Na plný plyn

Na plný plyn

Akční / Sportovní

Francie, 2003, 99 min

• Dale

Luc Besson stiera rozdiely medzi európskym a americkým filmom! Toto žiaľ nie je pochvala. Časy, keď Bessonovo meno zaručovalo kvalitný filmový zážitok, sú už dávnou históriou, v posledných rokoch práveže jeho meno začína pôsobiť ako strašiak asi rovnako ako Uwe Boll a podobní experti na bezduché jednohubky. Jediné, kvôli čomu sa na túto úbohosť oplatí pozerať, sú sympatické herečky a rýchle autá. Na film to je ale trošku málo.(6.1.2008)

A mně se to líbilo! :) Dobře, možná by se dala vytknout celá řada věcí, ale zároveň je tu dost věcí, které by se daly vychválit. Pro nás neznámí herci zahráli relativně dobře, téma sabotáží a podrazů při závodě Le Mans je skvělé a musím poměrně vychválit i režii. Především závodní scény totiž byly takřka bezchybné... spousta pozoruhodných záběrů. Za mě 4 hvězdičky (70%), jeden z nejlepších filmů o motorismu. Ale zároveň musím přiznat, že je tu něco takového "levného", co film sráží poněkud na zem.(6.4.2012)

• becki_tu

Podobně třeba jako Formule se Stallonem je i tohle motoristická zábava, u které se nedoporučuje, opakuji nedoporučuje přemýšlet nad obsahem, ale spíš se jen kochat atraktivním vizuálním zpracováním, popřípadě sympatickým hereckým osazenstvem. Určitě musím zmínit "nápaditou" pointu (podrazy a sabotáže) a hodně zajímavý způsob vítěztví v závěrečném závodu 24h Le Mans, který mi přivodil nechtěný smích. Bohužel se nedalo čekat nic jiného, než stokrát obehraný scénář a hromada profláklých klišé, ale koukat se na to ještě vcelku dalo. 50%(16.10.2007)

Rozpočet €22,900,000Tržby Celosvetovo $7,154,000/40%/(28.6.2010)

Kto má rád autá, zvuk motorov a preteky, určite si príde na svoje. Celkovo podpriemernú snímku zachraňuje vynikajúca kamera a strih. Režisér Louis-Pascal Couvelaire natočil viacero reklamných spotov pre veľké svetové automobilky. A je to na snímke vidieť. Film samotný by som hodnotil *1/2, ale vďaka kamere sa to vyšplhalo na ***.(26.7.2004)