• slovenský

Erich Segal

Francis Lai

Howard G. Minsky

Robert C. Jones

Silné emoce, vyzrálé charaktery, vzdor a dravost mládí. Dojemné story.(3.11.2010)

Ale ano, je to rohodně ta ze vkusnějších a povedenějších citových vyděraček. Ovšem i přesto mě toto nebaví. Možná jsem jen neměl tu správnou náladu, možná na tom vážně není nic světoborného. Kdosi tu zmiňuje nádhernou hudbu. Já slyšel jen jednu klasickou pecku na tucet způsobů. Ani to není moc nápadité. Kdo ví, třeba napodruhé film zaboduje víc...(26.12.2009)

Druhé filmové stretnutie s Ryanom O'Neal (po Papierovom mesiaci), a opäť trefa do čierneho. Teda nie absolútne, ale tento už klasický romantický príbeh so skvelými hereckými výkonmi, parádnou réžiou a krásnou hudbou ma strhol do víru klavírnych melódií a snovej love story s tragickým záverom. Film pojednáva o problémoch, ktoré sú aj dnes aktuálne - mladícka rebélia, vzťah medzi deťmi a rodičmi, potreba samostatnosti a vysnený ideálny život, ktorý nikdy nie je taký, ako si predstavujeme. K plnému počtu chýbalo málo. 85% P.S.: Štek Tommy Lee Jonesa je na nezaplatenie, spoľahlivo na pár minút rozochvel moju bránicu.(13.1.2014)

Už na začátku filmu se divák dozví jak tahle nevšední romantická záležitost dopadne, a že tentokrát se žádný happyend konat nebude. Love Story se rozhodně nesnaží vyvarovávat žánrovému klišé, ale přesto je ze snímku cítit jistá vyjímečnost, hlavně díky dokonalé herecké chemii mezi Ali MacGraw a Ryanem O'Nealem, no a ten srdceryvný konec by citově udolal snad i slona.(21.4.2008)

Je dobře, že si scénář psal Erich Segal sám. Drobné odchylky od knihy tam jsou, ale jak říkám, autor dal autor vzal :-) Je to dojemné...a také hluboké. Jsem zvědavý na Oliverův příběh. Ten má ještě o něco větší sociální náboj...(22.12.2003)

• - V letech 1970 až 1984 bylo ve Spojených státech pojmenováváno nejvíce narozených holčiček jménem Jennifer. Ač již koncem šedesátých let se zájem o toto jméno zvyšoval, tak právě ohromná popularita filmu a stejnojmenné knihy, je udávána za hlavní příčinu oblíbenosti právě tohoto dívčího jména. (DaViD´82)

• - Osm herců, mezi nimi Michael Douglas, Jon Voight, Michael York či Peter Fonda, odmítlo hlavní roli, přestože jim bylo nabízeno 10 % ze zisku. Z konečného výběru pak vypadl i Christopher Walken. (Kulmon)

• - První film Raye Millanda, ve kterém se objevil bez příčesku, který nosil po desetiletí. (Kulmon)