Vadí nevadí

Detské hry

Love Me If You Dare

Drama / Romantický / Komedie

Francie / Belgie, 2003, 93 min

Barevný, kouzelný, úžasný, krásný, nádherný, omračující, originální, neodolatelný, nedostižný, mohl bych vyjmenovávat další adjektiva vážící se k Jeux d´enfants. Od začátku do konce byla má duše něžně hlazena veselým, rošťáckým dováděním dívky a chlapce, mladé ženy a mladého muže, dvou dospěláků...Režisér nemohl vybrat lepší obsazení než současný pár i v soukromí Canet-Cotillard. Mezi nimi ta kouzelná láskyplná alchymie funguje na sto deset procent. A ústřední písnička taky nemohla být zvolena jinak. Film, který dodá dobrou náladu, pozitivní energii a chuť si zablbnout. Škarohlídům, cynikům a pesimistům nedoporučuji.(19.7.2009)

Je vidět, že tvůrci se snažili napodobit Amélii, ale povedlo se jim to bohužel jen zčásti. Oba hlavní herci (dospělé verze) nejsou moc sympatičtí a příběh mě moc nezaujal. Je tam pár zajímavých režijních a vizuálních nápadů, ale celek žádný zázrak není.(26.1.2004)

• mat.ilda

Vadí. Třeba že vynechali, jak bylo v pasťáku. Vadí, že se Guillaume Canet ustavičně bezdůvodně zubí. Vadí mně láska na infantilní, trucovitý způsob. A konečně - vadí mně šílená ohranost ústřední písně... co vadí, já z ní přímo šílím! Tak, a teď co nevadí:(11.3.2015)

Vadí nevadí. Zajímavá reflexe toho, kam až může zajít původně dětská hra. Úkoly se stupňují, nejdřív nejde o nic, pak o lásku a nakonec i o život. V podivně ostrém kontrastu k jisté drsnosti příběhu je styl vyprávění. Humorné vnitřní monology, ostré střihy, divoké jízdy kamery, cukrárenská barevnost obrazu a okaté užívání kulis ve scénách představ a snů - ala Michel Gondry. Důsledkem toho se celý film pohybuje někde mezi Naukou o snech (forma), Amélií z Montmarteru (laskavost) a nekompromisní osudovostí Dokonalého triku.(8.3.2010)

Taký kreatívne romanticky francúzsky film, skrátka divný. Len tentokrát tú divnosť nemyslím úplne najpozitívnejšie. Niektoré scény sú sami o sebe tak nápadité a silné, že človek ich z hlavy len tak nevytlčie (najmä to "zamilované zabetónovanie naveky":) Kiežby bol celý film tak silný. Tá "detská" časť mi prišla silená, so zlými malými prehrávajúcimi hercami, nástupom Marion sa to samozrejme lepší, no sínusoida pretrváva. Aj po troch dňoch vo mne ostávajú skôr rozpaky a akoby nedotiahnutý potenciál.(11.2.2014)

• - Sophie (Joséphine Lebas-Joly) na hřbitově zpívá písničku "La Vie en Rose" od Édith Piaf. Marion Cotillard, představitelka starší Sophie, za ztvárnění Édith Piaf později získala Oscara. (G..)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy jsou Julien (Guillaume Canet) a Sophie (Marion Cotillard) zaléváni do betonu, bylo ve skutečnosti místo cementu použito jablečné pyré. (G..)

• - Yann Samuell chtěl mít co nejširší možný výběr pro dětské role. Proto byly reklamy na casting prakticky všude, objevovaly se na hřištích, ve školách i sportovních klubech. (Snorlax)