Největší z Pierotů (TV seriál)

Drama / Životopisný

Československo, 1990, 5x60 min

Ivan Balaďa

Předloha:

František Kožík (kniha)

Vladimír Javorský, Drahomíra Hofmanová, Radan Rusev, Barbora Hrzánová, Běla Jurdová, Josef Prokůpek, Miloslav Mejzlík, Zdena Sajfertová, Vlastimila Vlková, Carin C. Tietze, Gunnar Möller, Steva Maršálek, Eva Řepíková, Alexander Kerst, Václav Knop, Luděk Eliáš, Zuzana Geislerová, František Janeček, Jaromír Joo, Jacques Breuer, Jiří Kaftan, Ivan Lukeš, Iva Hüttnerová, Jiří Růžička ml., Miroslav Knoz, Jan Kotva, Eva Záběhlická, Richard Rýda, Eliška Vitanovská, Rudolf Stärz, Jiří Kvasnička, Hana Bauerová, Valérie Zawadská, Daniel Landa, Peter Staník, Eva Glücková, Věra Kalendová, Blanka Hlavová, Josef Vajnar, Erik Tabery, Jakub Zindulka, Miroslav Donutil, Pavel Skřípal, Vida Skalská-Neuwirthová, Ivan Trojan, René Přibil, Ivan Jiřík, Daniel Rous, Stanislav Tříska, Pavla Severinová, Radoslav Bartoník, Jindřich Khain, Zdeněk Hrabal, Mikuláš Křen, Radim Vašinka, Filip Menzel, Rudolf Kubík, Zdeněk Rumpík, Naděžda Kreclová, Arnošt Goldflam, Vladimír Volek, Antonín Zacpal, Karel Roden, Vlasta Fialová, Frank Towen, Oskar Hák, Tomáš Hanák, Monika Kobrová, Vlasta Peterková, Jan Hrušínský, Jan Kuželka, Tomáš Jančařík, Eva Matalová, Stanislav Hájek, Ladislav Brothánek, Hana Packertová, Petra Lustigová, Vladimír Marek, Jan Klár, Jan Kehár, Michael Hofbauer, Zdeněk Podhůrský, Jana Robenková, Karel Smrž, Zdena Bittlová, Zdeněk Dvořák, Eva Čížkovská, Lucie Bártová-Zedníčková, Zdeněk Sedláček, Sylvie Nitrová, Svatopluk Říčánek, Václav Kotva, Josef Kubíček, Jindřich Bonaventura, Bohdan Tůma, Pavel Vangeli, Milan Šteindler, Václav Brtna, Jiří Krytinář, Juraj Deák, Jitka Foltýnová, Miluše Hradská, Ivan Kotrč, Dagmar Veselá, Marian Cingroš, Zdeněk Kozák st., Petr Turek, Kateřina Pindejová, František Staněk, Jakub Kohl, Jiřina Uhrová, Jaroslav Folprecht, Jan Jelínek, František Derfler, František Novotný, Jaroslav Vlach, Věra Nováková, Rudolf Máhrla, Dan Pița, Pavel Anděl, Jiří Černý, Hana Doulová - Krobotová, Renata Beccerová, Václav Strasser, Antónia Miklíková

Javorský ve své životní roli, nezapomenutelný zážitek.(20.5.2011)

Také jsem "rozmnožoval"dav přihlížejících u popravy, která se tehdy nedařila. Gilotina tu gumovou hlavu nedokázala useknout. Ona pasáž se točila v Olomouci.(6.7.2010)

• Paity

Nebavilo mě to a to tak, že vůbec. A také skutečně nevím, kdo a proč tomu může dát pět hvězdiček. Hrůza.(23.5.2013)

Jedna z mých nejoblíbenějších "minisérií" vůbec. Javorský je excelentní (a soudě podle některých dobových portrétů velkého mima skutečně Deburauovi docela podobný), ale celá řada herců v menších rolích se taky nedala zahanbit. Atmosféra naprosto skvělá a i když některé davové scény (zejména boje na barikádách) působí vzhledem k nedostatku komparsu a televiznímu rozpočtu trochu naivně, pořád jde o jeden z nejlepších porevolučních televizních počinů vůbec.(5.12.2003)

Největšího z Pierotů jsem viděla příliš mladá a tak se není co divit, že mě v době puberty kdovíjak nebavil, nelíbil se mi Javorský a k tomu jsem nikdy neměla ráda klauny, mimy a tyhle divné týpky;-). Třeba se někdy donutím na tuhle minisérii podívat znovu, ale upřímně: nijak mě to neláká.(3.12.2009)