Předeme, předeme zlatou nitku (TV film)

Pohádka

Československo, 1981, 68 min

Průměrná kulisová pohádka, která neurazí, ale ani nemá čím nadchnout. Sterilní příběh o dobru a zlu, lásce a pár kouzlech.(8.4.2013)

Předeme, předeme zlatou nitku, někomu bodláčí, někomu kytku....Ty sudičky byly opravdu rafinované, něco mají z Mary Poppins, ale až na ten lítající deštník jsou typicky české. Ještě že se kněžna Evženie nechtěla sokyně zbavit nějak rázně a místo hřebenu neposlala rovnou břitvu.(17.6.2012)

"Předu ti osudu zlatou nit..." Režijní provedení bohužel nedosahuje kvalit scénáře a práce s herci nabízí pouze herecké šarže. Přesto je osa příběhu dostatečným tahounem příjemné televizní pohádky. Potěší typově netradiční hrdinka - neokázale ubrečená Johanka - Magdalena Bičíková.(17.6.2012)

Ať si voda teče vzhůru, ať se motýl změní v můru, ať mi sýček žalost věstí, tohle přání dá mi - ne, dá ti - štěstí. Taktak, nesobecká láska zvítězila, zlá komtesa potrestána, všechno jak má být. Alespoň v pohádce. Akorát ten princ byl takové nesamostatné ťululum, nějak nechápu, co na něm Johanka viděla.(18.5.2014)

"Nic jsem si nerozmyslel, Johanko !! Vezmu si tě, i kdybych se o tebe měl třeba porvat s celým světem !! Ale tu žádost o ruku tvému tatínkovi, bychom mohli přece jen poslat písemně.." ;)(20.12.2015)