poster

Mumie

 • anglický

  The Mummy

Drama / Fantasy / Horor

USA, 1932, 73 min

Režie:

Karl Freund

Střih:

Milton Carruth

Kostýmy:

Vera West
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sinp
  ****

  Ono je to asi takhle - Boris Karloff byl vývěstní štít zářící na míle daleko a téma Egyptských pyramid a s ním spojených záhad a tajemných bytostí zase v kurzu. Proto vznikl právě tento film, oproti Frankensteinovi bytostně dobrosrdečnější, na druhou stranu zase méně děsivý. Karloff si vyjma začátku a konce masek neužil, milostná linka určovala vše ostatní a člověku v hlavě zůstane jen několik parádně řešených záběrů. Děs nečekejte, ovšem Karloff je ďábel. Narozdíl od remaku mimochodem inteligentní....(1.4.2006)

 • Marigold
  ***

  Mumie s vysušenou tváři Borise Karloffa ve své době děsila biografy, dnes už přece jen čas tu hrůzu poněkud vyšisoval, ale Karloffovo herecké umění a charisma dělá z Mumie i po letech dobrou podívanou...(29.1.2004)

 • Campbell
  ****

  Další z řady naprosto úžasných Universaláckých hororů, s úžasným KArloffem, ten chlap zahraje snad všechno. Film disponuje pěkným neotřelým příběhem, skvělou Freundovů režií, skvělou atmosférou. A vlastně na celý film se zatraceně příjemně kouká. Plné hodnocení ale bohužel dát nemůžu kvůli jiným Univers. hororům(Dracula, Vlkodladk).(31.7.2010)

 • liquido26
  ****

  Jeden z nejlepších černobílých hororů společnosti Universal. Příběh je lehkou variací na Drákulovské téma, pouze přenesené do Egypta. Prvků společných s o rok starším Drákulou to má opravdu dost, roli profesora si zopakoval Edward Van Sloan a roli klaďase David Manners. Nemrtvého padoucha si zahrál Lugosiho největší filmový rival Boris Karloff a je třeba poznamenat, že jeho výkon je nepřekonatelný a jeho make-up naprosto úžasný.(23.7.2008)

 • EdaS
  ****

  Universalovská Mumie vyniká hrozivě pochmůrnou atmosférou a hypnotizujícím Borisem Karloffem. Romantická linie příběhu dodává osudovost a nejednoznačnost, škoda snad jen přílišné afektovanosti hlavní hrdinky. Lahůdka.(4.8.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace