poster

Předeme, předeme zlatou nitku (TV film)

Pohádka

Československo, 1981, 68 min

 • honajz
  **

  Tuhle pohádku mám rád jen kvůli Majdě Bičíkové, tehdejší dětské a teenagerovské herecké hvězdě. A vlastně ještě díky Zahajskému, který hraje svou roli lesního moc dobře. Ale jinak mi to přijde krapet zmatené, pomotané z různých jiných pohádek (zlá čarodějnice ze Sněhurky například), a zbytečně natahované a dlouhé.(22.10.2016)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Předeme, předeme zlatou nitku, někomu bodláčí, někomu kytku....Ty sudičky byly opravdu rafinované, něco mají z Mary Poppins, ale až na ten lítající deštník jsou typicky české. Ještě že se kněžna Evženie nechtěla sokyně zbavit nějak rázně a místo hřebenu neposlala rovnou břitvu.(17.6.2012)

 • Mariin
  ****

  Velmi pěkné, malebné a vtipné. Standardně kvalitní pohádka od Vlasty Janečkové, která pohádky opravdu uměla točit se smyslem pro dětskou duši, a to s jednoduchou, ale výtvarně dobře zvládnutou výpravou a vhodnými typy herců do určitých rolí.(17.6.2012)

 • tuntavala
  ***

  Jak se Navratil promeni v otresneho pince.(18.5.2014)

 • flanker.27
  ***

  Ať si voda teče vzhůru, ať se motýl změní v můru, ať mi sýček žalost věstí, tohle přání dá mi - ne, dá ti - štěstí. Taktak, nesobecká láska zvítězila, zlá komtesa potrestána, všechno jak má být. Alespoň v pohádce. Akorát ten princ byl takové nesamostatné ťululum, nějak nechápu, co na něm Johanka viděla.(18.5.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace