poster

Kruh 2

 • USA

  Ring Two, The

 • Slovensko

  Kruh 2

Horor / Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2005, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • k212
  ***

  Tak prvně Kruh 2 už není horror. Těžko vás totiž -obzvláště po předchozí notně děsivé zkušenosti z jedničky- vyděsí periodicky se opakující, z televize se sápající, dlouhovlasá Samara. Nicméně i přes tyto až příliš klišovitě motivistické snahy scenáristy vidím pár kladů. A tím je snaha prohlédnout princip fungování kruhu. Určitě Vás muselo už po prvním dílu napadnout, zda kazetu stačí pouze nakopírovat, nebo ji někdo musí vidět? Odpovědi jsem se dočkala překvapivě rychle! Ale ona ta překotná snaha o vysvětlení událostí a motivů k nim vedoucích, má dost dětinské, sestupné a hlavně fatalistické tendence. Ono totiž neustále okatě vysvětlovat, že všechno se cyklicky opakuje, je trochu stupidní. Nicméně alespoň zavírající se studna dostala další rozměr, protože upřímmě, mě v jedničce nenapadlo, že i události jsou jaksi kruhové :-) Po stránce filmařské je Kruh nevýrazným počinem, režie je naprosto fádní, hudba nudná, co trochu překvapí je snažící se Naomi Watts a Sissy Spacek, které se alespoň snaží dát svým postavám trochu psychologického pozadí. Znám mnoho horších filmů, a ztrhat Kruh 2 jen proto, že ho budu striktně srovnávat s dílem prvním, mi přijde trochu nespravedlivé. Mě tenhle film nijak extra nezaujal, ale dal mi pár odpovědí a trochu prostoru k přemýšlení.(4.2.2006)

 • DaViD´82
  **

  Technicky brilantně natočená neatmosférická nuda. Hlavní chyba je, že tady naprosto chybí dusná atmosféra jedničky. Hodně je to způsobeno neuvěřitelně hloupoučkým scénářem, který vrší páté přes deváté a dokonce naprosto rezignuje na pravidla daná minule. "Strach" je tu naháněn náhodně rozmístěnýma lacinýma nefunkčníma lekačkama. Herci nemají naprosto co hrát, takže jsou celou dobu stylizovaní do jednoho výrazu a to bohužel včetně Naomi. Je na ní až moc vidět, že nemít smlouvu na pokračování, tak by v tom sama od sebe nehrála. Z téměř dvojhodinové stopáže stojí za zmínku pouhé dvě scény. Jedna pro svou neuvěřitelnou debilnost (scéna s vysokou) a jedna cool udělaná scéna s vanou a vodou u stropu. Myslím, že Nakata chtěl učinit přítrž remakům asijských snímků a tak se obětoval, dal všanc svou pověst a natočil takovouhle blbost pro nejzapadlejší regály videopůjčoven: Jinak si to prostě neumím vysvětlit...(4.5.2005)

 • Marius
  **

  Kruh II má veľmi slušnú réžiu, kameru a ako vždy dobrú Naomi Watts. Je ale jasné že zo scenára na úrovni príbehu z časopisu pre škôlkárov Včielka prevratný film nejde natočiť. V niektorých scénach samoúčelné dialógy, veďľajšie postavy len do počtu, slabé ľakačky a happyend znamenajú jedno z najväčších sklamaní roka. 4/10(18.4.2005)

 • Kaka
  *

  Solidně natočené celky/polocelky se tříští s naprosto neschopně nasnímanými detaily v tomto esteticky velmi nevyrovnaném díle. Kameranská impotence a neschopnost, jakkoli zaujmout však neznamená ještě nic proti tuposti scénáře, kde je více logických chyb, než děr v ementálu. A i samotná myšlenka - jestli se to tak dá vůbec nazvat - je spíše k smíchu.(9.12.2005)

 • Adrian
  **

  Tak takto teda nie milá Samara, toto sme si nedohodli. Od nášho prvého, nezabudnuteľne desivého a zároveň príťažlivého "amerického" rande (ktorým si dokázala, že remake sa môže kvalitou vyrovnať originálu) už ubehli takmer tri roky a ja som bol poslušný chlapček - tvoju kazetu som skopíroval, ukazál ju kamarátom, kúpil si oválne zrkadlo a nechal som si narásť dlhé čierne vlasy s radosťou očakávajúc našu ďalšiu schôdzku. A nakoniec si prišla. Ale holka zlatá musím ti na rovinu povedať, že by si konečne mala zmeniť bejvák, pretože tá studňa ti určite už neprospieva. Oproti minulajšku si razatne schudla v intenciách napätia, hrôzy, kompaktne zovretého príbehu a perfektne vybudovanej atmosféry. Občas síce tvojou bledou pokožkou a príťažlivými očkami prebleskne závan predchádzajúcej sily, lenže žiaľ zmizne vždy skôr, ako si ju stačím vychutnať. A to už nehovorím o tom, že si tuším začala navštevovať kurz povrchnej a lacnej psychológie ako i štúdijný pobyt na katedre "10 spôsobov, ako čo najrýchlejšie vyrobiť logické nedostatky v deji" že? Ach jo, sláva je mrcha vec a zdolala už aj oveľa zdatnejších jedincov od teba. Škoda, mohli sme byť skvelý pár, ale takto mám na teba iba jednu žiadosť - "vráť sa naspäť do studne a už prosím ťa odtiaľ nikdy nevylez. A nie, nevolaj mi! Ja si s tebou už žiadne ďalšie rande za 7 dní nedám".(12.4.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace