poster

Bílá vdova

 • Velká Británie

  Saving Grace

 • Slovensko

  Biela vdova

Komedie / Krimi

Velká Británie, 2000, 91 min

 • Aiax
  ****

  Další povedené dílko s typickým britským humorem, jakkoliv už tahle fráze může znít otřepaně. Režisér zaslouží obdiv hlavně za to, že se mu daří ždímat humorné situace z tématu hulení trávy, aniž by se snažil podbízet snowboarďákům, skejťákům a podobným notorickým sjížděčům a vůbec být za každou cenu "so coooool, duuude", což mi u některých amerických filmů podobného ražení otvírá kudlu v kapse.(6.11.2004)

 • misterz
  ****

  Typická anglická komédia so suchým avšak inteligentným anglickým humorom. Svižné a pozitívne. Na druhú stranu nemôžem si odpustiť jednu faktickú poznámku. Čaj z konopí nemá žiaden účinok, pretože THC je rozpustné v tukoch a nie vo vode (dôvod prečo sa pečú koláčiky), čiže to najlepšie by človek spláchol do záchoda. Scéna s "nahulenými" babkami po čajovej párty bola preto pritiahnutá za vlasy... všetko je však odpustené, bavil som sa veľmi dobre. Čo by človek nespravil pre svoju záchranu, však? Je veľkým šťastím mať okolo seba tak chápavých ľudí a priateľov akých mala hlavná hrdinka. To je na nezaplatenie. 70/100(27.11.2015)

 • Slartibarkfast
  ****

  Další ukázka typického černého anglického humoru. Vdova, kterou zanechal manžel po své smrti s hromadou dluhů, se rozhodne vyřešit svou finanční situaci svérázným způsobem. Pěstěním konopí. A jelikož je botaničkou celý život, její produkt je prvotřídním zbožím. Jednoduchý příběh a sympatičtí herci. Není víc, co bych dodal. Zkrátka skvělá komedie, která rozhodně pobaví mnohé. 80%(18.8.2014)

 • Gemini
  ****

  Může první britská (a možná vůbec) komedie při jejímž natáčení bylo úředně povoleno použití skutečné marihuany vysloužit nižší než průměrné hodnocení?:) Z toho jak se přiblble usmívám, je vám asi odpověď jasná:) No a když přidáte famózní lady v nesnázích Brendu Blethyn a jejího věrného zahradníka Craiga Fergussona (nezapomenutelné Sebevědomí z Red Dwarfa), přimícháte klasický lehký British humor, francouzského maffiosa Tchékyho Karya a všechno osvítíte tajemnou září nad Atlantikem, je zaděláno na pohodovou čtyřhvězdičkovou záležitost. Jak říkával už Bob Marley - Do not drink and drive, smoke and fly.:)(1.3.2004)

 • blackrain
  *****

  Finanční krize donutí člověka udělat různá rozhodnutí. Třeba vyměnit své milované orchideje za marihuanu. Pohodová anglická krimikomedie.(11.10.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace