• duklak2
  ****

  Společně s bratrem jsme usedli k televizi a i když nám táhne už na třicet, tak jsme se rozhodli, že zhlédneme televizní pohádku a zpříjemníme si jedno nedělní odpoledne. Herecké výkony byly potěšující. Pana Ráže podezřívám z toho, jestli ve svém životě nebyl opravdu Luciferem:-) Dále chválím kulisy, ten umělý sníh mě ani tak nevadil. Překvapí výbuch na konci pohádky. Celkově jsem rád, že ČT odvysílala tuto pěknou televizní pohádku. Hodnotím 85%(21.2.2010)

 • Una111
  ***

  Pohádky o dobráckých čertech, o jejich pomoci spravedlivým, o pekle, kde je jako v ráji... Tady Lucifer dokonce spojuje mladému páru ruce, ještě že nemá štolu! Že se to takovými čerty v lidových pohádkách jen hemží, na věci nic nemění, tohle opravdu nemám ráda. - Jinak pohádka krásně udělaná, po všech stránkách jedna z nejlepších televizních pohádek.(30.1.2016)

 • blackrain
  *****

  Miluju, když v pohádkách padá sníh. Jenže tady podkresluje velmi smutnou událost. Ovšem, bez té by tenhle příběh nemohl vůbec vzniknout. Pohádka v mnohém připomíná slavnější S čerty nejsou žerty, však obě mají stejné kořeny a taky se obě hlavní postavy jmenují Petr. Akorát, že jeden je Kuranda a ten druhý Máchal. Vladimír Ráž byl velmi příjemný, i když hrál samotného knížete pekel Lucifera. Peklo je spravedlivé a měří každému stejně.(29.9.2011)

 • kajas
  ***

  Jedna z těch kvalitnějších televizních pohádek, která ale celovečernímu "Máchalovi" nesahá ani po kotníky. Ondřej Havelka v hlavní roli mi byl prostě vrcholně nesympatický. Musím ale uznat, že pan Ráž ztvárnil Lucifera více než solidně.(9.8.2015)

 • Karlos80
  ***

  Moc příjemná TV pohádka od TV klasičky Vlasty Janečkové...Na motivy od spisovatelky Němcové. V pohádce se poukazuje především na chamtivost, kam až s ní jde zajít. Vyzdvihl bych určitě herecké výkony (kterým dominuje Lucifer v podání pana Ráže) dále pak kostýmy a celkem i povedené kulisy.(21.12.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace