Bílá vdova

Saving Grace

Biela vdova

Komedie / Krimi

Velká Británie, 2000, 91 min

Až překvapivě vydařená krimikomedie s vynikající Brendou Blethyn v hlavní roli. Tuhle dámu já beru jako jednu z nejlepších hereček starého kontinentu a v tomhle filmu to bezezbytku potvrzuje. Samotný příběh je zajímavě a mile humorně podaný a přestože se v něm jedná o pěstování trávy, což je činnost ilegální, mají pachatelé tohoto "zločinu" sympatie diváků jednoznačně na své straně.(22.5.2003)

Úsměvná komedie, jak se dá vybřednout z bryndy.Vybroušený anglický humor, hned v úvodních pasážích mi něco říkalo, bude to třída, něco jako Šest v tom. A nakonec to bylo ještě lepší............(4.11.2004)

• Bauer

Co to bylo??? To měla být komedie??? Strašně moc nudný skoro jsem u toho usnul.1* za herecké výkony jinak by to byl odpad.(29.5.2005)

• Webb

Proč mám neustále utkvělý pocit že tvůrci z tohoto námětu mohli vytřískat víc? Spousta hluchých míst, tolik jsem se nebavil, i když bych tolik chtěl a tak přicházela často nuda.(18.12.2008)

Čekal jsem trošku vydařenější konec, který si to určitě zasloužilo, ale nechci psát detaily, abych nespoileroval. Jinak velká spokojenost. Inteligentní ač vtipné a na to že to je o marihuaně, tak to není vůbec srposté či neslušné.(9.2.2013)

• - Britská vláda dala filmovému štábu na natáčení speciální povolení pro použití 150 rostlin konopí. (Hromino)