Vím, že TV pohádky mnoho z vás nemusí (ten sníh byl opravdu úděsný ;-) Tyhle inscenace ale stojí hlavně na hereckých výkonech a tady jsem maximálně spokojený - od Ondřeje Havelky až k Vladimíru Rážovi...(27.9.2003)

Moc příjemná TV pohádka od TV klasičky Vlasty Janečkové...Na motivy od spisovatelky Němcové. V pohádce se poukazuje především na chamtivost, kam až s ní jde zajít. Vyzdvihl bych určitě herecké výkony (kterým dominuje Lucifer v podání pana Ráže) dále pak kostýmy a celkem i povedené kulisy.(21.12.2008)

Jedním z míst, kde se dá návratem do raného času dětství právě potěšit, je úžasný svět pohádek, který má být nepodbízivý, ale kouzelný a přitažlivý. Jinými slovy, pohádka pro děti musí být tak dobrá, aby se líbila i nám dospělým. Této pohádce nelze upřít pozoruhodnost v hlavních postavách. A pokud jde o styl úpravy, tak považuji navzdory studiovým kulisám pohádku za docela zdařilou.(21.2.2010)

Zlá macecha, hodný nevlastní syn, kterého po smrti otce vyžene. Na zámku dvě holky na vdávání, jedna hodná až z toho brní stoličky, druhá pochopitelně potvora (jako mladší ze dvou sester vždycky oceňuji, že ta hodná, na kterou čeká růžová budoucnost je zásadně ta mladší). Okouzlující galantní Lucifer. Úžasná letecká scéna, když Petr nese knížecí dcerku v náruči a...... no víte, proč letecká, že? Tak tahle scéna mě na tom fascinovala vždycky nejvíc.(27.8.2010)

Společně s bratrem jsme usedli k televizi a i když nám táhne už na třicet, tak jsme se rozhodli, že zhlédneme televizní pohádku a zpříjemníme si jedno nedělní odpoledne. Herecké výkony byly potěšující. Pana Ráže podezřívám z toho, jestli ve svém životě nebyl opravdu Luciferem:-) Dále chválím kulisy, ten umělý sníh mě ani tak nevadil. Překvapí výbuch na konci pohádky. Celkově jsem rád, že ČT odvysílala tuto pěknou televizní pohádku. Hodnotím 85%(21.2.2010)

Je zajímavé, že v jednom roce využili tvůrci námět Boženy Němcové dvakrát. A podobně jako ve filmové verzi S čerty nejsou žerty i tato studiová pohádka má výstavní herecké obsazení - Ráž jako pekelník opravdu skvělý; Patrasová jako by si prodloužila roli nesympatické Xenie. Pěkné kulisy, odpovídající hudba Vadima Petrova. A umělý sníh docela navodil zimní atmosféru víc než u některých současných filmových pohádek:-)(21.2.2010)

Dá se, ale na S čerty nejsou žerty to nemá ani náhodou. Vladimír Ráž nedosahuje démoničnosti Karla Heřmánka a od Havelky prostě člověk čeká, že začne zpívat "Vendelínku co to máš...".(25.12.2013)

Pohádka to byla suprová. Hlavně díky ději, jenomže převzatá od Němcový a studiová a to nikdy nemůžu překousnout.(24.12.2008)

Miluju, když v pohádkách padá sníh. Jenže tady podkresluje velmi smutnou událost. Ovšem, bez té by tenhle příběh nemohl vůbec vzniknout. Pohádka v mnohém připomíná slavnější S čerty nejsou žerty, však obě mají stejné kořeny a taky se obě hlavní postavy jmenují Petr. Akorát, že jeden je Kuranda a ten druhý Máchal. Vladimír Ráž byl velmi příjemný, i když hrál samotného knížete pekel Lucifera. Peklo je spravedlivé a měří každému stejně.(29.9.2011)

Jedna z mých oblíbených TV pohádek (kterým dominuje Strach má velké oči), na kterou se rád vždy znovu podívám, a to nejen pro porovnání s filmem S čerty nejsou žerty. Některé dějové linky jsou sice divně skokem pohnané dopředu (kam zmizela Veruna?, loupežníci se jen mihnou, kdy viděla poprvé Adélka Petra apod.), ale stejně se na to dobře dívá.(12.4.2012)

Chudy pribuzny....(16.12.2005)

