• slovenský

Erich Segal

Francis Lai

Howard G. Minsky

Robert C. Jones

Čistá romance, která staví na výrazných charakteristikách obou hlavních hrdinů. Výborně zvolení oba protagonisté. A nádherně jímavá ústřední melodie. "Láska nemusí prosit za odpuštění."(13.1.2010)

Druhé filmové stretnutie s Ryanom O'Neal (po Papierovom mesiaci), a opäť trefa do čierneho. Teda nie absolútne, ale tento už klasický romantický príbeh so skvelými hereckými výkonmi, parádnou réžiou a krásnou hudbou ma strhol do víru klavírnych melódií a snovej love story s tragickým záverom. Film pojednáva o problémoch, ktoré sú aj dnes aktuálne - mladícka rebélia, vzťah medzi deťmi a rodičmi, potreba samostatnosti a vysnený ideálny život, ktorý nikdy nie je taký, ako si predstavujeme. K plnému počtu chýbalo málo. 85% P.S.: Štek Tommy Lee Jonesa je na nezaplatenie, spoľahlivo na pár minút rozochvel moju bránicu.(13.1.2014)

Love Story není příjemným filmem, jak by se na první pohled mohlo zdát. Je to bolestivý snímek o sebeobětování, touze, odpuštění a o těch nejhlubších a nejupřímnějších citech jaké jsem kdy v americkém romantickém filmu zahlédl. Přes nepatrné množství lehce kýčovitých scén bych tento snímek spíše než romancí nazýval společenským dramatem a hutným obrazem své doby. Herci nepřekvapivě dobří, například Ryan O'Neal mě přes svůj "odtažitý" herecký výkon (jeho postava je komplikovaná a cesta k ní stojí diváka úsilí) zaujal podobně, jako o pár let později v geniálním Barry Lyndonovi. A poťouchle cynické mršce v podání úchvatné Ali McGraw jsem podlehl v jejím prvním dialogu (pro podobně svéhlavé a samostatné ještěrky mám prostě slabost). A co se týče samotného závěru, tak i přes svou cynickou povahu rozhodně nesdílím názor, že se jedná o laciné citové vydírání (však pointa snímku je vyzrazena hned v první větě a úvodní minutě) a zcela nepokrytě se přiznávám k vlhkým očím. Za mě jeden z nejupřímnějších a nejemotivnějších filmových konců, jaký jsem dosud viděl. // Segal se nezapře, doufám, že se jednou dočkám zfilmování Doktorů a filmovému zrození Laury Castellanové .(25.11.2012)

Scénář: Erich Segal .. Civilní romantická story, dobře napsané i zahrané postavy. Výtečný hudební podkres převálcoval stavební kamen romantických filmů o několik tříd.(27.12.2009)

Love Story je pěkný příběh a je nejspíš inspirací pro hodně romantických filmů, například mi to hodně připomnělo film "Dlouhá cesta", kde je v podstatě úplně stejný příběh - mladý zamilovaný pár, kluk, který má roztržky s otcem a dívka, co umře. Taky jsem si při tom vzpomněla na film "My Sassy Girl", kvůli věčný "buzeraci", která nebyla myšlena nějak zle a místy byla opravdu dost trefná a legrační. Hudba je skvělá, stejně tak herecké výkony, ale celkově mě ten film nepřesvědčil tak, jak bych to čekala od pořádnýho romanťáku, očíčka zůstala suchá a slzičkám se ven nechtělo. Z tohohle příběhu by toho šlo vytlouct určitě ještě trochu víc.(19.6.2008)