poster

Ruiny

 • USA

  The Ruins

 • Německo

  Ruinen

 • Slovensko

  Ruiny

 • Velká Británie

  The Ruins

Horor / Thriller

USA / Německo / Austrálie, 2008, 90 min (Director's cut: 93 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slasher
  ****

  Tak bych nevěřil, že ještě dneska může někdo natočit horor o zabijáckých kytkách a myslet to vážně. Ale stalo se a dokonce to není žádný průser. První polovinu jsem tak nějak nevěděl, co od toho očekávat, ale nakonec... Zasloužená slabší čtyřka. Four Americans on a vacation DON'T just disappear! (screeny)(15.1.2009)

 • Djkoma
  ***

  Osobně jsem očekával zajímavěji podanou klasiku, tentokrát situovanou do mexického pralesa, kde skupinka Američanů našla starodávné Mayské ruiny. Nikoho nepřekvapivý průběh filmu, ale potěší alespoň pár zajímavých scén, v kterých opět nějaká ta kráska ukáže, jak se má zachovat správná kamarádka(ano, bude křičet: "Všichni tady umřeme"). Nejhorší však je, že většinu času se jedná spíše o přírodovědný seminář s trochou historie než o krvavý horor, který vyvolává hrůzu. Hororových scén tu je velmi málo, za to atmosféra je chvílemi opravdu nepříjemná (což znamená velmi dobrá) a snaží se všechny nešvary filmu vynahrazovat, což se nepovede úplně, ale i tak dobré. Jako prvotina neznámého režiséra celkem slušné....(5.11.2008)

 • Renton
  ****

  Scénář: Scott B. Smith .. Příroda je mocná, krásná i krutá. Nejlepší hororový počin roku 2008. A že těch žánrových hrůz vzniklo tradičně dost. Jednooký v džungli králem. Režie značně stylová, hudba a zejména postavy na vysoké úrovni.(31.5.2009)

 • Nin
  ****

  Pro začátek malá zajímavost: Jonathan Tucker (ten s pekáčem na břiše) zde hraje v podstatě úplně stejnou postavu jako v předčasně ukončeném seriálu Black Donellys - tj. vůdcovský typ, který ve vyhrocených situací zachová chladnou hlavu, vymýšlí plány, dobře mu to kecá a zároveň je to velký romantik. Což je mimochodem v podstatě stejný typ postavy jako třeba Michael Scoefield v Prison Breaku. Ale teď k samotnému filmu - Jedná se o pohodový horor, který sice není kdovíjak strašidelný a dokonce ani nápaditý, ale na takový typ hororu má velmi dobře fungující scénář. Takže postavy se chovají relativně rozumně (samozřejmě nějaká ta panika taky přijde) a v těch 90 minutách se na tom malém prostoru pořád něco zajímavýho děje. Trochu hloupé je, jak kompletně celá parta vypadá jako složená z modelek a super-modelů, ale to člověk skousne, zvlášť když tihle potenciální předvaděči spodního prádla hrají dobře (mnohem lépe než kupříkladu hromada českých "seriálových herců"). Celkově je pak tenhle film taková sympatická jednohubka. (7/10)(7.9.2012)

 • Hrabka
  **

  Tento thriller se mi moc nelíbil, na poprvý vůbec, při druhý šanci to bylo o něco lepší, ale i tak mě to nijak nedostalo. Vraždící liány (nebo co to bylo) jsou dost chabý a samotný nápad takovéhoto nepřítele je celkem podivuhodný a moc mi neseděl. Napětí to nějaký má a dostaví se i drastické scény, který stojí za to, ale v celkovým pohledu je to pro mě spíše podprůměr. Navíc konec jsem očekával nápaditější. 45%(17.5.2009)

 • - Vzhled rostlin byl inspirován dýňovými úponky. (akisha)

 • - S filmem byl spojován i Ben Stiller, protože je přítel scenáristy Scotta B. Smithe. (Cheeker)

 • - Pro režiséra Cartera Smithe jsou Ruiny prvním celovečerním filmem. (Rodriguez)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace