poster

Předeme, předeme zlatou nitku (TV film)

Pohádka

Československo, 1981, 68 min

 • honajz
  **

  Tuhle pohádku mám rád jen kvůli Majdě Bičíkové, tehdejší dětské a teenagerovské herecké hvězdě. A vlastně ještě díky Zahajskému, který hraje svou roli lesního moc dobře. Ale jinak mi to přijde krapet zmatené, pomotané z různých jiných pohádek (zlá čarodějnice ze Sněhurky například), a zbytečně natahované a dlouhé.(22.10.2016)

 • veronikav
  ****

  Moc hezká pohádka. Vtipná, zábavná i poučná :-)) Takových je čím dál méně :-))(24.2.2009)

 • Tommassi3
  ****

  "Nic jsem si nerozmyslel, Johanko !! Vezmu si tě, i kdybych se o tebe měl třeba porvat s celým světem !! Ale tu žádost o ruku tvému tatínkovi, bychom mohli přece jen poslat písemně.." ;)(20.12.2015)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Předeme, předeme zlatou nitku, někomu bodláčí, někomu kytku....Ty sudičky byly opravdu rafinované, něco mají z Mary Poppins, ale až na ten lítající deštník jsou typicky české. Ještě že se kněžna Evženie nechtěla sokyně zbavit nějak rázně a místo hřebenu neposlala rovnou břitvu.(17.6.2012)

 • Mariin
  ****

  Velmi pěkné, malebné a vtipné. Standardně kvalitní pohádka od Vlasty Janečkové, která pohádky opravdu uměla točit se smyslem pro dětskou duši, a to s jednoduchou, ale výtvarně dobře zvládnutou výpravou a vhodnými typy herců do určitých rolí.(17.6.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace