Muž na radnici (TV seriál)

Československo, 1976, 11 x 60 min

Jaroslav Dietl

Zdeněk Buchvaldek, Jan Hartl, Jiřina Bohdalová, Milena Steinmasslová, Martin Růžek, Míla Myslíková, Josef Bláha, Jaroslav Moučka, Jiří Štěpnička, František Němec, Karel Koloušek, Ladislav Boháč, Věra Bublíková, Eva Svobodová, Vlasta Jelínková, Ludmila Roubíková, Jiřina Šejbalová, František Kovářík, Josef Patočka, Vladimír Šmeral, Bohumil Bezouška, Eva Jakoubková, Ota Sklenčka, Miloš Willig, Oldřich Musil, Karel Houska, Adolf Filip, Antonín Samler, Věra Tichánková, Alois Švehlík, Vladimír Krška, Julie Jurištová, Břetislav Slováček, Libuše Štědrá, Viktor Maurer, Marie Motlová, Bedřich Prokoš, Bohumil Švarc st., Karel Urbánek, Štěpán Bulejko, Božena Böhmová, František Vicena, Milan Mach, Svatava Hubeňáková, Miriam Hynková, Josef Chvalina, Jaroslav Kepka, Václav Postránecký, Ludmila Burešová, Naděžda Prchalová-Vicenová, Eliška Velímská, Rostislav Kuba, Čestmír Řanda st., Bohumil Křížek, Radoslav Bartoník, Eva Klenová, Lenka Kořínková, Zdeněk Žák, Václav Jeřábek, Soběslav Sejk, Václav Fišer, Vladimír Huber, Bohuslav Čáp, Ludmila Šafářová, Josef Bárta, Michaela Mišková, Oldřich Kaiser, Václav Bouška, Otto Šimánek, Zlata Jeřábková, Ferdinand Krůta, Patricie Limberská, Miloš Zavřel, Ivo Niederle, Miloš Vavruška, Miloslav Homola, Karel Meister ml., Bedřich Ulrych, Antonín Jedlička, Monika Hálová, Věra Koktová, Rudolf Vodrážka, Pavel Havránek, Vítězslav Jirsák, Vladimír Bičík, Marcel Vašinka
  • veronikav

Ráda se klidně kouknu na Ženu za pultem .....nostalgie . Ale tohle mě otravovalo už tenkrát ...a nic se na tom nezměnilo :-D(22.7.2011)

• Marthos

(4/11) Musíte mít strpení, já jsem ještě v mlíce nikdy nepracoval, odpovídá hned v úvodu na jednu z mnoha stížností poslanec František Bavor a mě si tím zcela získal. Bavor je totiž otec, jakého bychom chtěli mít a politik, jakého bychom měli mít. Férový, upřímný, zásadový, kamarádský, milující, starostlivý a sexy. Není to žádný nudný patron, ale člověk z masa a kostí, takový, jakých kolem nás projdou desítky. Dietl dokázal vytvořit kompaktní celek, v němž lze i přes jistou dobovou poplatnost shledat vynikající dramatický potenciál, věc, která je současným seriálům naprosto vzdálená. Konečně, i tisíckrát proklínaný a hanobený Zdeněk Buchvaldek dokázal, že je hercem par excellence, charismatickým mužem, těžce zkoušeným osudem i životem. A ostatní? Ti nejlepší z nejlepších... Bohdalová, Růžek, vynikající Bláha, Sklenčka, Moučka, Boháč, Štěpnička, Němec i Jan Hartl s Milenou Steinmasslovou.(27.12.2016)

• Flego

Kto nevidel, neuverí ! Normalizačné roky museli vstúpiť aj do televíznej tvorby, ale prečo takým drastickým spôsobom..?(19.3.2007)

• argenson

Ovšem ta apokalyptická hudba podbarvující hlášku "Zavolejte mi krajský výbor strany", to je scéna k sežrání! :-)(5.11.2013)

• Crocuta

Příhody magora Bavora.(11.7.2007)

• - V době natáčení seriálu byl Zdeňek Buchvaldek ředitel Realistického divadla v Praze, kam přešel z funkce ředitele Divadla pracujících v Mostě. (Smileface)

• - Seriál se původně měl jmenovat Starosta, poté padl název První muž na radnici. Ani ten se ale nakonec neuchytil. S nápadem, aby nesl název Muž na radnici, údajně přišel herec Zdeněk Buchvaldek, který ztvárnil hlavní postavu předsedy Národního výboru v Kunštátě, Františka Bavora. (GASTON73)

• - První díl byl odvysílán 12. září 1976, další díly byly uvedeny vždy v pátek a v neděli. V sobotu byly dva díly reprizovány. Poslední jedenáctý díl se dostal na obrazovky v neděli 17. října a již 22.–23. října se konaly volby do všech zastupitelských sborů. Seriál byl tedy významným propagandistickým příspěvkem televize. (Smileface)