poster

Ruiny

 • USA

  Ruins, The

 • Německo

  Ruinen

 • Slovensko

  Ruiny

Horor / Thriller

USA / Německo / Austrálie, 2008, 90 min (Director's cut: 93 min)

Režie:

Carter Smith

Předloha:

Scott B. Smith (kniha)

Scénář:

Scott B. Smith

Kamera:

Darius Khondji

Hudba:

Graeme Revell
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Renton
  ****

  Scénář: Scott B. Smith .. Příroda je mocná, krásná i krutá. Nejlepší hororový počin roku 2008. A že těch žánrových hrůz vzniklo tradičně dost. Jednooký v džungli králem. Režie značně stylová, hudba a zejména postavy na vysoké úrovni.(31.5.2009)

 • Phobia
  ****

  Pár let zpátky jsem četla knižní předlohu a vztekla jsem se na autora anotace, protože celý děj vyžvanil dopředu - včetně pořadí odkapávajících turistů. Co mělo být objeveno postupně, odhalila jsem pouhým letmým nahlédnutím na přebal - to fakt nasere a zkazí zážitek z četby! S filmem je to do jisté míry podobné: holt jsem věděla dopředu, co se bude dít a scénář mě překvapil jen několika změnami, málokdy pozitivními. Řecký turista se moc nehodil do krámu a německý musel převzít osud řeckého, aby oba američtí zástupci mužského pohlaví mohli být ti kůůl gájs s nervy jako ocelová lana. US holčiny byly správné hysterky a kupodivu jedna z nich měla i trochu špeků a brejle! Závěr se od románu lišil, spisovatel byl příjemně nekompromisní a taky více vysvětloval - film má v tomto ohledu vážné trhliny, např. neříká, proč vlastně domorodci odmítali turisty pustit. Pochválit je nutno výpravu, flórou zarostlá pagoda v džungli vypadala lépe než v mých představách. Nejspíš bych hodnotila výše, nečíst knihu, takhle se můj dojem pohybuje okolo slušných 70%.(27.9.2010)

 • Isherwood
  ****

  Tradiční rozjezd ve stylu ‚mladí, nadržení a znudění se vydají za dobrodružstvím‘ se po chvilce mění v napínák, který sice stojí na primitivní zápletce, ale sympatičtí, racionálně uvažující hrdinové, plíživá kamera, zlověstná hudba a hlavně režisérův cit, vytvářejí z tohoto nenápadně vyhlížejícího snímku velkolepé divadlo, které má atmosférou nejblíže k Pádu do tmy a mírou brutality zase k tomu nejlepšímu ze současné francouzské provenience. Australané jsou holt lišky podšité, které vědí jak na to. Nezazlívám jim to.(1.11.2008)

 • Segrestor
  ****

  Ruiny zruinovaly jejich životy.(2.7.2013)

 • Slasher
  ****

  Tak bych nevěřil, že ještě dneska může někdo natočit horor o zabijáckých kytkách a myslet to vážně. Ale stalo se a dokonce to není žádný průser. První polovinu jsem tak nějak nevěděl, co od toho očekávat, ale nakonec... Zasloužená slabší čtyřka. Four Americans on a vacation DON'T just disappear! (screeny)(15.1.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace