Bob a Bobek - králíci z klobouku (TV seriál)

• slovenský

Bob a Bobek

• slovenský

Bob a Bobek králiky z klobúka

Animovaný / Komedie / Rodinný

Československo, 1979, 39x8 min

Jiří Šebánek

Petr Skoumal

Josef Dvořák

Jeden z nejlepších Večerníčků. Můžeme si všimnout zajímavého úkazu, že zvířátka (mluvící) působí v našem světě (mezi lidmi) naprosto přirozeně. Navíc se příběhy nesnaží moc "vychovávat" (stačí si vzpomenout na Bobka a jeho ranní vstávání.) Jiří Dvořák to nádherně namluvil a Vladimír Jiránek perfektně nakreslil. Docela by mě zajímalo, co na příhody králíků říká onen kouzelník Pokustón :-)(26.9.2003)

Jiránkovy kresby a Dvořákův hlas = absolutorium.(12.11.2011)

90% - "Vstávat a cvičit!"(27.6.2007)

• - Králici majú jednoduchú a štýlovú podobu vďaka autorovi kreslených vtipov Vladimírovi Jiránkovi. (kacer4)

• - V epizodě "U pumpy" si Bobek píská melodii ze seriálu Maxipes Fík (od r. 1976). Autorem hudby k oběma seriálům je Petr Skoumal. (Stejšn)

• - Bob a Bobek se stali oficiálními maskoty na MS v ledním hokeji pro rok 2015 konaném u nás v České republice. Jedná se o raritní záležitost, jelikož až doposud byl pokaždé maskotem pouze jeden tvor. Bob a Bobek tak mají v této záležitosti prvenství. Prvenství mají ale i v tom, že se jedná o první postavičky, které mají původ u televize a nebyly tak vytvořeny pouze pro MS v ledním hokeji. (Zdroj: sport.cz) (P. J. D.)