Erik Viking

Erik the Viking

Komedie / Dobrodružný / Fantasy

Velká Británie / Švédsko, 1989, 104 min

Můj nejoblíbenější "pythonovský" film. A to proto, že se nejedná jen o sérii gagů, ale i o dobrý příběh.(13.9.2007)

Sympatická komédia s bláznivými vikingami ladená do fantasy žánru. Je tu neskutočné množstvo vtipných hlášok, ktoré častokrát ani nie sú tak vtipné ako skôr rozumné a vždy súvisia s danou situáciou. A toto všetko je obalené perfektným Timom Robbinsom. Páčila sa mi hlavne scénka, kde sa nemohli dohodnúť, kto kde bude sedieť. Zdanlivá banalitka, ale ktorá dokázala pobaviť. Dej bol plynulý, bez nudných pasáží a k tomu slušná hudba. Čo viac si želať? Možno by som trocha vylepšil toho draka, ale svojím spôsobom aj tá jeho nedokonalosť bola zábavná a scénke dodala osobité čaro. 85/100(10.2.2014)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,932,642Tržby Celosvetovo $-║ Celé to je tak suché ako celý Anglický humor, až sa mi z huby prášilo pri tom, jednak to vyznie ako malo rozpočtová televízna produkcia, kde ani na odevoch vikingoch si moc záležať nedali, dej plytký, humor až moc na silu robení, chýbala tam ľahkosť a pre mňa tým pádom vyznel ako bezúčelový - nulový. Po pretrpenej prvej polovičke filmu som to musel vzdať. /10%/(27.3.2009)

Na Monty Pythons to je tak nějak málo bláznivý. Ale za J.Cleese a scénku s neviditelným pláštěm přidávám jednu * navíc. Komu nesedí bizardní MP humor, mohl by se mu tenhle film líbit víc než třeba Život Briana (jaké to rouhání!).(4.5.2011)

Torzo Monty Pythonů natočilo hodně netradiční fantasy snímek, v němž je překvapivě málo pythonovského humoru, ale zato překvapivě mnoho z fantasy světa, takový vikinskými bájemi říznutý Nekonečný příběh...(15.12.2014)