poster

Mumie

 • anglický

  The Mummy

Drama / Fantasy / Horor

USA, 1932, 73 min

Režie:

Karl Freund

Střih:

Milton Carruth
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  ***

  Rozpočet $196,000║ Z monsters filmov najslabší článok. /55%/(10.12.2009)

 • sinp
  ****

  Ono je to asi takhle - Boris Karloff byl vývěstní štít zářící na míle daleko a téma Egyptských pyramid a s ním spojených záhad a tajemných bytostí zase v kurzu. Proto vznikl právě tento film, oproti Frankensteinovi bytostně dobrosrdečnější, na druhou stranu zase méně děsivý. Karloff si vyjma začátku a konce masek neužil, milostná linka určovala vše ostatní a člověku v hlavě zůstane jen několik parádně řešených záběrů. Děs nečekejte, ovšem Karloff je ďábel. Narozdíl od remaku mimochodem inteligentní....(1.4.2006)

 • anais
  ***

  Byl jsem trochu zklamaný z absence mnou očekávané ofačované chodící mumie. Zklamání mi ale nahradil Boris Karloff v roli Imhotepa (v skutečnosti první doložený architekt, konkrétně Džoserovy pyramidy), seschlého živého-mrtvého, který své obvazy sundá dříve než ho kamera stačí zachytit). Hypnotizující výraz, pomalá chůze a vynikající maska však nejsou všechny jeho zbraně v boji o divákovu přízeň. Zatímco ve Frankensteinovi jako by jeho monstrum bylo odkázáno jen na tyto atributy, v Mumii je Karloffovi poskytnut větší prostor pro herectví (i když to se samozřejmě plně podřizuje žánru). Mumie není vrcholný představitel universalovských hororů, ale rozhodně patří mezi ty lepší.(30.10.2007)

 • CheGuevara
  **

  Toto dílo v perspektivě dneška působí jako opravdová mumie, která v dnešní době je nejen neuvěřitelné pomalá, ale i dokonale naivní. Kouzlo tehdejšího diváckého zážitku se ztratilo jak pára nad hrncem a člověk nestačí žasnout, že nad tím mohl někdy někdo žasnout. Zmlsán současnou kinematografií opravdu nejsem sto docenit její tehdejší kvality a dosud si nejsem vůbec jist jestli vůbec nějaké kvality měla.(5.3.2008)

 • honajz
  *****

  I po letech působivě natočené.(5.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace