Blueberry

Renegade

Dobrodružný / Western

Francie / Mexiko / Velká Británie, 2004, 124 min

• kinderman

Kdybych byl pozornější a všiml si, že Blueberry režíroval Jan "Dobrman" Kounen, nemusel jsem ztratit dvě hodiny času. Takto jsem se díky své vrozené neschopnosti odejít od rozkoukaného snímku znovu přesvědčil, že Kounen sice točí okázale, ale aniž by věděl proč nebo o čem.(3.6.2008)

Skôr než vaše oči zaostria, uši zbystria známe to hmkanie prebúdzajúc ducha "Pachamamy", tí ktorí sa oddajú, čaká prívalová vlna nesúca ich v náručí skrz tento atypický western už od prvých sekúnd, no pre ostatných hrozí drvivý to dopad na samé dno vlastných... ---90%---(7.1.2017)

Pro milovníky westernů, nuda. Pro fandy původního komixu, moc velký odklon. Pro artové labužníky, málo undergroudové .....Tohle může plně docenit jen-poměrně úzká-cílová skupina s osobní zkušeností.(5.6.2010)

• corpsy

Iba nudná prehliadka pekných obrázkov. Čo viedlo tvorcov ku takej plytkej a hlavne frigidnej akčnosti tohto snímku, a hlavne pri takomto námete? Rozpočet? Myslím, že bol dostačujúci. Úmyselné zahodenie potenciálu? Alebo je samotná predloha takto sucho podaná? Neviem. Snímok, ktorý je zbytočný. A ešte spomeniem ten záverečný vizuálny miš maš, ktorý akoby bol z iného filmu. Skôr by sa hodil do 2001: VESMÍRNA ODYSSEA, ale to som asi tento Kubrickov snímok teraz urazil.(6.2.2011)

Psychedelická zkušenost je prostými slovy nesdělitelná. Jan Kounen se ji pokusil znázornit na filmovém plátně a zabalil ji do westernového hávu. A dopadlo to... neskutečně skutečně a skutečně neskutečně. Tedy? Ať si z daného snímku každý vezme to, co je schopen obsáhnout. Kounen promlouvá mystickým jazykem, který dekodují pouze diváci vyladění na stejné frekvenci. Ostatní dostanou netradiční a po vizuální stránce velmi zajímavý western, který však mohou shledávat nudným, jelikož Kounenovo tempo a samotné pojetí westernu je zkrátka jiné než třeba u Tarantina.(10.4.2016)