Protivný sprostý holky

Mean Girls

Protivné baby

Komedie / Romantický

USA / Kanada, 2004, 97 min

Waters znova boduje. Štvrtá zubami nechtami, ale zaslúžne. Krásne názorný príklad toho, aké dokážu byť naše milované, mrchy mrchaté (hlavne na seba), využívajúc nie najpodlejšie (ženské) zbrane: závisť, ohováranie, klamstvo, pretvárku a šarm. Celé to drží po kope suverénna réžisérová ruka, vypilováné joky (žiadny humus) a hlavne "pekelné" kočíčí duo McAdams a Lohan.(3.4.2006)

Jedna z mála teenagerských, stredoškolských komédií, pri ktorých som nemal chuť vyhodiť televízor z okna a nakopať po prdele všetkých ľudí, čo v ňom hrali. Na toto sa dalo celkom v pohodičke pozerať a trocha sa aj pobaviť. Naviac v tom hrá hlavnú úlohu pohľadná rebelka Lindsay Lohanová. Moje sympatie voči tejto z reťaze utrhnutej, hollywoodskej hviezdičke vzrastajú úmerne s jej súkromými aférami, ktoré ju v poslednom čase sprevádzajú. Také "Protivný sprostý holky" ako je Lindsay sa mi páčia. ***(3.5.2011)

Soundtrack Rolfe Kent: 1. Dancing With Myself - The Donnas [3:29] ,2. God is a DJ - Pink [3:46] ,3. Milkshake - Kelis [3:05] ,4. Sorry (Don't Ask Me) - All Too Much [2:57] ,5. Built This Way - Samantha Ronson [4:16] ,6. Rip Her To Shreds - Boomkat [4:07] ,7. Overdrive - Katy Rose [2:54] ,8. One Way or Another - Blondie [3:28] ,9. Operate - Peaches [3:30] ,10. Misty Canyon - Anjali [4:23] ,11. Mean Gurl - Gina Rene/Gabriel Rene [3:27] ,12. Hated - Nikki Cleary [2:48] ,13. Psyche Rock - Pierre Henry [6:32] ,14. The Mathlete Rap - Rajiv Surendra [0:35],(14.5.2011)

Je to sice neuvěřitelná zhovadělost, ale docela zábavná a v současném trendu komedií podobného rázu i víceméně trefná. Lindsay Lohan je kouzelná a rozhodně má něco do sebe. Vtípky a gagy fungují ve většině případů dobře a několik trapných scén se ztratí. Škoda toho konce, který bohužel nažírá od základů celý film. Mimochodem naprosto geniální roli ve skvělém hereckém podání tady předvedla Lizzy Caplan v roli řízkovité Janis. V současném středním proudu zaoceánských komedií by se snad mohlo jednat i o lehký nadprůměr, težící především z poměrně dynamické režie a střídmých hereckých výkonů.(28.11.2005)

• dobytek

Nevim, jestli je to tim, že už jsem prostě na teen-komedie moc starej, nebo ten film opravdu stál za hovno, ale zasmál jsem se u toho dohromady asi tak 5×. A to mi přišlo asi nejvtipnější hlavně to, jak Lindsay Lohan tady měla odmítavej postoj k drogám a alkoholu. Jinak nejlepší na celym filmu je písnička Halcyon od Orbital v úplnym závěru. Pak se celkem dalo koukat na ty buchty tvořící společenství Plastics. Dost lidí se tady rozplývá nad Lindsay ještě před její kokainovou kariérou, ale mně se teda nejvíc z nich líbila Lacey Chabert. Dvě hvězdy jsou až až...(19.9.2014)

• - Amy Poehler, která ztvárnila paní Georgovou, je ve skutečnosti jen o 7 let starší než její filmová dcera Rachel McAdams. (imro)

• - Po halloweenské párty jde Cady (Lindsay Lohan) v převleku za Damianem (Daniel Franzese) a Janis (Lizzy Caplan). Damian se jí lekne a vysype všechen popcorn z mísy. V dalším záběru je však popcorn v míse zpátky. (LoLaa)

• - Filmaři hledali velmi usilovně herce pro obsazení dalších postav, vybírali je v New Yorku, Los Angeles, Torontu, Vancouveru a Chicagu. (Amplifier)