poster

Předeme, předeme zlatou nitku (TV film)

Pohádka

Československo, 1981, 68 min

 • Mylouch
  ***

  "Předu ti osudu zlatou nit..." Režijní provedení bohužel nedosahuje kvalit scénáře a práce s herci nabízí pouze herecké šarže. Přesto je osa příběhu dostatečným tahounem příjemné televizní pohádky. Potěší typově netradiční hrdinka - neokázale ubrečená Johanka - Magdalena Bičíková.(17.6.2012)

 • otík
  ***

  Průměrná kulisová pohádka, která neurazí, ale ani nemá čím nadchnout. Sterilní příběh o dobru a zlu, lásce a pár kouzlech.(8.4.2013)

 • flanker.27
  ***

  Ať si voda teče vzhůru, ať se motýl změní v můru, ať mi sýček žalost věstí, tohle přání dá mi - ne, dá ti - štěstí. Taktak, nesobecká láska zvítězila, zlá komtesa potrestána, všechno jak má být. Alespoň v pohádce. Akorát ten princ byl takové nesamostatné ťululum, nějak nechápu, co na něm Johanka viděla.(18.5.2014)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Předeme, předeme zlatou nitku, někomu bodláčí, někomu kytku....Ty sudičky byly opravdu rafinované, něco mají z Mary Poppins, ale až na ten lítající deštník jsou typicky české. Ještě že se kněžna Evženie nechtěla sokyně zbavit nějak rázně a místo hřebenu neposlala rovnou břitvu.(17.6.2012)

 • veronikav
  ****

  Moc hezká pohádka. Vtipná, zábavná i poučná :-)) Takových je čím dál méně :-))(24.2.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace