Jako mnozí ostatní jsem nebyl úplně schopný film žánrově zařadit a odhalit důvod, smysl či pointu. Hlavně jsem vůbec nepochopil, proč byla do děje zakomponována postava v podání Vladimíra Dlouhého. Musím ale přičíst k dobru pár povedených momentů, mezi něž tradičně patří skeče sehrané dvojky Kaiser-Lábus.(2.2.2015)

Po pravdě velmi příjemné překvapení. Ten film totiž ale vůbec není o fanoušcích Sparty (stejně tak tam mohli být jacíkoliv mladí ožralové, co o víkendu v noci chodí rozkopávat popelnice na sídlišti) a má několik rovin, které je otázka, zda při povrchním sledování si je člověk uvědomí. Je to o určitém dospívání v názorech, které jednou nejspíše postihne každého, byť by mu fandění přišlo hrozně cool, je to o tom, že lidé než na koncert raději jdou na zápas, kde nemusejí myslet a vyřvou emoce, je to o tom, jak si sami nalháváme (pokusy Psíka sbalit holku) apod. Velmi dobrá režie, kamera, hudba, herci, ve scénáři pár vychytávek, kterémožná ne každý postřehne, fakt dobrý český film, který snad dojde časem ocenění.(9.12.2004)

• Jenda

Film o sparťanech... to mi stačí vědět, abych se tomu vyhl(15.9.2006)

Možná jsem čekal něco víc, ale to co tam bylo bylo uděláno výborně, trošku tam scházelo víc momentů z fotbalového prostředí a možná víc bitek. Ale některé scény byly opravdu vynikající, hlavně když přijedou dementní a ožralí fanoušci z Anglie a taky mě docela potěšily výkony některých herců, sice to nebyly nějaký super výkony na Oscara, ale na naše poměry to byl určitě nadprůměr. Taky je dobře že to neni nijak protahovaný a kratší čas je určitě u takovéhleho filmu lepší než kdyby to jelo 2 hodiny.(8.3.2005)

• NinadeL

Sympatické prostředí hospody u šraněk na Hradčanské bylo asi tak to jediný, co se mi líbilo. Beru slovo režiséra, že šlo jen o komplet scének sebraných ze života. Navíc jeho rozjímání nad tím, že stát se o český film nestará, bylo pravdivé. Také obsadil spoustu dobrých uleželých herců - Hlaváčovou, Konvalinkovou... a dokonce Hálu. Ale proč nedomyslel koncept scénáře, to je mi záhadou.(29.6.2009)

• - Celý film měla původně vyprávět postava Tyčky, kterého hraje Vladimír Dlouhý. Až před střihem se rozhodl Sluka jinak a David Novotný namluvil postavu vypravěče. Proto některé pasáže nedávají moc smysl. (don corleone)

• - Hospoda, kde se partička scházela, se nachází nedaleko stanice metra Hradčanská, na křižovatce ul. Dejvická a Bubenečská, v Praze 6 - Dejvicích. (rakovnik)

• - Ve filmu hraje Oldřich Kaiser se svou dcerou Karolínou Kaiserovou. (M.B)