• slovenský

Erich Segal

Francis Lai

Howard G. Minsky

Robert C. Jones

Vždycky uroním slzu prostě správnej doják v dobrém slova smyslu(24.10.2011)

Skvělý přístup k tolik ohranému tématu. Scénář, ač se to nezdá, nabízí minimum zbytečných slov. Velká část scén je odehrána třeba jedním slovem, často jen gesty, někdy se prostě něco důležitého přeskočí a odehraje se to ve scéně, která se tváří již jen jako mimoděk. A v tom je z mého pohledu největší síla Love Story, které je přese všechno očekávané a tisíckrát viděné velice zajímavým filmem, lovící emoce trochu jiným způsobem, než jsme asi úplně zvyklí. 8/10(27.7.2016)

Druhé filmové stretnutie s Ryanom O'Neal (po Papierovom mesiaci), a opäť trefa do čierneho. Teda nie absolútne, ale tento už klasický romantický príbeh so skvelými hereckými výkonmi, parádnou réžiou a krásnou hudbou ma strhol do víru klavírnych melódií a snovej love story s tragickým záverom. Film pojednáva o problémoch, ktoré sú aj dnes aktuálne - mladícka rebélia, vzťah medzi deťmi a rodičmi, potreba samostatnosti a vysnený ideálny život, ktorý nikdy nie je taký, ako si predstavujeme. K plnému počtu chýbalo málo. 85% P.S.: Štek Tommy Lee Jonesa je na nezaplatenie, spoľahlivo na pár minút rozochvel moju bránicu.(13.1.2014)

Oscar 1 : Hudba + 6 nominací: Nejlepší film, Režie, Herec HR - Ryan O'Neal, Herec VR - John Marley, Herečka HR - Ali MacGraw, Scénář(1.4.2004)

Ale ano, je to rohodně ta ze vkusnějších a povedenějších citových vyděraček. Ovšem i přesto mě toto nebaví. Možná jsem jen neměl tu správnou náladu, možná na tom vážně není nic světoborného. Kdosi tu zmiňuje nádhernou hudbu. Já slyšel jen jednu klasickou pecku na tucet způsobů. Ani to není moc nápadité. Kdo ví, třeba napodruhé film zaboduje víc...(26.12.2009)