Muž na radnici (TV seriál)

Československo, 1976, 11 x 60 min

Jaroslav Dietl

Zdeněk Buchvaldek, Jan Hartl, Jiřina Bohdalová, Milena Steinmasslová, Martin Růžek, Míla Myslíková, Josef Bláha, Jaroslav Moučka, Jiří Štěpnička, František Němec, Karel Koloušek, Ladislav Boháč, Věra Bublíková, Eva Svobodová, Vlasta Jelínková, Ludmila Roubíková, Jiřina Šejbalová, František Kovářík, Josef Patočka, Vladimír Šmeral, Bohumil Bezouška, Eva Jakoubková, Ota Sklenčka, Miloš Willig, Oldřich Musil, Karel Houska, Adolf Filip, Antonín Samler, Věra Tichánková, Alois Švehlík, Vladimír Krška, Julie Jurištová, Břetislav Slováček, Libuše Štědrá, Viktor Maurer, Marie Motlová, Bedřich Prokoš, Bohumil Švarc st., Karel Urbánek, Štěpán Bulejko, Božena Böhmová, František Vicena, Milan Mach, Svatava Hubeňáková, Miriam Hynková, Josef Chvalina, Jaroslav Kepka, Václav Postránecký, Ludmila Burešová, Naděžda Prchalová-Vicenová, Eliška Velímská, Rostislav Kuba, Čestmír Řanda st., Bohumil Křížek, Radoslav Bartoník, Eva Klenová, Lenka Kořínková, Zdeněk Žák, Václav Jeřábek, Soběslav Sejk, Václav Fišer, Vladimír Huber, Bohuslav Čáp, Ludmila Šafářová, Josef Bárta, Michaela Mišková, Oldřich Kaiser, Václav Bouška, Otto Šimánek, Zlata Jeřábková, Ferdinand Krůta, Patricie Limberská, Miloš Zavřel, Ivo Niederle, Miloš Vavruška, Miloslav Homola, Karel Meister ml., Bedřich Ulrych, Antonín Jedlička, Monika Hálová, Věra Koktová, Rudolf Vodrážka, Pavel Havránek, Vítězslav Jirsák, Vladimír Bičík, Marcel Vašinka
  • petaspur

Výstavní klenot socialismu, díky jehož existenci se budu ještě mnoho let bavit na účet zvláštní doby, ve které jsem vyrůstal.(9.12.2008)

• Mulosz

Davam jednu hvezdicku za naprosto odzbrojujici vykon Josefa Blahy a za puvab Evy Jakoubkove. Pokud mam tento serial srovnat s Okresem na severu (kteremu jsme dal toliko z hecu 5 hvezdicek), nelze z nej udelat takovy sarkasticky kult, na to je tam malo schuzi a ideologicke nalevny. Tady se pouze rozvleklym zpusobem prezentuje 1) topornym Zdenkem Buchvaldkem ztvarneny janosikovsky predseda MNV, ktery nema ani vlasek zkriveny jakoukoliv sebemensi spatnou vlastnosti, 2) spasna myslenka, ze stare utulne domky, ve kterych lide prozili cely svuj zivot, je treba jednim uderem zbourat a vsechno to zalit do betonu. Ze scen, ktere tuto linii vycpavaly, zejmena pokud jde o milostna a rodinna "dramata", bolely oci. Ale ten Blaha... u nej jsem fakt rval smichy pri kazdem jeho projevu:-)(22.1.2010)

• Payushka

Nedokazu najit nic, co by na tomhle serialu bylo udelany dobre. A nejhorsi je, ze kdyz si date dvoudenni maraton, vsimnete si, jak se vsechno to spatne porad dokola omila. Napriklad: Zdenek Buchvaldek - jeho prace s intonaci me malem donutila hledat spagat, prepaleny duraz na obcas i nahodny slova, primhourene oci naznacujici "zasadni" sdeleni, priserny dramaticky pauzy i uprostred vety... Odporna prace s kamerou - trapne zoomy pri vypjatych situacich (jednou jsem za 40 sekund napocitala dokonce tri, to snad uz nemohli myslet vazne), casto neschopnost zaostrit, kdyz nejaka postava nedejboze poposla trochu dozadu... Nemoznost pochopit, ze kdyz se vam nepovede nejaky zvuk, tak nemusite jeste nutne pouzit ten "z placu". Nervydrasajici hudba, nevhodne umistovana k ruznym scenam, s asi tremi motivy (a asi tremi hudebnimi nastroji). To vse korunuje nudna rezie bez napadu - telefonicke rozhovory jsou sterilne nastrihane, prace s herci katastrofalni (nejvic me snad pobavil "ten stary pan z Marecka" neboli Frantisek Kovarik, kterak v poslednim dile absolutne netusi, jak odejit ze sceny), no a ta podbizivost... Muz na radnici je v podstate jedna velka reklama na stavbu panelaku. Obsahuje i ctvrthodinove "diskuse", ktere divakum ukazuji, ze pro dobro ostatnich prece musi opustit sve domovy a ze strana ma vzdy pravdu - a finalni prochazeni "krasnych bytecku, ktere vsechny vypadaji stejne"... V podstate takove normalizacni PR.(25.10.2014)

• Enšpígl

Triumf Zdeňka Buchvaldka. Buchvaldek nežije, ale jeho filmové dítě je tu pořád s námi --bohužel.(17.10.2006)

• elle

Nejenže jde o dílo umělecky více než sporné, ale obsahem a zamýšleným vyzněním je to naprostá obludnost. Film o znásilnění městečka, kdy vidíme jak se pachatel na čin chystá, připravuje, morálně je dle autorů v právu a pak koná. Těžko hledat slušné slovo, které tomuto dílu věnovat. Také pro mě je to vzpomínka na dětství. Některé architektonické hrůzy jsou toho stálým dokladem a varovnou připomínkou. Naopak při výpočtu seznamu budov a míst, které podobní soudruzi zničili, zbourali nebo "vylepšili", se mi zatínají pěsti. Dnešní doba jistě také páchá kraviny (protože světe div se, lidé jsou stále blbí i chytří, žraloci i idealisti), ale každý může polemizovat, kritizovat a dokonce i adorovat obludnost doby, kdy se poroučelo větru, dešti, a nikdo mu nezakáže jít na školu, kterou chce, jet kam chce a nezavře ho za to.(20.10.2007)