařsky po všech stránkách mimořádně vymazlené - Tarantino umí napsat zábavné dialogy, obsadit zajímavé herce, natočit parádní akci, vyhrát si kamerově, zvukově i hudebně (povypůjčovaný soundtrack) a celkově má nápadů na rozdávání. Nesedí mi snad jen občas příliš pozvolné tempo v druhém díle, pubertální smysl pro humor, přílišné pomrkávání na diváka a splatterová grotesknost.(9.3.2016)

Tohle si poslechni - v Africe se říká: v buši tě může zabít slon, leopard, nebo černá mamba a jedině u mamby je smrt jistá, proto jí říkají smrt s garancí... Pěkně hustý, co?..... Dvojka je iná a naozaj človek nadobúda pocit, ako keby to bol úplne iný film. Dokonca mám pocit, že za ten rok, čo sa na pokračovanie v kinach čakalo, Tarantino nejaké scény natočil inak. Každopádne oproti jednotke je tu tempo viackrát príliš uťahané a už mi to po obrazovej a hudobnej stánke neprišlo také hravé a premakané. Zlepšili sa však dialógy a už to viac pripomína režisérovu predošlú tvorbu. Pribudlo aj viac emócií. Obe časti sú podobnej kvality, ale ak by som si mal vybrať len jednu, volil by som jednotku.(9.9.2011)

Bohužel, místy je to tak rozvleklé, že si myslím, že rozdělení na dva díly byla chyba. Dialogy oproti Gaunerům a PF téměř postrádají Tarantinův vyhlášený ostrovtip. Ale abych jen nekritizoval - těch pár scén, kde se nežvaní, je dobrých:)(20.4.2004)

• - Kapitola "Pomsta Yukie" byla vynechána a její místo ve filmu zabrala kapitola "Masakr u Dvou Smrků", která přibližuje útok na Nevěstu. (imro)

• - Finální boj se měl původně konat na pláži za svitu měsíce (Nevěsta měla mít svatební šaty). Když se však natáhla produkce, Harvey Weinstein naléhal na Tarantina, aby scénu vystřihl. Vše, co z ní zbylo, je tak zmínka Billa o krásné pláži u domu a plakát s Nevěstou ve svatebních šatech držící meč. (HellFire)

• - V úloze Billa jsme podle původního záměru producentů měli vidět Warrena Beattyho nebo Kevina Costnera. (imro)