poster

Chlapci a chlapi (TV seriál)

Drama

Československo, 1988, 11x60 min

Kamera:

Alois Nožička

Hrají:

Martin Zounar, Eva Vejmělková, Rostislav Kuba, Kamil Halbich, Milena Dvorská, Zdena Hadrbolcová, Míla Myslíková, Bronislav Poloczek, Jaroslav Moučka, Ladislav Županič, Kateřina Lojdová, Jiří Krampol, Ivana Andrlová, Jiří Štěpnička, Roman Hájek, Jaroslava Adamová, Václav Mareš, Vladimír Javorský, Jiří Kopta, Mário Kubec, Boris Slivka, Peter Pilz, Antonín Hardt, Marcel Rošetzký, Petr Rychlý, Petra Vančíková, Libuše Havelková, Michaela Dolinová, Ivan Vyskočil, Michal Dočolomanský, Monika Žáková, David Prachař, Tomáš Juřička, Mirko Musil, Josef Bláha, Zdeněk Podhůrský, Jitka Asterová, Vladimír Salač, Ludmila Roubíková, Jana Drbohlavová, Klára Jandová, Rudolf Jelínek, Josef Langmiler, Sabina Laurinová, Jan Teplý st., Vladimír Hrabánek, Jan Faltýnek, Roman Hemala, Ivo Niederle, Zdeněk Ornest, Simona Postlerová, Peter Rúfus, Petr Skarke, Hana Militká, Věra Tichánková, Bohumil Švarc st., Věra Uzelacová, Jana Vychodilová, Miloš Zavřel, Vlastimil Zavřel, František Kreuzmann ml., Peter Marcin, Viktor Maurer, Slávka Hozová, Marta Richterová, Svatopluk Schuller, František Švihlík, Tomáš Vacek, Jiří Valšuba, Eva Čížkovská, Ingrid Timková, Miroslav Zounar, Jiří Rumpík, Dana Bartůňková, Monika Schullerová, Ondřej Malý, Věra Koktová, Ján Gubala, Vlastimil Čaněk, Tomáš Sedláček, Veronika Borovcová, Jindřich Hrdý, Stanislava Jachnická, Milan Duchek, Jakub Špalek, Bohumil Švarc ml., Markéta Valentová, Alena Kreuzmannová, Viktor Vrabec, Svatopluk Mikeska, Antonín Molčík, Antonie Valentová, Jana Vaňková, Silvia Petöová, Richard Genzer, Tomáš Borůvka, Katarína Brychtová, Luděk Čtvrtlík
(další profese)
 • Jara.Cimrman.jr
  **

  "Podej přece pánovi ručník. Ale ne do ruky. Pěkně v zubech." Nikdy mi nepřipadalo zábavné nechat se šikanovat a proto jsem si pro výkon základní vojenské služby v ČSLA vybral místo bez mazáků. Tím jsem přišel o oblíbené kratochvíle mazáků typu deka, sahara, bufet nebo dlouhej kouř a jen z vyprávění méně šťastných jsem si užil jejich zkušenosti se slimákem, teploměrem, metrem, kukačkou, Gagarinem, krokodýlem, kazeťákem nebo mořskou vlnou. Nechybí mi to, dokonce ani nevím, jestli ze mě vojna udělala chlapa, ale tento je seriál považuju za natolik blbý, že je vlastně skoro až zábavný.(22.6.2016)

 • gudaulin
  odpad!

  Vylhaná, špatně napsaná a křečovitě zahraná záležitost, která nicméně s odstupem času svojí naivitou a zjevnou hloupostí může působit až sympaticky. Ve své době ovšem běžela v hlavím vysílacím čase a alternativa k ní nebyla. Ten seriál měl propagandistický účel a měl vytvořit renomé něčemu, co ho už z podstaty mít nemohlo. Dnes už může tohle dílko sloužit jen jako nostalgická připomínka zelených let těm, co absolvovali povinnou vojnu... Celkový dojem 10 %.(17.6.2006)

 • Malarkey
  ***

  Milý Apači, možná si v té době prošel vojenským výcvikem, ale to je mně upřímně dosti u prdele. U seriálu jsem se bavil, možná právě proto, že jsem tu službu nezažil, a k tvý smůle ani nezažiju. Seriál je to tupej, a propagandistickej až hanba, ale nemůžu mu upřít jedno, tenkrát jsem na něj opravdu docela rád koukal. Tečka. (4/10)(11.4.2008)

 • Crocuta
  **

  Komedie největší! Herecké výkony k popukání, obvzlášť nadporučík Baláž je výživný, celý důstojnický sbor je samý otcovský typ se srdcem na dlani. Je zábavné pozorovat herecké začátky Javorského, Rychlého nebo Laurinové, dost se přitom nasměju, takže za 2. JÁ JSEM KLUKUM SLÍBIL, ŽE BUDOU NA ZNAČKÁCH!!!(24.6.2007)

 • MM_Ramone
  odpad!

  Pražská, punkrocková kapela Visací Zámek v jednej zo svojich skladieb spieva: "Haló, haló co se stalo, co se mi dnes přihodilo? Nechci věřit svýmu zraku. Přišel dopis od vojáků. Nemáš šanci ani za mák, když ti příjde povolávák. Už je marná simulace. Nemožná je emigrace. Tady už končí legrace. Nezbývá než rezignace. Nemáš šanci ani za mák, když ti příjde povolávák. Nemám šanci, nemám nárok. Příjdu domů nejdřív za rok. Vojna z chlapců dělá muže, tím že duši svlíkne z kůže. Nemáš šanci ani za mák, když ti příjde povolávák!" Taká bola bežná prax v dobách československej ľudovej armády. Prišiel povolávací rozkaz a muselo sa narukovať, často krát na druhý konec republiky. Povinná vojenská služba. Tvorcovia tohoto propagačného, ideologického seriálu to však vykresľujú rýdzo pozitívne. Je to hnusný socialistický odpad!(8.10.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace