• JJ.Gibson
  *

  Nevím co tím chtěl básník říci, ale mě rozhodně neoslovil.(31.8.2005)

 • Isherwood
  ***

  S holými lebkami, jejichž jedinou zábavou je jít na stadion a tam pokud možno udělat co největší bordel, nesympatizuji. Silně pochybuji o inteligenci těchto lidí. Nevím jaký úmysl měl režisér Jakub Sluka, když se rozhodoval komu film určit. Jestli hooligans, aby měli dobrý pocit, že jsou tak dobří, že se o nich točí filmy a nebo "zbytku", kterému chtěl ukázat tupost těchto lidí. Celý film jsem si připadal, že se to Sluka snaží hrát na obě strany. Bohužel nerovnoměrně, protože jistá podlézavost Ultras tu je. Normální divák si sice film dokáže přebrat, najde si v něm to, co mu chtěl režisér sdělit. Totiž to, co už stejně dávno ví a není nutno mu to nějak dokazovat. To, že hooligans jsou blbci, kteří nemají nic jiného na práci. Je zde však určitá snaha o to, aby všechny postavy nebyly vylíčeny tak černobíle. Šéf party Jirka je vcelku sympatickou postavou, které byl "vdechnut dar přemýšlení". Bohužel na jeho postavě si Sluka až moc kompenzuje neduhy a jednotvárnost všech postav. David Novotný to herecky neutáhne ani kdyby se přetrhnul. Hraje na jedničku, charisma z něj sálá na každém kroku, ale sám na to prostě nestačí. Pořádně nechutnou roli si střihnul Jiří Lábus. Extrémně nesympatická postava, na které jsem se celý film snažil najít něco, proč bych ji měl mít alespoň trochu rád. Navíc Lábus nezdravě přehrává, což u něj celkem překvapí. Neosvětlit chování hospodského v parádním podání Oldřicha Kaisera mi přijde jako další Slukův prohřešek proti logice. Celkově by filmu prospělo, kdyby měl o patnáct až dvacet minut navíc. Já bych to zkousnul a pak by se možná dalo z filmu něco vyvozovat. Takhle z něj mám pocit, jako by střihačovi nůžky zapracovaly možná až moc. A nebo to režisér nezvládnul... ?(5.2.2005)

 • Bauer
  ***

  No film není celkem o ničem jen o pár magorech ale já se docela dobře bavil hlavně při scéně. " Hele jak se řekne anglicky že na konci chodby a do leva jsou toalety " To the end and to the left ". A už chčijou na Lábuse......:-)(10.6.2005)

 • xxmartinxx
  **

  Další česká věc (film tomu říkat nebudu), jejíž význam a účel je jen těžko odhadnutelný.... Mně prostě uniká.... Nevím, jestli to je tím jak neuvěřitelně málo mě zajímá fotbal, nebo tím, že to nemá děj, sympatické postavy, příběh ani pointu, ale radši po tom nebudu pátrat. Prostě podprůměr a nuda.(12.12.2009)

 • eraserhead666
  ***

  Fotbal jde naprosto mimo mě a o jeho hard core vyznavačích si myslím přesně to, jak jsou vylíčeni v tomhle filmu. On je ten film vlastně úplně o hovně, stejně jako podle mě o něm fotbal a všechen ten humbuk kolem něj, ať už ze strany fotbalistů nebo jeho fanoušků. A možná proto, že je o tom hovně a ani se to nějak nesnaží (na rozdíl od ostatní české filmové produkce) skrývat, mě to v tu danou chvíli docela pobavilo. Smál jsem se, smál jsem se s filmem, smál jsem se filmu, smál jsem se jeho postavičkám. Ti dva angláni byli bezkonkurenční a strhli pro sebe celý film. Kaiser byl výborný, za Lábuse mi bylo trapně i za něj, to byla naprostá tragédie. Karolínu Kaiserovou bych rozhodně rád viděl ve filmu častěji. Vlastně takový důkaz, že i tupý film o tupých lidech nemusí být zase až tak špatný. "Souhlasí někdo proti tomu?"(15.6.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace