• dobytek

1 hvězdička za film + 1 hvězdička za vožralýho strejdu Lábuse... Celkově pěkná debilita postrádající jakejkoliv děj a těch pár povedenejch vtipů už to nezachrání. U mě to teda Non plus ultras celkem jasně prohráli a kdyby neměli ve svym středu aspoň ty 2 nadprůměrný hráče (Lábuse a Kaisera), tak to bude pořádnej debakl.(25.4.2007)

S holými lebkami, jejichž jedinou zábavou je jít na stadion a tam pokud možno udělat co největší bordel, nesympatizuji. Silně pochybuji o inteligenci těchto lidí. Nevím jaký úmysl měl režisér Jakub Sluka, když se rozhodoval komu film určit. Jestli hooligans, aby měli dobrý pocit, že jsou tak dobří, že se o nich točí filmy a nebo "zbytku", kterému chtěl ukázat tupost těchto lidí. Celý film jsem si připadal, že se to Sluka snaží hrát na obě strany. Bohužel nerovnoměrně, protože jistá podlézavost Ultras tu je. Normální divák si sice film dokáže přebrat, najde si v něm to, co mu chtěl režisér sdělit. Totiž to, co už stejně dávno ví a není nutno mu to nějak dokazovat. To, že hooligans jsou blbci, kteří nemají nic jiného na práci. Je zde však určitá snaha o to, aby všechny postavy nebyly vylíčeny tak černobíle. Šéf party Jirka je vcelku sympatickou postavou, které byl "vdechnut dar přemýšlení". Bohužel na jeho postavě si Sluka až moc kompenzuje neduhy a jednotvárnost všech postav. David Novotný to herecky neutáhne ani kdyby se přetrhnul. Hraje na jedničku, charisma z něj sálá na každém kroku, ale sám na to prostě nestačí. Pořádně nechutnou roli si střihnul Jiří Lábus. Extrémně nesympatická postava, na které jsem se celý film snažil najít něco, proč bych ji měl mít alespoň trochu rád. Navíc Lábus nezdravě přehrává, což u něj celkem překvapí. Neosvětlit chování hospodského v parádním podání Oldřicha Kaisera mi přijde jako další Slukův prohřešek proti logice. Celkově by filmu prospělo, kdyby měl o patnáct až dvacet minut navíc. Já bych to zkousnul a pak by se možná dalo z filmu něco vyvozovat. Takhle z něj mám pocit, jako by střihačovi nůžky zapracovaly možná až moc. A nebo to režisér nezvládnul... ?(5.2.2005)

Mám rád britský filmy o hooligans, tak jsem byl zvědav na náš příspěvek do žánru a nedopadlo to špatně. Je to samozřejmě uondanější a skoro tam nejsou žádný bitky, i když ta zpomalená rvačka na stadionu nebyla špatná. Největší prdel ale je, když přijedou angláni a pronášej ty svoje hlášky, to jsem se fakt řezal. Bohužel ten film má fakt hodně divný zakončení, no nesedlo mi to. David Novotný v hlavní roli je charismatickej a pak se mi hodně líbil Olda Kaiser.(14.2.2011)

Lehce úsměvný film z prostředí nejen českých ultras. :) Myslím, že tenhle snímek se divákovi nesnaží nic moc sdělit, i když bych to od podobného tématu očekával. Co dodat na závěr?! "SMRT SPARTĚ! CHACHAŘI Z OSTRAVY JEDOU!"(14.11.2005)

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// slušnej soundtrack, obsazení, téma, hlášky -nějak se nedostavil příběh, scénář/// Asi docela jednoduchý(hloupý) film u kterého jsem se považlivě trošku bavil. Ovšem běžela zhruba 80tá minuta a já jsem cítil konec a přitom si říkal, že konec být nemůže, že přece se musí ještě naskytnout nějaká dějová linka. No budu se opakovat, prostě film o ničem :-) Ale nějak né že by mi to tak vadilo. Díval jsem se s otcem a po skončení filmu byl docela na rozpacích "na začátku nic, během filmu nic a najednou konec?" (asi by dal 1*) No neřeším, líbila se mi hudba, ta mě celkem bavila a slušně vystihla nástin děje o českých chuligánech. Dále potěšili herci, je vidět že hrát umí. Fain byl kokoKokta a rovněž velice "hloupý" Michal Novotný. Asi mu to moc práce nedalo, to zahrát :-) I když jasně postavy byly jen lehce načrtnuté. Já nevím, film možná s nulovou výpovědní hodnotou, ale ja se celkem bavil (hlavně scénky s Anglickejma Hooligans) takže dávám solidní 3*/// Celkem 67%///(13.12.2006)

• - Celý film měla původně vyprávět postava Tyčky, kterého hraje Vladimír Dlouhý. Až před střihem se rozhodl Sluka jinak a David Novotný namluvil postavu vypravěče. Proto některé pasáže nedávají moc smysl. (don corleone)

• - Operní pěvec na koncertě v Rudolfině je otec režiséra Jakuba Sluky. (don corleone)

• - Zápas Ostravy se Spartou se natáčel na Bazalech, když se zeptal pořadatel jak chtějí hlediště zaplnit, odpověděl mu režisér, že dodatečně na počítači. Pořadatel souhlasně přikývnul, že jinak by to ani nešlo. "Bodejť by tady přišlo tolika lidí," prohlásil. Následující sezónu byl Baník mistr a Bazaly vyprodával téměř na každém zápase. (don corleone)