Společně s bratrem jsme usedli k televizi a i když nám táhne už na třicet, tak jsme se rozhodli, že zhlédneme televizní pohádku a zpříjemníme si jedno nedělní odpoledne. Herecké výkony byly potěšující. Pana Ráže podezřívám z toho, jestli ve svém životě nebyl opravdu Luciferem:-) Dále chválím kulisy, ten umělý sníh mě ani tak nevadil. Překvapí výbuch na konci pohádky. Celkově jsem rád, že ČT odvysílala tuto pěknou televizní pohádku. Hodnotím 85%(21.2.2010)

Pohádky o dobráckých čertech, o jejich pomoci spravedlivým, o pekle, kde je jako v ráji... Tady Lucifer dokonce spojuje mladému páru ruce, ještě že nemá štolu! Že se to takovými čerty v lidových pohádkách jen hemží, na věci nic nemění, tohle opravdu nemám ráda. - Jinak pohádka krásně udělaná, po všech stránkách jedna z nejlepších televizních pohádek.(30.1.2016)

Miluju, když v pohádkách padá sníh. Jenže tady podkresluje velmi smutnou událost. Ovšem, bez té by tenhle příběh nemohl vůbec vzniknout. Pohádka v mnohém připomíná slavnější S čerty nejsou žerty, však obě mají stejné kořeny a taky se obě hlavní postavy jmenují Petr. Akorát, že jeden je Kuranda a ten druhý Máchal. Vladimír Ráž byl velmi příjemný, i když hrál samotného knížete pekel Lucifera. Peklo je spravedlivé a měří každému stejně.(29.9.2011)

Jedna z těch kvalitnějších televizních pohádek, která ale celovečernímu "Máchalovi" nesahá ani po kotníky. Ondřej Havelka v hlavní roli mi byl prostě vrcholně nesympatický. Musím ale uznat, že pan Ráž ztvárnil Lucifera více než solidně.(9.8.2015)

Moc příjemná TV pohádka od TV klasičky Vlasty Janečkové...Na motivy od spisovatelky Němcové. V pohádce se poukazuje především na chamtivost, kam až s ní jde zajít. Vyzdvihl bych určitě herecké výkony (kterým dominuje Lucifer v podání pana Ráže) dále pak kostýmy a celkem i povedené kulisy.(21.12.2008)