Kruh 2

The Ring Two

Kruh 2

Horor / Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2005, 105 min

Stejná kazeta, stejní Rachel a Aidan, stejně pošmourná "ani noc-ani den" atmosféra, stejný hudební podkres. A stejně to Nakata neuřídil. Už samotná zápletka je absurdní a z traileru je víceméně jasné, že se film v jistém bodě musí rozpadnout, což se při zbytečné odbočce k Samařině matce nakonec i stane. Přesto ale právě navázání na vizuál prvního dílu dává pocit jakéhosi uceleného příběhu. Když si navíc vzpomenu na jeleny nebo osudovou studnu, naskočí hned správná husí kůže a přesvědčí mě, že druhý Kruh určitě není průšvih, jakým sliboval být. Do dalších experimentů bych se ale nepouštěl, protože aura prvního dílu by mohla dostat nebezpečnou trhlinu.(8.7.2006)

• Tosim

Jsem opravdu VELIKÝM fanouškem Kruhu č. 1. Tenhle film je však čajíček čtyřikrát ze stejnýho pytlíčku. Nevím, zda je to tím, že chybí Gore Verbinski, nebo tím, že se Ehren Kruger asi zbláznil (psal scénář podle japonského originálu, ale to dělal i v prvním případě a dokázal ho VELMI ozvláštnit), no bude to asi tím, že celá ta aura kolem Hidea Nakaty a orientálních hororů chtě nechtě odpadá (stačí se jen podívat na hodnocení Nenávisti.) Kruh II je nenapínavý, ba přímo nudný (žádné lekačky), příběh ne nelogický, ale prapodivně vymyšlený (asi nevěděli, co všechno tam ještě nacpat), triky jsou samoúčelné. Za zmínku stojí jen kamera, hudba a David Dorfman, který vyrostl a herecky vyspěl. Naomi, i přes rýsující se bradavky na mokrém oblečení, mě jaksi nezaujala. Stále jsem se díval na hodinky a počítal minuty, nepřítomnost neustálého strachu jsem ochoten hororu prominout jen v případě, pokud obsahuje nějakou myšlenku, přesahující film (jako např. u Vesnice). Točit trojku snad nikoho nenapadne. 50%. I´M NOT YOUR FUCKING MUMMY! EdaS: a co ti z nás, co nemaj Áďu? :-)(13.4.2005)

Dvojka není zase o tolik horší než nabušená jednička. Samozřejmě těží ze slávy svého staršího předchůdce, ale i tak se jedná o dobrý horor. Některé scény jsou velice napínavé, jako např. scéna ve vaně nebo ve studni. Jisto jistě je dobré vidět i toto pokračování, ale nečekejte u něho takové napětí jako u nervydrásající jedničky. 65%(22.12.2007)

Scénář: Ehren Kruger .. Po odpudivých až zatracujících recenzích, jsem k Ring Two přistupoval velice opatrně. Také proto, že jsem jen několik dnů před tím viděl trapnou a odpornou Nenávist, která bohužel nastolila nové dno remake hororů. Ale protože původní (americký) Kruh považuji za jeden z nejlepších strašidelně mysteriózních thrillerů, byl jsem zvědavý co nebo kdo přijde tentokrát.. A výsledek? Nejsem sice zklamaný ani rozčarovaný, jenže.. Opět to má celé velmi daleko ke klasickému hororu (považuji za plus), ale ztratilo se NĚCO, pro mě při sledování původního snímku, tak šokujícího. Chyběl mi ten netradiční STRACH co minule.. Kamera a některé scény (voda v koupelně) jsou velice zdařilé, ale na záchranu celku to nestačí. Doufám, že poklop od studny (jeden záběr z ní vypadal úplně přesně jako v jedné známé epizodě s Majorem Zemanem, jen tady v ní byla žena) zůstane už napořád pevně položen na svém místě a už se ho nikdo nepokusí znovu odsunout!! Následky nechci domyslet..(25.4.2005)

• Ruut

U úvodní scény jedničky jsem se tak bál, že jsem musel vyběhnout z pokoje a na chvíli se odreagovat. Úvodní scéna dvojky byla tak trapná, že jsem ještě minutu po jejim konci kroutil nevěřícně hlavou. A začal se připravovat na nejhorší. To následovalo v podobě spousty nesmyslných a trapných lekaček a Nakatovym až fetišismem pro tekoucí vodu a digitalní triky. Brrr. Fanouškům serie Ringu doporučuji se tomuto braku vyhnout velkým obloukem.(3.6.2007)

• - Během natáčení karnevalu si jej místní občané spletli s opravdovým karnevalem a účastnili se pochodu. Ve filmu jsou použiti jako komprazisté. (HellFire)

• - Natáčení doprovázelo několik bizarních nehod. Sedmý natáčecí den byla vytopena produkční kancelář, v důsledku prasknutí vodovodního potrubí a o několik týdnů došlo opět k vytopení v důsledku prasknutí 15litrového zásobníku na vodu. Jednoho dne natáčení přerušil roj milionů včel, který filmaře donutil opustit plac. (HellFire)

• - Když Rachel vezme prášky a dá je Aidanovi na sendvič, můžete na popisku léku zahlédnout jméno Tony Bonaventura - člověk zodpovědný za rekvizity k filmu. (HellFire)