Erik Viking

Erik the Viking

Komedie / Dobrodružný / Fantasy

Velká Británie / Švédsko, 1989, 104 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,932,642Tržby Celosvetovo $-║ Celé to je tak suché ako celý Anglický humor, až sa mi z huby prášilo pri tom, jednak to vyznie ako malo rozpočtová televízna produkcia, kde ani na odevoch vikingoch si moc záležať nedali, dej plytký, humor až moc na silu robení, chýbala tam ľahkosť a pre mňa tým pádom vyznel ako bezúčelový - nulový. Po pretrpenej prvej polovičke filmu som to musel vzdať. /10%/(27.3.2009)

Vikingská odysea podle Terryho Jonese. Pokud čekáte švihlý montypythonský humor, budete pravděpodobně zklamáni, jedná se totiž o lehce střelenou dobrodružnou výpravu, na kterou se mohou bez problémů podívat jak děti, tak i dospělí. Je to obstojně vtipné, herci si též zaslouží pochvalu (možná, že Tim Robbins mohl být trochu menší trouba), a vrcholy filmu jsou samozřejmě při výstupech Jonese a Cleese - ten navíc hraje záporáka, představte si to! Slušná zábava, nic víc, nic míň.(18.1.2010)

Můj nejoblíbenější "pythonovský" film. A to proto, že se nejedná jen o sérii gagů, ale i o dobrý příběh.(13.9.2007)

Fantasy mam rad, ale tady je to fakt hozeny spis do komedie a bohuzel to neni zas nejak extremne vtipny. Ale az zas tak to nevadi, je tu docela slusnej pribeh, triky nenaserou, obcas nejaka ta akce je natocena slusne a vetsina hlasek pobavi. Jen je skoda, ze jich proste neni vic, takle to ma obcas hluchy misto. To ale obcas zachrani nejakej fajnovej napad nebo paradni camea Jonese a Cleese. Robins mi v roli uplne moc nesed, takovej moc vymydlenej model nez nejakej spinavej viking, ale hral slusne. Nic moc jsem necekal, ale nakonec jsem se tech 90 minut vcelku bavil, i kdyz od Pythonu bych cekal vic.(25.1.2010)

Bizarné a vtipné fantasy dobrodružstvo, ktoré mi v mnohých momentoch pripomenie atmosféru Gilliamovho BARÓNA PRÁŠILA.(25.4.2011)

• - Tento film nečerpá z dětské knížky "Sága o Vikingovi Erikovi", kterou napsal Terry Jones, i když tedy doufá, že se zvedne její prodej. (Terva)

• - Režisér Terry Jones pôvodne zvažoval ponúknuť rolu Erika Nicolasovi Cageovi. (misterz)

• - Autorem hudby je "sedmý Python", zpěvák, skladatel a spisovatel Neil Innes, který spolupracoval jak na seriálu Monty Pythonův létající cirkus (od r. 1969), tak i na dalších projektech. Zejména se pak proslavil jako autor skladeb skupiny Rutles, v níž ztvárňoval Rona Nastyho. (Mr.Hawkeye)