poster

Boj o Moskvu

 • Sovětský svaz

  Bitva za Moskvu

 • Sovětský svaz

  Битва за Москву

  (Sovětský svaz)

Drama / Válečný / Historický

Sovětský svaz / Československo / Východní Německo / Maďarsko, 1985, 358 min

 • Chrustyn
  ***

  Typický ruský válečný film. Velkolepá výprava, ohromné bitvy, rusové jsou hrdinové největší a němci jsou absolutní zlo, kterého nás dokáže zbavit jen hrdinný ruský lid.(10.5.2007)

 • Anthony
  odpad!

  Nejen, že jde o film silně historii zkreslující (to jak generálové v klidu diskutují se Stalinem a oponují mu, je celkem sranda - aspoň pro minimálně zasvěcené) by nemusela být taková hrůza, kdyby byl ten film zajímavě natočený. Vůbec nechápu celkem slušné hodnocení tady a "kultovnost", kterou získal v českých zemích. Snímek může snad zaujmout jen tím, že tam jezdí po krajině dost techniky a běhá hodně lidí. Masovost scén ale neznamená kvalitu. Mnohé scény jsou až za hranicí parodie - nepovedené "akční" scény nebo "dojemné" rozhovory vojáků. Film taky hodně ztrácí tím, že se snaží ukázat vše tak nějak v celku - jako by šlo o ilustraci dějepisné učebnice - to má za důsledek množství postav, v kterých se divák dost ztrácí - pořád jsme na nějakém jiném frontu či štábu a žádná z postav nebo scén nemá dost prostoru, aby nás nějak strhla. Spíše nuda, ale chvílemi i nechtěná legrace.(6.10.2006)

 • Orlau32
  ****

  Téměř jako dokumentární film. Velmi dobře nafilmováno. Výběr herců (aby se podobali skutečným osobnostem) velmi šťastný. Není se co divit. Ze čtyř zúčastněných zemí se odpovídající herci museli najít. Žukov a Rokossovskij byli absolutně nejvěrnější svou podobou. Režie : Jurij OZEROV, značka kvality.(13.12.2007)

 • Jirka_Šč

  Těžko hodnotit. Bral jsem to spíš jako dokument (zaujalo mě, jak byli poměrně realisticky zobrazeni němečtí důstojníci). Nicméně u televize mě film udržel.(11.5.2015)

 • IQ Tiqe
  ***

  Nemám problém nebrat v potaz propagandistické žvásty, takže se mi naskytl další (ruský) pohled na operaci Barbarossa.(26.3.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace