Na plný plyn

Na plný plyn

Akční / Sportovní

Francie, 2003, 99 min

• AngelAngie

Ano, Diane je překrásná žena a tenhle film má spoustu úžasných záběrů, ale to je vše ..(7.1.2009)

Vizuálna žranica akú dokáže natočiť aj Bay. Toto je však film natočený podľa KOMIXU a preto kto chce vidieť reálne závody tak ruky preč. Už úvodná nadupaná, adrenalínová, nezmyselná scéna ma patrične napružila a na záver potešila pretože vo filme má svoju opodstatnenosť. Takýchto scénok je tu však neúrekom, no aj napriek tomu že sú po technickej stránke dokonale zvládnuté je tu jedno mínus - scenár. Dej nieje vyložene debilný, veď je to podľa komixu však, no niekedy som nevedel kam film smeruje. 4* sú možno veľa, no je to Francúzsky film, milujem komixi a automobilové naháňačky vo filmoch a Colin McRae Rally - hru. No a ak dostane tento režisér ponuku z Hollywoodu a natočí tam nejaký podobný film, určite nebude ani takto zábavný. Hudba: Archive.(18.5.2005)

Kto má rád autá, zvuk motorov a preteky, určite si príde na svoje. Celkovo podpriemernú snímku zachraňuje vynikajúca kamera a strih. Režisér Louis-Pascal Couvelaire natočil viacero reklamných spotov pre veľké svetové automobilky. A je to na snímke vidieť. Film samotný by som hodnotil *1/2, ale vďaka kamere sa to vyšplhalo na ***.(26.7.2004)

A mně se to líbilo! :) Dobře, možná by se dala vytknout celá řada věcí, ale zároveň je tu dost věcí, které by se daly vychválit. Pro nás neznámí herci zahráli relativně dobře, téma sabotáží a podrazů při závodě Le Mans je skvělé a musím poměrně vychválit i režii. Především závodní scény totiž byly takřka bezchybné... spousta pozoruhodných záběrů. Za mě 4 hvězdičky (70%), jeden z nejlepších filmů o motorismu. Ale zároveň musím přiznat, že je tu něco takového "levného", co film sráží poněkud na zem.(6.4.2012)

Nudnejsi zacatek? No a co? Film se pomalinku rozjizdel a na konci byl v plne rychlosti, tak jako auto, pomalinku se rozjizdi, akceleruje a uz to frci... Pro mne jeden z nejlepsich "automobilovych" filmu, jaky jsem kdy videl i tou skvelou kamerou. Jen nechapu originalni nazev, ten mi trosku unikl.(8.7.2007)

• - Alternatívnymi názvami filmu boli aj 24 Hours, No Limit - The Story of Michel Vaillant či Need for Speed, čo je názov jednej z najznámejších závodných hier. (MikaelSVK)

• - Natáčanie prebiehalo počas reálnych pretekov Le Mans v júni 2002. (MikaelSVK)