Zprávař: Příběh Rona Burgundyho

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Hlásateľ správ: Príbeh Rona Burgundyho

Hlásateľ: Príbeh Rona Burgundyho

Komedie / Romantický

USA, 2004, 94 min (SE: 104 min)

• RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(12.11.2009)

Boze to byla silenost, Ferrell snad musel bejt nadopovanej. Takle se maj tocit komedie, ktery pobavi jak maly, tak dospely, bez nechutnosti, zato s vynikajicima a originalnima napadama. Jen by me zajimalo, jak moc to vychazi ze skutecnosti. Dej filmu je sice docela jednoduchej, ale je to tak narvany vtipama, ze uz to snad vic neslo a par scen jsem jeste dlouho rozdejchaval. Samozrejme vsemu vevodi Ferrell, ale i ostatni stoji za povsimnuti. Hlavne Steve Carell v roli vymastenyho moderatora pocasi, Jack Black jako motorkar (mimochodem jedna z nej scen filmu) a pak Ben Stiller coby spanelskej moderator (jejich bitka je taky jedna z nej scen). Proste si nemuzu pomoct a musim dat 5*, takle jsem se uz dlouho nenasmal.(31.5.2006)

Tohle bude KULT! Bezpochyb. Místy jsem skutečně umíral smíchy. Will Ferrell není génius, ale ví jak se trefit do černého.(9.10.2007)

Gonna find my baby, gonna hold her tight, gonna grab some afternoon delight. My motto's always been; when it's right, it's right. Why wait until the middle of a cold dark night. When everything's a little clearer in the light of day. And you know the night is always gonna be there any way.(8.5.2007)

Fakt ujetá paródia na svet komerčných televízií a ich "správ", ktorý má v USA boom dávno za sebou a my ho tu práve zažívame (a väčšina súdnych ľudí z neho blinká alebo ho ignoruje). Ono je to ako vraví Jossie, "také blbé, až je to dobré". Zveličovanie, absurditky, sexizmus, totálne bláznivé nápady... a Baxter - perličky za milión a celok relaxačný, no mne stačia zatiaľ triezve 3 hviezdičky :-) Nie som odborníčka na Frat Pack, ale toto by kľudne mohol byť ich vlajkový film ;-)))(1.10.2008)

• - Při rvačce na ulici je 23 lidí. (spiderpig)

• - Ve filmu se objevuje i mnoho herců z kultovního Apatowova seriálu Machři a šprti. Nejsou však ani uvedeni v titulcích. Kupříkladu tedy lze zahlédnout Setha Rogena jako kameramana na kočičí "módní" show. (DaViD´82)

• - Ronova poznávací značka je "IM #1" (I´m number one - Jsem jednička). (DaViD´82)