Erik Viking

Erik the Viking

Komedie / Dobrodružný / Fantasy

Velká Británie / Švédsko, 1989, 104 min

Můj nejoblíbenější "pythonovský" film. A to proto, že se nejedná jen o sérii gagů, ale i o dobrý příběh.(13.9.2007)

Příjemné překvapení. Ano, je to sice trochu guláš, ale hlavně taky zábavný, pohodový, odpočinkový fantasy komediálně montypythonovský film. Klasičtí Pythoni jsou sice daleko lepší, ale nevím jestli se to dá nějak moc srovnávat, Erik the Viking je trochu jiný. Není to kulometná ráže Pythonovských gagů, Erik má nádech legendy a příběh má i místy vážnější notu, okořeněnou několika smrtícími vtipy. 7/10(30.8.2007)

Pythonové byli dokonalý spolu a jsou nadprůměrní jednotlivě.(4.4.2010)

Torzo Monty Pythonů natočilo hodně netradiční fantasy snímek, v němž je překvapivě málo pythonovského humoru, ale zato překvapivě mnoho z fantasy světa, takový vikinskými bájemi říznutý Nekonečný příběh...(15.12.2014)

Na Monty Pythons to je tak nějak málo bláznivý. Ale za J.Cleese a scénku s neviditelným pláštěm přidávám jednu * navíc. Komu nesedí bizardní MP humor, mohl by se mu tenhle film líbit víc než třeba Život Briana (jaké to rouhání!).(4.5.2011)