poster

Mumie

 • anglický

  The Mummy

Drama / Fantasy / Horor

USA, 1932, 73 min

Režie:

Karl Freund

Střih:

Milton Carruth

Kostýmy:

Vera West
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EdaS
  ****

  Universalovská Mumie vyniká hrozivě pochmůrnou atmosférou a hypnotizujícím Borisem Karloffem. Romantická linie příběhu dodává osudovost a nejednoznačnost, škoda snad jen přílišné afektovanosti hlavní hrdinky. Lahůdka.(4.8.2007)

 • Campbell
  ****

  Další z řady naprosto úžasných Universaláckých hororů, s úžasným KArloffem, ten chlap zahraje snad všechno. Film disponuje pěkným neotřelým příběhem, skvělou Freundovů režií, skvělou atmosférou. A vlastně na celý film se zatraceně příjemně kouká. Plné hodnocení ale bohužel dát nemůžu kvůli jiným Univers. hororům(Dracula, Vlkodladk).(31.7.2010)

 • kyselina
  ****

  Jeden z těch uvěřitelnějších hororů třicátých let, kdy jsem se vůbec nestačila smát.(28.12.2005)

 • CheGuevara
  **

  Toto dílo v perspektivě dneška působí jako opravdová mumie, která v dnešní době je nejen neuvěřitelné pomalá, ale i dokonale naivní. Kouzlo tehdejšího diváckého zážitku se ztratilo jak pára nad hrncem a člověk nestačí žasnout, že nad tím mohl někdy někdo žasnout. Zmlsán současnou kinematografií opravdu nejsem sto docenit její tehdejší kvality a dosud si nejsem vůbec jist jestli vůbec nějaké kvality měla.(5.3.2008)

 • anais
  ***

  Byl jsem trochu zklamaný z absence mnou očekávané ofačované chodící mumie. Zklamání mi ale nahradil Boris Karloff v roli Imhotepa (v skutečnosti první doložený architekt, konkrétně Džoserovy pyramidy), seschlého živého-mrtvého, který své obvazy sundá dříve než ho kamera stačí zachytit). Hypnotizující výraz, pomalá chůze a vynikající maska však nejsou všechny jeho zbraně v boji o divákovu přízeň. Zatímco ve Frankensteinovi jako by jeho monstrum bylo odkázáno jen na tyto atributy, v Mumii je Karloffovi poskytnut větší prostor pro herectví (i když to se samozřejmě plně podřizuje žánru). Mumie není vrcholný představitel universalovských hororů, ale rozhodně patří mezi ty lepší.(30.10.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace