Kruh 2

Ring Two, The

Kruh 2

Horor / Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2005, 105 min

Není to nějaká katastrof - pořád to umí navodit atmosféru a pořád to chvílemi děsí. Proč pak ne?(10.12.2009)

Dvojka není zase o tolik horší než nabušená jednička. Samozřejmě těží ze slávy svého staršího předchůdce, ale i tak se jedná o dobrý horor. Některé scény jsou velice napínavé, jako např. scéna ve vaně nebo ve studni. Jisto jistě je dobré vidět i toto pokračování, ale nečekejte u něho takové napětí jako u nervydrásající jedničky. 65%(22.12.2007)

• Ruut

U úvodní scény jedničky jsem se tak bál, že jsem musel vyběhnout z pokoje a na chvíli se odreagovat. Úvodní scéna dvojky byla tak trapná, že jsem ještě minutu po jejim konci kroutil nevěřícně hlavou. A začal se připravovat na nejhorší. To následovalo v podobě spousty nesmyslných a trapných lekaček a Nakatovym až fetišismem pro tekoucí vodu a digitalní triky. Brrr. Fanouškům serie Ringu doporučuji se tomuto braku vyhnout velkým obloukem.(3.6.2007)

• JohnnyD

Strašne komické. Miesto strachu len kŕčovitý smiech. Obsadenie toho malého chlapca bol castingový omyl nadpozemských rozmerov. Film nad vodou drží len jeho neúmyselná stupidita.(27.6.2012)

Scénář: Ehren Kruger .. Po odpudivých až zatracujících recenzích, jsem k Ring Two přistupoval velice opatrně. Také proto, že jsem jen několik dnů před tím viděl trapnou a odpornou Nenávist, která bohužel nastolila nové dno remake hororů. Ale protože původní (americký) Kruh považuji za jeden z nejlepších strašidelně mysteriózních thrillerů, byl jsem zvědavý co nebo kdo přijde tentokrát.. A výsledek? Nejsem sice zklamaný ani rozčarovaný, jenže.. Opět to má celé velmi daleko ke klasickému hororu (považuji za plus), ale ztratilo se NĚCO, pro mě při sledování původního snímku, tak šokujícího. Chyběl mi ten netradiční STRACH co minule.. Kamera a některé scény (voda v koupelně) jsou velice zdařilé, ale na záchranu celku to nestačí. Doufám, že poklop od studny (jeden záběr z ní vypadal úplně přesně jako v jedné známé epizodě s Majorem Zemanem, jen tady v ní byla žena) zůstane už napořád pevně položen na svém místě a už se ho nikdo nepokusí znovu odsunout!! Následky nechci domyslet..(25.4.2005)