O princi, který měl o kolečko víc (TV film)

Pohádka

Československo, 1992, 66 min

Tupoučká pohádka, ale roztomilá. Za Míru Donutila ostříhaného dle hrnce o jednu hvězdu nahoru. 50%(23.11.2012)

I mě se tato pohádka velmi líbila a stejně jako ostaní nechápu nízké hodnocení. Myslím, že je to jedna z mála inteligentních pohádek, které po revoluci vznikly, ale to jen opakuji, co je tady již napsáno. Vladimír Dlouhý je výborný herec a hodí se k němu role spravedlivého a moudrého prince.(8.8.2010)

konečně zase jedna celkem vkusná a vtipná pohádka. Velmi mnoho zde dělá zdařilé obsazení i těch menších rolí (předsedovi rádcové, vyjídač, "admirál" a zdálo se mi to, nebo mezi nápadníky se zakmitnul i Tomáš Hanák??), ale trefní jsou i ti důležití, třebas neschopná a slabošská královna nebo zprvu nesnesitelná a pak aspoň trochu napravená princezna. Pomeje svého buranovitého prince nemusí hrát, stačí mu jím jen být. Ale nad vším kraluje Vl. Dlouhý jako hamletoidní princ Ludvík, pohrávající si se svým kolečkem navíc.(28.3.2016)

Dobrá pohádka s kvalitním obsazením, kterou zabila poslední dvacetiminutovka s pitomým Admirálem a ukníkanou Bočanovou.(9.8.2010)

"To byste nevěřili, kolik lidí se neustále topí i se vším majetkem.. A kolik práce mají Admirál s Rupíkem s jejich zachraňováním !!" - "Chudáci trosečníci !!" ;)(17.11.2014)