Zprávař: Příběh Rona Burgundyho

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Hlásateľ správ: Príbeh Rona Burgundyho

Hlásateľ: Príbeh Rona Burgundyho

Komedie / Romantický

USA, 2004, 94 min (SE: 104 min)

Hmmm. Od komédie, kde sa hlavný hrdina volá Ron Burgundy som čakal trochu viac. Na tomto filme mi vadila jedna vec. Po geniálnom Zoolanderovi som čakal ďalšiu absurdnú komédiu, v ktorej sa smejem každú chvíľu. Bohužiaľ dostal som miestami nudnú a aj trápnu komédiu. Neviem, ale vtip ako "prepáčte, ale mám masívnu erekciu" mi príde ako ukradnutý z nového "hitu" Rob Debil Schneider (to že som slovo Debil nedal do úvodzoviek nie je preklep). Pravdaže je tu mnoho inteligentného humoru (hra na flaute, záver, moja obĺúbená scéna - rozhovor moderátorov v štúdiu počas bežiacich záverečných titulkoch), ale tie stupídne blbosti to ničia. Škoda, mohla to byť pecka. Ak by sa toho ujal Ben Stiller asi by to aj bola. Každopádne Ferrel je vo svojej role úžasný a tento film vám odporúčam, ale nezbavím sa dojmu, že to mohlo byť oveľa lepšie ...(30.12.2005)

Pro Willa Ferrella mám poslední dobou slabost a směju se prakticky každé jeho hlášce nebo šklebu. :o) Zprávař je zatraceně vtipný a má nadhled. Bavil jsem se prostě výborně, stejně jako třeba u Old School nebo Vybíjené, dalších to dílek Frat Packu...(25.5.2006)

Sice je trochu smutné, že když dnes chcete dělat nekorektní komedii, musí to být retro ale i tak je to kurevsky dobrá, správně laciná zábava.(4.5.2007)

Celkom príjemná a vtipná komédia, ktorá má zaujímavé herecké obsadenie. Will Farrell sa klasicky ukázal vo veľmi dobrom svetle. Takisto aj ostatní herci sa dobre predviedli ( Carell, Rudd ). Komédia síce pobaví, ale aby som mohol dať vyššie hodnotenie, tak mi tu niečo chýbalo.(4.6.2008)

Mě Farrell moc nesedí, vždycky mi přijde, že šíleně přehrává, tak hrozně moc, že to je jen minimálně vtipný. Ale sem to celkem sedlo, i když zase párkrát Farrell předved ty svoje hysterický scény, který moc nemusim. Ale celkově sem se fakt bavil a Christina Applegate je fakt kus.(6.5.2007)

• - První nástřel scénáře pojednával o letadle plném zprávařů, které se srazí s jiným letadlem a následně nouzově přistane v horách. Zjístí se, že druhé letadlo bylo plné opic a výbavy pro bojová umění. To vedlo k souboji ke kanibalismu dohnaných zprávařů s po zuby ozbrojenými opicemi. (DaViD´82)

• - Mexický restaurant, který navštíví Veronica se jmenuje "Escupimos en su Alimento". Což ve španělštině znamená "Pliveme do vašeho jídla". (DaViD´82)

• - Tvůrci natočili tolik scén, že jim i po sestříhání prodloužené verze, stále zbývala dobře polovina stejně kvalitního materiálu. Vzhledem k velkému komerčnímu ohlasu filmu byla z těchto vystřižených scén sestavena "alternativní" verze snímku. Ta vyšla pod názvem Wake Up, Ron Burgundy: The Lost Movie. (DaViD´82)