poster

Koloběžka první (TV film)

Pohádka

Československo, 1984, 70 min

 • Gemini
  ****

  Nejenom čtenáři Fimfára si asi vybaví pohádku, která už nesla různé názvy, ale vždy v ní byla hrdinkou chytrá tu horákyně, tu rybářská dcerka, která byla učesaná-neučesaná, oblečená-neoblečená atd. atd. Tato televizní pohádka opět zavedla do studia Jaroslava Uhlíře, který nemalou měrou přispěl k legendárnímu statutu příběhu královny Koloběžky první alias Dády Patrasové (v roce 1984, kdy představovala ikonu české krásy). Podíl na tomto úspěchu samozřejmě mají i vtipní herci v ostatních rolích - třeba na Jitku Molavcovou a jejího střízlivého střízlíka se taky houfně vzpomíná. Je to prostě jedna z těch lépe zvládnutých televizních pohádek, kde se navíc narozdíl od ostatních - považte - objevují i nějaké ty exteriéry:) A nevadí, že je to vlastně vždycky jen kus louky a pár stromů;) Proč vlastně nedat 80%, když na rozdíl od mnoha podobných počinů obvykle při střetu končím přepínací proces?(25.12.2012)

 • A_FISH
  ****

  A nečti pořád, nebo ti to zůstane! (3,5*)(20.12.2009)

 • salahadin
  ****

  Příjemné, chytré, nenáročné. Vladimír Hlavatý jako Josífek je cooool!(28.9.2007)

 • Snorlax
  ***

  Když je v pohádce na houby hlavní pár, ublíží to pohádce celé. A než nutit dětem Patrasovou a Čenského, to je snad humánnější je fackovat.(5.10.2011)

 • Ilicka
  ***

  Dobrá, občas nechtěně směšná... Před pár roky by to bylo jasných pět... Jo... Časy se mění...Stárnu...(23.5.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace