Bílá vdova

Saving Grace

Biela vdova

Komedie / Krimi

Velká Británie, 2000, 91 min

Jeden milý a úsměvný snímek plný britského humoru, krásné ostrovní krajiny a smutné reality o odhodlání vdovy, pro níž byl její manžel největším zklamáním až po smrti - ale možná v konečném důsledku tím nejlepším, co jí vůbec potkalo.(12.1.2010)

Typická anglická komédia so suchým avšak inteligentným anglickým humorom. Svižné a pozitívne. Na druhú stranu nemôžem si odpustiť jednu faktickú poznámku. Čaj z konopí nemá žiaden účinok, pretože THC je rozpustné v tukoch a nie vo vode (dôvod prečo sa pečú koláčiky), čiže to najlepšie by človek spláchol do záchoda. Scéna s "nahulenými" babkami po čajovej párty bola preto pritiahnutá za vlasy... všetko je však odpustené, bavil som sa veľmi dobre. Čo by človek nespravil pre svoju záchranu, však? Je veľkým šťastím mať okolo seba tak chápavých ľudí a priateľov akých mala hlavná hrdinka. To je na nezaplatenie. 70/100(27.11.2015)

Mírná, ale vtipná "huličská" komedie, která se bude líbit všem babičkám, potutelně se usmívajícím při otázce, cože to pěstují na té zahrádce. 80% Zajímavé komentáře: zputnik, El Loc(25.9.2005)

Úsměvná komedie, jak se dá vybřednout z bryndy.Vybroušený anglický humor, hned v úvodních pasážích mi něco říkalo, bude to třída, něco jako Šest v tom. A nakonec to bylo ještě lepší............(4.11.2004)

Veselá a příjemná komedie která pobaví.(19.1.2005)

• - Britská vláda dala filmovému štábu na natáčení speciální povolení pro použití 150 rostlin konopí. (Hromino)