Chlapci a chlapi (TV seriál)

Československo, 1988, 11x60 min

Alois Nožička

Martin Zounar, Eva Vejmělková, Rostislav Kuba, Kamil Halbich, Milena Dvorská, Zdena Hadrbolcová, Míla Myslíková, Bronislav Poloczek, Jaroslav Moučka, Ladislav Županič, Kateřina Lojdová, Jiří Krampol, Ivana Andrlová, Jiří Štěpnička, Roman Hájek, Jaroslava Adamová, Václav Mareš, Vladimír Javorský, Jiří Kopta, Mário Kubec, Boris Slivka, Peter Pilz, Antonín Hardt, Marcel Rošetzký, Petr Rychlý, Petra Vančíková, Libuše Havelková, Michaela Dolinová, Ivan Vyskočil, Michal Dočolomanský, Monika Žáková, David Prachař, Tomáš Juřička, Mirko Musil, Josef Bláha, Zdeněk Podhůrský, Jitka Asterová, Vladimír Salač, Ludmila Roubíková, Jana Drbohlavová, Klára Jandová, Rudolf Jelínek, Josef Langmiler, Sabina Laurinová, Jan Teplý st., Vladimír Hrabánek, Jan Faltýnek, Roman Hemala, Ivo Niederle, Zdeněk Ornest, Simona Postlerová, Peter Rúfus, Petr Skarke, Hana Militká, Věra Tichánková, Bohumil Švarc st., Věra Uzelacová, Jana Vychodilová, Miloš Zavřel, Vlastimil Zavřel, František Kreuzmann ml., Peter Marcin, Viktor Maurer, Slávka Hozová, Marta Richterová, Svatopluk Schuller, František Švihlík, Tomáš Vacek, Jiří Valšuba, Eva Čížkovská, Ingrid Timková, Miroslav Zounar, Jiří Rumpík, Dana Bartůňková, Monika Schullerová, Ondřej Malý, Věra Koktová, Ján Gubala, Vlastimil Čaněk, Tomáš Sedláček, Veronika Borovcová, Jindřich Hrdý, Stanislava Jachnická, Milan Duchek, Jakub Špalek, Bohumil Švarc ml., Markéta Valentová, Alena Kreuzmannová, Viktor Vrabec, Svatopluk Mikeska, Antonín Molčík, Antonie Valentová, Jana Vaňková, Silvia Petöová, Richard Genzer, Tomáš Borůvka, Katarína Brychtová, Luděk Čtvrtlík
  • Sarkastic

Jsem z tohohle seriálu dost rozpačitý. První díly se netvářily špatně a já je se zájmem sledoval, ale pak mě to začalo docela štvát. Jak moc je to reálné můžu těžko posuzovat, protože jsem to na vlastn íkůži nezažil. Ale když jsem se na život díval z pohledu hlavních hrdinů většinou mladých kluků, zjistil jsem s hrůzou, že od života se nedá nic čekat, všude jen nuda, stereotyp, práce (ta by mi nevadila, ale musela by být dobře placená), několikačlenná rodina, kterou si založím ve 20 a pak do ní budu vkládat všechny svoje úspory, nervy, naděje, lásku a vlastně celý svůj život, bylo mi dost na nic. Pak mi konečně došlo, že tohle je naprostá blbost, že by se z toho všichni zcvokli a rozhodně by odmítali žít takový život. Takže jak říkám, jsem z toho dost rozpačitý...(16.2.2008)

• woody

Milá televize Prima nám opět naservívovala takový pěkný český seriál.Žena za pultem byla známá takže si moji rodiče zavzpomínali jaké to tehdá bylo(spíše nebylo) ale nad tímhle výtvorem který má v sobě víc propagandy než kterýkoli americký snímek jsem si nevěřícně ukroutil krk.Vidět totiž cvičení pana Zounara spolu s ostatními "herci" na spartakiádu a Krampola jako drsňáka s drsnými hláškami typu Je mi to u prdele, chlapečku! je -považte sami- silná káva.(2.11.2003)

• petaspur

Nikdo nechtěl v mladém věku odcházet na vojnu a málokdo dnes lituje toho, že tam tenkrát byl. Ve výcvikových prostorech se získávali přátelé na celý život, neboť jen nenávist ke společnému nepříteli, což byly samozřejmě GUMY (čti důstojníci Československé lidové armády), dokázala doživotně stmelit partu neznámých lidí. O tom však tato propagace kasáren, jako "svatého" místa, kde se z kluka stává muž, skutečně nebyla.(16.8.2009)

• Jara.Cimrman.jr

"Podej přece pánovi ručník. Ale ne do ruky. Pěkně v zubech." Nikdy mi nepřipadalo zábavné nechat se šikanovat a proto jsem si pro výkon základní vojenské služby v ČSLA vybral místo bez mazáků. Tím jsem přišel o oblíbené kratochvíle mazáků typu deka, sahara, bufet nebo dlouhej kouř a jen z vyprávění méně šťastných jsem si užil jejich zkušenosti se slimákem, teploměrem, metrem, kukačkou, Gagarinem, krokodýlem, kazeťákem nebo mořskou vlnou. Nechybí mi to, dokonce ani nevím, jestli ze mě vojna udělala chlapa, ale tento je seriál považuju za natolik blbý, že je vlastně skoro až zábavný.(22.6.2016)

Plně podepisuju co napsal canakja. Můžu dodat jen že jako malej jsem na všechny ty BéVéPéčka čučel rád.(23.10.2008)

• - Otce Martina Zounara hraje jeho skutečný otec Miroslav Zounar. (M.B)

• - Scény z dediny a družstva, kde býva a pracuje Slovák Vlado (Boris Slivka), boli natáčané v obci Doľany a z nádvoria, kde majú vojaci rozcvičku a nacvičujú spartakiádu, boli filmované v obci Lešany. Taktiež sa nakrúcalo v Květušíne, Dobříši, Příbrame a Prahe. (Raccoon.city)

• - Děj seriálu se odehrává v letech 1984 a 1985. Když si však vojáci pouštějí na Silvestra televizi, sledují Možná přijde i kouzelník (od r. 1982) z roku 1987, konkrétně scénku s důchodci, kde sami sebe hrají Petra Janů, Karel Zich, Petr Janda, Pavel Bobek a Josef Laufer. (offlineman)