poster

Světýlka z blat (TV film)

Pohádka

Československo, 1992, 53 min

 • Rodriguez
  ****

  Viděl jsem ji před lety, ale až nyní mohu ocenit, že kvalita pohádky u mě stoupla. Ty nové splácaniny, už nemají s pohádkou pramálo společného. 80%(8.9.2013)

 • topi
  ***

  Pěkná inscenační pohádka ze začátku 90. let...Zindulka pěkně řádí! :)(8.9.2013)

 • honajz
  **

  Ona je to spíš balada nebo mortyát s dobrým koncem, než pohádka. Přece jen už jako dítěti mi tady vadilo to topení lidí jak na běžícím pásu, a i když je Pavlína Mourková dokonalá zlosyně neboli zlodcera, Kuklová je až táák strašně kladná a statečná, že to celé zase potopí (vtip). Celkově poněkud rozpačitý dojem, průměrné a někdy zbytečně zdlouhavé zpracování.(1.2.2015)

 • Master19
  ****

  Překvapivě povedená televizní pohádka s vcelku hutným hororovým příběhem. Do jednoho výborní herci a jeden unikát - záporná role Stanislava Zindulky. To se opravdu jen tak nevidí.(31.1.2015)

 • otík
  ****

  Velmi příjemná, kvalitní a podařená pohádka, ve které sice záporná postava spáchá dvě čistokrevné vraždy, ale dobro se přece jen ukáže silnější než zlo a vše skončí tak, jak v pohádce má. Kuklová si zahrála tak trochu Nebojsu a trochu zcela naivní dívku. Ale jsme v pohádce a tam takové věci neřešíme. Kladně hodnotím venkovní lokace, skutečný dům i nádobí, prostě filmařsky vše výborné. Naprostá spokojenost na to, že šlo o klasickou nedělní pohádku.(15.10.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace