Kruh 2

The Ring Two

Kruh 2

Horor / Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2005, 105 min

70% - Jako první věc jsem měl radost, že se vrátila Naomi, jako druhou jsem neměl radost, že se vrátil i její vopruz synek, který mi je naprosto nesympatický... Dvojka mi hodně připomínala jedničku, tolik rozdílů jako ostatní uživatelé nevidím, snad jen, že je dvojka mnohem přímočařejší a víc lekačka než mrazení v zádech (ale zase sápání se Samary po Naomi ve studni, co si budem povídat :)). Byl jsem při sledování rozhodně spokojen...(8.6.2008)

• Marius

Kruh II má veľmi slušnú réžiu, kameru a ako vždy dobrú Naomi Watts. Je ale jasné že zo scenára na úrovni príbehu z časopisu pre škôlkárov Včielka prevratný film nejde natočiť. V niektorých scénach samoúčelné dialógy, veďľajšie postavy len do počtu, slabé ľakačky a happyend znamenajú jedno z najväčších sklamaní roka. 4/10(18.4.2005)

• DaViD´82

Technicky brilantně natočená neatmosférická nuda. Hlavní chyba je, že tady naprosto chybí dusná atmosféra jedničky. Hodně je to způsobeno neuvěřitelně hloupoučkým scénářem, který vrší páté přes deváté a dokonce naprosto rezignuje na pravidla daná minule. "Strach" je tu naháněn náhodně rozmístěnýma lacinýma nefunkčníma lekačkama. Herci nemají naprosto co hrát, takže jsou celou dobu stylizovaní do jednoho výrazu a to bohužel včetně Naomi. Je na ní až moc vidět, že nemít smlouvu na pokračování, tak by v tom sama od sebe nehrála. Z téměř dvojhodinové stopáže stojí za zmínku pouhé dvě scény. Jedna pro svou neuvěřitelnou debilnost (scéna s vysokou) a jedna cool udělaná scéna s vanou a vodou u stropu. Myslím, že Nakata chtěl učinit přítrž remakům asijských snímků a tak se obětoval, dal všanc svou pověst a natočil takovouhle blbost pro nejzapadlejší regály videopůjčoven: Jinak si to prostě neumím vysvětlit...(4.5.2005)

• mandes

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $161,451,538(23.5.2007)

O dost slabší než-li první díl, který považuji za perfektní mysteriózní film se vším všudy. Hideo Nakata se sice snažil, aby se alespoň přiblížil kvalitativně jedničce, ale ne úplně se mu to povedlo. Z filmu se vytratilo to, co dělalo první díl tak úspěšným....a to ona mysterióznost. Naomi Watts ať se snaží sebevíce, tak na výkon v jedničce nemá. Tři hvězdčky je maximum, které mohu udělit.(2.10.2009)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 61. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - Jedním s managerů při výběru lokací byl Čech žijící již několik let v Los Angeles Pavel Štěrba. (PauloZ)

• - Hororový sequel k úspešnému filmu z roku 2002 vydělal v Severní Americe za první 3 dny promítání (18.-20.3. 2005) 35 mil. dolarů. Za měsíc promítání si z kin odnesl 75,3 milionů, což je o 53 mil. méně, než si vystrašil první díl. (imro)