Volavka II

Volavka 2

Infernal Affairs II

Akční / Krimi / Drama

Hong Kong, 2003, 119 min

Největší problém celé trilogie Infernal Affair je fakt, že se snaží roztáhnout děj dostačující na výborný detektivní film na tři díly a každému dát smysluplný začátek i konec. To se prostě a jednoduše nedá a po jedničce vám autoři jen servírují trochu toho vysvětlování, které na kvalitách jedničky nic nezmění. Chvílemi mi přijde, že někdo natočil tři díly volavky naráz a vytvořil jeden film a doufal, že vše ostatní použije v mamutím Direct cut-u, který by vše vyprávěl chronologicky a postavy by se nám tak dostali pod kůži mnohem více.(28.10.2006)

Po výborné jedničce, mě dvojka silně zklamala. Nevadí mi, že děj předchází provtnímu příběhu, byl jsem i rád že mladí herci dostali více prostoru. Jenže to zpracování a přespřílišná hra na melodrama i v úplných prokotinách, to mě celkem otravovalo. Ty hudební podkresy se mi tentokrát vůbec nelíbily, ačkoliv hudba pěkná tak ve scénách vyloženě pro mě nesedící k sobě. Herci jinak velmi dobří, ty postupné jatka jsou dostatečně efektivní, drsné, nelítostné. V tomhle směru se mi to i líbilo. Samozřejmě až na věci, jako když postava s kulku v čele je schopná ještě docela dosti pohybu, nepřišlo mi to jako posmrtné záškuby, ale jako pozvolné umírání. To jsem u do hlavy zasažené postavy, asi zatím mockrát neviděl. Nevím na kolik je to možné, ale tohle se mi třebas hodně nelíbilo. Přičemž, tohle je zřejmě vrchol filmu. Zpracování mi přišlo jako hodně velký odklon od toho, jak byla pojata jednička. 6/10(29.11.2013)

Myslim, ze Hong Kongsky Kmotr se celkem povedl.(24.10.2007)

Naprosto skvělý dokreslovák pro zbylé dva díly, které přece jenom stojí poněkud vpředu. Pro fanoušky pořádně propracovaných a zamotaných detektivek nezbytnost, ale na tento druhý díl se doporučuju napoprvé podívat možná až jako na poslední v pořadí a pak si to dát celé znova:) 70%(28.11.2006)

Scénář: Felix Chong, Siu Fai Mak .. Jen a jen prequel se zápory k tomu patřícím. Pomale plynoucí, zaměřující se na chování a vztahy postav v asijské triádě. Vyložený doplněk k původnímu filmu, samostatně zcela nefunkční, jelikož je dosti obsáhlý o komplikovaný, navíc politicky podbarvený. Už mi to tak nesedlo, jako první snímek. Pokračující peklo ztělesňují tři věci: plynoucí čas, neohraničený prostor a bezmezné utrpení. Ti největší hříšníci padli navždy do tohoto pekla, odsouzení k nikdy nekončícímu utrpení..(15.3.2006)