Protivný sprostý holky

Mean Girls

Protivné baby

Komedie / Romantický

USA / Kanada, 2004, 97 min

Jedna z mála teenagerských, stredoškolských komédií, pri ktorých som nemal chuť vyhodiť televízor z okna a nakopať po prdele všetkých ľudí, čo v ňom hrali. Na toto sa dalo celkom v pohodičke pozerať a trocha sa aj pobaviť. Naviac v tom hrá hlavnú úlohu pohľadná rebelka Lindsay Lohanová. Moje sympatie voči tejto z reťaze utrhnutej, hollywoodskej hviezdičke vzrastajú úmerne s jej súkromými aférami, ktoré ju v poslednom čase sprevádzajú. Také "Protivný sprostý holky" ako je Lindsay sa mi páčia. ***(3.5.2011)

Na takovou tu typickou americkou komedii pro mladý to celkem ušlo dal bych i o půl hvězdy více. Něco jako drive me crazy, tedy podle celkového dojmu (( ::(28.5.2006)

Je to sice neuvěřitelná zhovadělost, ale docela zábavná a v současném trendu komedií podobného rázu i víceméně trefná. Lindsay Lohan je kouzelná a rozhodně má něco do sebe. Vtípky a gagy fungují ve většině případů dobře a několik trapných scén se ztratí. Škoda toho konce, který bohužel nažírá od základů celý film. Mimochodem naprosto geniální roli ve skvělém hereckém podání tady předvedla Lizzy Caplan v roli řízkovité Janis. V současném středním proudu zaoceánských komedií by se snad mohlo jednat i o lehký nadprůměr, težící především z poměrně dynamické režie a střídmých hereckých výkonů.(28.11.2005)

Soundtrack Rolfe Kent: 1. Dancing With Myself - The Donnas [3:29] ,2. God is a DJ - Pink [3:46] ,3. Milkshake - Kelis [3:05] ,4. Sorry (Don't Ask Me) - All Too Much [2:57] ,5. Built This Way - Samantha Ronson [4:16] ,6. Rip Her To Shreds - Boomkat [4:07] ,7. Overdrive - Katy Rose [2:54] ,8. One Way or Another - Blondie [3:28] ,9. Operate - Peaches [3:30] ,10. Misty Canyon - Anjali [4:23] ,11. Mean Gurl - Gina Rene/Gabriel Rene [3:27] ,12. Hated - Nikki Cleary [2:48] ,13. Psyche Rock - Pierre Henry [6:32] ,14. The Mathlete Rap - Rajiv Surendra [0:35],(14.5.2011)

Rozpočet $17miliónovTržby USA $86,058,055Tržby Celosvetovo $129,042,871║ Slušný rozbeh sa časom v konečnom výsledku stáva len šablónová morálna prechádzka, aká už zaznela v množstve podobných komédii. Aspoň že Rachel McAdams tam hrá poriadne zlú mrchu. /45%/(13.9.2008)

• - Postava, ztvárněná Lizzy Caplanovou, je pojmenována na počest prvního hudebního hosta, který vystoupil v pořadu Saturday Night Live (od r. 1975) společně s Billym Prestonem Janis Ianové. (Missa08)

• - 17-milionový snímek utržil během víkendu (30. 4. – 2. 5. 2004) skvělých 24,4 mil. dolarů. Celkový výdělek se vyšplhal na 86 milonů, což byl pro studio Paramount jeden z největších výdělků v roce 2004. (imro)

• - Amanda Seyfried (Karen Smith) odišla kvôli tomuto filmu zo školy. (Msscastillo)