Kruh 2

Kruh 2

Horor / Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2005, 105 min

• ajuska

Názorná ukázka toho, jak lze dobrý horor degradovat na úroveň nevydařené parodie. Najednou zmizela veškerá zaběhnutá schémata z prvního dílu (kam se podělo oněch sedm dnů, během kterých musí nebohá oběť čekat na svou smrt?), není tu jediná scéna s děsivou atmosférou, lidé umírají tak, jak je zrovna potřeba a bez jakéhokoli efektu a stádo digitálních zdivočelých jelenů terorizujích hlavní hrdiny v autě mluví za vše.(8.1.2006)

• dr.horrible

Dúfal som že sa všetci mýlia a Kruh 2 bude nedocenený film, kritizovaný iba v rámci neoriginality oproti prvej časti. Noo, a mýlil som sa. Zatiaľ čo jednotka bola skvele zahranou psychologickou drámou a hororovou špičkou zároveň, a napríklad scéna s koňom, si už dávno vyslúžila kultový status, toto je len nudný béčkový shit. A navyše zle urobený, naivný, ku koncu skoro až smiešny. Dokonca ani tá Naomi nehrá tak dobre ako sme u nej zvyknutí, ani tá Samara už nepôsobí tak desivo... Jediné čo v tomto filme naozaj stojí zato, je asi len scéna s jeleňmi. A aj tí sú moc digitálni ..(11.6.2012)

Scénář: Ehren Kruger .. Po odpudivých až zatracujících recenzích, jsem k Ring Two přistupoval velice opatrně. Také proto, že jsem jen několik dnů před tím viděl trapnou a odpornou Nenávist, která bohužel nastolila nové dno remake hororů. Ale protože původní (americký) Kruh považuji za jeden z nejlepších strašidelně mysteriózních thrillerů, byl jsem zvědavý co nebo kdo přijde tentokrát.. A výsledek? Nejsem sice zklamaný ani rozčarovaný, jenže.. Opět to má celé velmi daleko ke klasickému hororu (považuji za plus), ale ztratilo se NĚCO, pro mě při sledování původního snímku, tak šokujícího. Chyběl mi ten netradiční STRACH co minule.. Kamera a některé scény (voda v koupelně) jsou velice zdařilé, ale na záchranu celku to nestačí. Doufám, že poklop od studny (jeden záběr z ní vypadal úplně přesně jako v jedné známé epizodě s Majorem Zemanem, jen tady v ní byla žena) zůstane už napořád pevně položen na svém místě a už se ho nikdo nepokusí znovu odsunout!! Následky nechci domyslet..(25.4.2005)

Příliš děravé, příliš poslepované, příliš křečovité, příliš dělané pro peníze... Úspěchu jedničky však tento slabý odvar dosáhnout nemůže. Samara vzbuzuje spíše lítost než strach, Rachel a Aidan mi byli celkem ukradení (jako všechny vystupující postavy), chybí cokoliv překvapivého, chvilkama zavládne vyloženě nuda. Trikově je to místy odfláknuté (co ta animace jelenů, WTF, to by stačilo možná před 10 lety). Celkový dojem je tedy veskrze průměrný - není nijak zvlášť co chválit, ovšem existuje i spousta mnohem horších hororů. 60%(2.3.2009)

• Dudek

Film se sice snaží tvářit jako horor, ale zcela jistě se po jeho shlédnutí nebudete bát. To ale nic nemění na faktu, že je v celku kvalitní a rozhodně se na něj dívat dá.(20.4.2005)

• - Natáčení probíhalo v Kalifornii. (Epistemolog)

• - Nakonec se k režii dostal tvůrce původní asijské trilogie Hideo Nakata. (imro)

• - U psychiatra mohou pozornější diváci postřehnout odkaz na Dr. Kojiho. Filmové sérii totiž předcházela knižní, jejímž autorem je Koji Suzuki. (imro)