Mysterious Skin

Tajomná pokožka

(festivalový název)

Mysteriózní / Drama

USA / Nizozemsko, 2004, 99 min

Ojedinělý film, který se konečně zabývá i jednou z příčin odlišné sexuální orientace. Pedofil, který je na postu nějakého vedoucího sportovního oddílu, skautů, hudebního kroužku atd. si prostě vezme co chce a pro dítě to je většinou trauma na celý život. Tady se řeší výpadek paměti jednoho z hlavních hrdinů.....Zajímavě zpracované obdobné téma je i v norském filmu http://www.csfd.cz/film/232774-sonner/. Faye skvělý komentář!!!!(18.2.2009)

Gay Donnie Darko bez králíčka azuritka, s herci ještě lepšími než podmanivý hudební doprovod.(28.6.2009)

Výborný soundtrack a vynikající herecký koncert Josepha Gordon-Levitta. Námět sám o sobě má také patřičnou hloubku, naráží na otázky zneužití dětí a následků. Chvílemi dost syrový film. Možná by si zasloužil i 4*, ale pocitově více jak 3* dát nemohu.(23.2.2014)

Doporučuji nečíst předem spoilerovité komentáře, zejména od uživatelky Faye, která vám hned v první větě vyplácne to, co se ve filmu dozvíte až na konci. Já si to naštěstí přečetla až po shlédnutí filmu, jinak bych byla asi dost otrávená. Asi jako kdyby vám někdo před filmem Šestý smysl řekl, že to je "o tom chlapovi, co je celou dobu duch a myslí si, že je naživu". Film se mi líbil moc, přestože některé scény byly na můj vkus až příliš realistické, i když vlastně "nic nebylo vidět". Režiséra Arakiho vůbec neznám a zdá se, že se na jeho tvorbu budu muset podívat trochu podrobněji.(20.4.2011)

Scénář: Gregg Araki .. Bizarní, ale poutavá kombinace příběhových motivů.(17.6.2010)