Můj život ve vzduchu

S hlavou v oblakoch

Love Is in the Air

Komedie / Romantický

Francie, 2005, 100 min

Zdravej rozum by si řekl: "Dobře, je to komedie, nebudu očekávat průkopnický scény a raději se budu bavit." No jo, jenže můj mozek je magor, a ten když nedostane potřebnou dávku překvapení, tak jde všechno do háje. A i když tady tryská zápal pro věc, zůstal jsem netečnej. Až na scény s Marion Cotillard, která by si měla pořídit zbrojní pas na svůj úsměv!(26.10.2009)

Kdybych si mohl létat po světě zadarmo, tak si vyšlápnu na nejednu pyramidu, nechám se očarovat od kdejaké indiánky a postavím si víkendovou chatrč na Havaji. Takový Yann má však drobné výhrady k občasným pádům letadel, proto nelétá a řeší své trable výhradně na zemi. Nic proti tomu, je přitom poměrně hodně dobrá zábava, ale kdybych si měl vybrat mezi jeho osudovými Alicí a Charlotte, tak raději půjdu s Ludem na nějakou trapnou párty, protože ani jedna z holek mne nezaujala a to je u romantické komedie poměrně problém.(21.8.2014)

Příjemná a svižná komedie. S krásným happyendem.(16.10.2007)

3.8/5 || Příjemná francouzská romantická komedie s milým obsazením, zajímavým povoláním hlavního hrdiny a příliš mnoha náhodami, nad kterými ale můžeme mávnout rukou, ne? Vždyť je to jen nenáročná komedie s předvídatelným koncem, ne reálný život...(2.10.2012)

• Plangi

Nevím, zda to bylo mým momentálním rozpoložením nebo pozdní hodinou, popřípadě kombinací těchto dvou faktorů, ale mě to prostě moc nebavilo. Sám mám neskutečnou fóbii z létání, takže jsem to prožíval v tomto ohledu s hrdinou, který pouze kvůli té pravé nastoupí do letedla a odletí si pro ni. Než ale odletí, uplyne hodina a půl, ve které není ani moc míst k zasmání, ani jedinci chtiví romantiky si na své příliš nepřijdou. Pár režisérských vychytávek a dobré obsazení rolí to bohužel nespraví. Bezançonovi více sedí drama, jak předvedl o tři roky později v Le Premier Jour du Reste de ta Vie.(31.1.2010)

• - Na začátku filmu srovnává vypravěč díry v sýru Gruyere a letecké nehody (pravděpodobnost, že najdete v sýru díru skrz naskrz je stejně malá, jakože se stane letecké neštěstí), ale Gruyére žádné díry nemá, to Emmental je proslulý sýr s velkými dírami. (PogoJoe)