• Rimsy
  *

  No nečekal jsem od toho kdovíco, jen mě to zajímalo jako sparťana a taky jsem se těšil na pořádný anglický akcent ostrovních rowdies. Bohužel se mi dostalo jen trapně nedodělaného filmu, který vpodstatě sám neví, co chce. Většinu času je vypravěč David Novotný, aby ho v několika scénách vystřídal Vladimír Dlouhý. Cože?!? Výkony byly slušné, i když na těch vypitých mozcích toho snad moc zkazit nejde. Psychologie postav nulová, čili jakákoli potenciální snaha o moralizování a věrné vykreslení životů těchto lidí na okraji společnosti, tak hezky zobrazené třeba v Romper Stomper, se naprosto míjí účinkem. Celková rozsekanost filmu do jednotlivých epizod je taky na škodu, obzvláště když ani jedna z nich nekončí pointou. Prostě dementní film, který měl zajímavý potenciál být tak trochu jiným rowdie dílem, ale asi utopil většinu peněz na naprosto zbytečných scénách v Lucerně, Rudolfinu a podobně. Škoda, no, režisérovi bych do rukou štáb a prachy už nesvěřil (což se, při pohledu na jeho filmografii, české kinematografii povedlo, takže hurá).(19.5.2008)

 • lesumir
  **

  Hloupá česká kokotina o fotbale.(11.7.2007)

 • igi B.
  **

  Dvě uzoufané hvězdičky, tak nějak >Ultus funtra(s)< , jak řekl by pan Spejbl, že... Asi by to byla větší legrace, než celý tenhle film. Pořád nechápu to žánrové zařazení coby "komedie". Vlastně mi vůbec uniká, co chtěl kdosi tímhle dílkem říct. Za každou cenu... Paradoxně ho totiž nejvíc kazí ony nuceně >žertovné< momenty, ponejvíce kašpar Lábus, nudně šaškující, huhlající, za každou cenu cosi tradičně ze sebe >hrající< ... A tak - citujíce ze závěru filmu "...a to je vlastně všechno, ani málo, ani moc..." - fakt mám pocit, že je to škoda. Tohle téma totiž mělo na daleko víc. Tož tak nějak...(25.4.2007)

 • Isherwood
  ***

  S holými lebkami, jejichž jedinou zábavou je jít na stadion a tam pokud možno udělat co největší bordel, nesympatizuji. Silně pochybuji o inteligenci těchto lidí. Nevím jaký úmysl měl režisér Jakub Sluka, když se rozhodoval komu film určit. Jestli hooligans, aby měli dobrý pocit, že jsou tak dobří, že se o nich točí filmy a nebo "zbytku", kterému chtěl ukázat tupost těchto lidí. Celý film jsem si připadal, že se to Sluka snaží hrát na obě strany. Bohužel nerovnoměrně, protože jistá podlézavost Ultras tu je. Normální divák si sice film dokáže přebrat, najde si v něm to, co mu chtěl režisér sdělit. Totiž to, co už stejně dávno ví a není nutno mu to nějak dokazovat. To, že hooligans jsou blbci, kteří nemají nic jiného na práci. Je zde však určitá snaha o to, aby všechny postavy nebyly vylíčeny tak černobíle. Šéf party Jirka je vcelku sympatickou postavou, které byl "vdechnut dar přemýšlení". Bohužel na jeho postavě si Sluka až moc kompenzuje neduhy a jednotvárnost všech postav. David Novotný to herecky neutáhne ani kdyby se přetrhnul. Hraje na jedničku, charisma z něj sálá na každém kroku, ale sám na to prostě nestačí. Pořádně nechutnou roli si střihnul Jiří Lábus. Extrémně nesympatická postava, na které jsem se celý film snažil najít něco, proč bych ji měl mít alespoň trochu rád. Navíc Lábus nezdravě přehrává, což u něj celkem překvapí. Neosvětlit chování hospodského v parádním podání Oldřicha Kaisera mi přijde jako další Slukův prohřešek proti logice. Celkově by filmu prospělo, kdyby měl o patnáct až dvacet minut navíc. Já bych to zkousnul a pak by se možná dalo z filmu něco vyvozovat. Takhle z něj mám pocit, jako by střihačovi nůžky zapracovaly možná až moc. A nebo to režisér nezvládnul... ?(5.2.2005)

 • Tosim
  ***

  Mě prostě filmy tohoto roku připadají (zatím) vyrovnané. Ať už jde o Bolero, Pánskou jízdu či teď Non Plus Ultras. (No, nepočítáme-li Kameňák, ale ten je spíše takovou již běžnou novoroční "zvláštnůstkou" :-) Vyrovnané a průměrné. Nicneříkající. Tento je na tom stejně - nedozvíme se nic o fotbale, fotbalistech, fanoušcích, rváčích, matkách, milenkách, zakřiknutých subtilních chlapcích vzadu, homosexuálech, anglických ultras či jiných jevech, které vlastně film měl přiblížit. Nebo ne? Z celku vyčnívaly jen okamžiky, které ale nic nezměnily (např. Tyčkovo rande.) Mimochodem: v pidiroličce výčepního se mihl Jan Antonín Duchoslav, představitel Vikyho z filmu Sněženky a machři. Poznal ho někdo? :-)(13.9.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace