Zprávař: Příběh Rona Burgundyho

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Hlásateľ správ: Príbeh Rona Burgundyho

Hlásateľ: Príbeh Rona Burgundyho

Komedie / Romantický

USA, 2004, 94 min (SE: 104 min)

Frat Pack v téměř plném složení v ujeté, ovšem nadmíru zábavné komedii. Příběh jednoho trochu, no dobře trochu víc ujetého zpravodajského týmu z města "Velrybí vagíny" z dob, kdy lidé ještě věřili všemu co bylo řečeno v televizi. Pokud se vám komedie s individui kolem tohoto uskupení (ne)líbí, tak je tuto záhodno (ne)vidět.(9.9.2005)

• Gilmour93

Šovinismus potlačený diverzitou v ulítlé retro taškařici od Frat Packu, která až na pár vzácných okamžiků vysílala na zcela jiné frekvenci, nicméně přiznávám, že ten den mohl být klidně problém s mou špatně natočenou anténou. Jen tak pro zajímavost, mé osobní pořadí nejoblíbenějších zprávařů: 3.místo Ron Burgundy, ovšem za předpokladu, že má zdravý účes, 2.místo Kája Voříšek (ať si Rey Koranteng klidně zbledne závistí) a jeho pomněnkově modré oči zjihlé při zprávě, že Parkinson makaka Willibalda z berlínské ZOO je úspěšně léčen a dokáže se již banánem trefit do otevřené tlamičky a nejvýše na bedně je pochopitelně Kent Brockman. Bezkonkurenční vítěz ze springfieldského Kanálu 6, kterému při zprávách hltám a následně věřím každé slovo..(8.4.2011)

I naprostá hříčka přírody a zhmotněná absurdita může pobavit. Příkladem jsem třeba já, no a pak taky Zprávař.(4.1.2014)

• RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(12.11.2009)

Tu je dôkaz toho, že ktokoľvek z 'Frat Pack' asi nieje schopný utiahnuť celý film, ale keď sa dajú všetci dokopy, ako to už v ich filmoch býva, dokážu vykúzliť napeckovanú minutáž zábavy a absurdných fráz. Umieral som z postavy Stevea Carella, pribrzdeného spravodajcu počasia. 75%.(3.9.2006)