"Od té černoty si nepomůžeš, kdyby se tě ale lidé ptali, řekni, že jsi čertův švagr !! A nebudeš lhát !!" Musím bez ostychu říct, že klasické pohádky Boženy Němcové patří k mým jasně nejoblíbenějším a právě Čertova švagra bych v tom svém pomyslném žebříčku zařadil úplně nejvýš !! Režisérka Vlasta Janečková si tentokrát vzala na paškál báchorku, která byla použita již mnohokrát, a Hynkem Bočanem dovedena téměř k dokonalosti v rámci jedné z našich nejoblíbenějších filmových pohádek S Čerty nejsou žerty !! Naprosto dokonale fascinujícím faktem pro mě tak zůstává, že obě záležitosti spatřily světlo filmového světa v tentýž rok, verze Janečkové o pár měsíců dříve, a ačkoliv by bylo naprosto zcestné se pokoušet je srovnávat, protože verze Janečkové, to je úplně jiná liga, zřejmě se tomu nevyhnu ani já !! Právě Čertův švagr naší pohádkové rutinérky coby zástupce nenáročných, byť to není žádné výsostně striktní pravidlo, papundeklových pohádek staví zejména na hereckých výkonech, přičemž v tomto ohledu nemám příliš co vytýkat, ačkoliv Ondřej Havelka nikdy nepatřil k mým favoritům, zde působí nezvykle snesitelně, nicméně lídry jsou tu úplně jiná jména.. Jana Březinová vždy dokonale ovládala tyhle vypočítavé mrchy, krásná Veronika Freimanová nikdy nezklame, Dagmar Patrasová si očividně s chutí zavzpomínala na roli Xenie, další jména jako Jiří Zahajský či Lubomír Lipský nutí k zamyšlení, protože tak značný výskyt hereckých legend se často nevidí !! Ale nad všemi ostatními ční fantastický Vladimír Ráž v roli Lucifera se svým charakterním herectvím a magickým hlasem, jistě, stejná postava Karla Heřmánka je o něčem jiném, ale před oběma musím smeknout.. Parádní temná hudba Vadima Petrova a všudypřítomný padající sníh, který mě prostě vždycky dostane, dodávají snímku naprosto neopakovatelnou atmosféru, a tak prostě jen zamrzí scénář Janečkové, který pomocí motivů dalších notoricky známých pohádek, jmenovitě loupežníky, čapkou neviditelnosti či ježibabou rozvíjí další naprosto zbytečné linky, nikterak propracované, a vlastně tak úplně zbytečné a rušivé, jako by se Janečková nedokázala oprostit těch svých typických ozvláštění osvědčených klasik, díky čemuž její pohádky často hraničí s bizarností, ačkoli zde šlo o změny naprosto divácky cílené vzhledem k ohlášenému natáčení nepoměrně většího projektu Hynka Bočana !!(29.10.2013)

Jedna z našich nejlepších televizních pohádek. Ráž byl úžasný!(3.5.2008)

tv pohádka s O. Havelkou. Který jde nakonec sloužit do pekla. Jiná podoba filmové verze S čerty nejsou žerty.(12.8.2008)

Zcela typická studiová pohádka pro nedělní poobědový čas. Taková trochu upravená a zkrácená verze velké pohádky S čerty nejsou žerty. Havelka je odzbrojující, čert Vladimíra Ráže je důstojnost sama, Jana Březinová správně záporná. Kdo má rád typ studiových pohádek, nemůže si, dle mého názoru jednu z těch nejlepších, nechat ujít. Hudba: Vadim Petrov(29.12.2008)

Jedna z mála mých velmi oblíbených pohádek. Některé jsou jak se říká "tradiční" ale už při těch slovech protáčím panenky v očních důlcích. Tahle pohádka je ale moje snad nejvíce oblíbená, bez problému podle mě předčí jiné ze svého žánru.(25.12.2008)

Že kulisové pohádky nemají na ty bez kulis? Buďme shovívaví. Vždyť Ondra Havelka byl docela milý čertík. A Vladimír Ráš? To byl prostě pan herec s velice autoritativním hlasem vhodným pro pravého čerta, kterého by se opravdu jeden bál.(24.7.2012)

"Nic se nelekej holubičko, já jsem Kníže! Kníže pekel - Lucifer!"(21.12.2008)

Jiná verze známé pohádky, pro diváky možná méně zajímavá a výpravná, ale i tak krásná a kouzelná. Televizní inscenace pro mě nejsou zrovna tím nejoblíbenějším typem "filmové" tvorby. Někdy ale opravdu stačí málo k tomu, aby výsledek byl zdařilý a koukatelný.(11.12.2005)

Velká podoba S čerty nejsou žerty, těžko říct co vzniklo a vymyslelo se dřív, protože film byl vytvořen ve stejném roce. Rozdíl je jen v hercích, prostředí, kulisách, trochu i příběh, atd., v podstatě všechno bylo mnohem lepší v S čerty nejsou žerty, ale i tak v celku povedená pohádka.(21.12.2008)

<< předchozí 1 2