Moebius

Moebius

Sci-Fi

Argentina, 1996, 88 min

• novoten

Útrpné poznání, že studentský argentinský film vypadá jako řadový produkt německé produkce. Celou hodinku a půl mě z rutinní nudy nevytrhne jediná scéna a když se začne řešit podstata záhady v metru, stačí jen na chvíli dávat pozor, ozřejmit si pointu a znovu začít dřímat. Slaboulinká druhá hvězda jen za to, že rozuzlení film kompletně nezabíjí. Zbytečné vedlejší linie a nuloví herci ale ano.(5.2.2006)

Tak tohle bych určitě ráda viděla ještě jednou - dost zajímavá atmosféra, kterou momentálně asi neumím přirovnat k žádné jiné v jakémkoli dalším filmu - ovšem bohužel jsem se plně nesoustředila na děj, a tudíž mi toho spousta unikla. Na to, že Moebius je studentský film, je natočen velmi dobře a já mu proto tu čtvrtou hvězdičku nakonec milostivě dám.(20.7.2006)

Tohle jsem viděl na ČT 2 a udrželo mne to v napětí až do konce, i když to šlo pozdě a už jsem původně chtěl jít spát. Nápad je zajímavý, zpracování horší, ale celkově příjemná scifárna.(8.5.2011)

Zcela se ztotožňuji s Altamir(zvláště bublifuk mi připadá případný). Navíc film je skvěle natočený a když se podívám na žebříček údajně nejlepších filmu v CSFD, najdu tam (pochopitelněš čistě subjektivní názor) takové množství snímků, které tomuto nesahají ani po srulované ponožky...(1.8.2006)

Sakra, tak to bylo zase jednou velice příjemné překvapení. Moebius je šokujícím studentským filmem se zajímavým příběhem, skvělým scénářem a dobrými hereckými výkony. Nejvíce se mi však líbila brilantně zvládnutá práce s kamerou a perfektně zvolené prostředí. Režisérův nápad promítat více filmových políček než je zvykem vedlo k přesvědčivému zrychlení metra, které spolu s nádherně osvětlenými tunely tvoří příjemný klaustrofobický pocit. Jediný problém, který jsem ''objevil'' je poněkud překombinovaná pointa a určité nastavování příběhu, aby tvůrci dosáhli požadované délky. Abych se vrátil ještě k té pointě, přišla mi poněkud nepochopitelná, ale jak píše Eodeon, nemá cenu hledat v ní nějaký širší smysl. Vlastně nedoporučuji o ní vůbec nějak více přemýšlet. Stejně tak si nijak nevšímejte vzorečků, o jejichž existenci mám jistou pochybnost. Moebius je ale každopádně skvělým důkazem, že i studenti dokáží natočit opravdu velice dobrý film.(5.2.2006)