Karlos80

Velmi vzácné, špinavé, temné a víceméně i obskurní poliziesco, od jednoho z předních tvůrců tohoto taliánského subžánru Stelvia Masiho. Některé weby označují tohle Eurocrimi jako první Massiho počin v žánru (samozřejmě). Jiné zase uvádějí "Squadra volante" (74), ale natom nesejde. Ať je to jak chce, "Squadra volante" mě oslovila víc, ač jsem si od tohohle filmu sliboval dokonce ještě víc. O co tady jde? Především o hippie kůlturu! Docela nezvyklé a neobvyklé. Mladý hippies Salvatore (Leonard Mann) chodí s lepší prostitutkou, Maddalenou. Oba za čas upadnou do lásky a pokusí se spolu začít nový život, věci však neberou obrátek poté co je Maddalena unesena jeho starými hippies kamarády a Maddaleniným nebezpečným pasákem. Film není tak akční jako pozdější Massiho kousky (dokonce se zde vůbec nestřílí!) ale zároveň upozorňuji že je opravdu ohavný, brutální a násilný vůči ženám! Kde zde dochází k podobným excesům, dokonce opakovaně! Jedna jediná scéna která hovoří za vše se tu najde někdy v polovině filmu a člověku je až bezbranné holky líto. Film je dobře označen, starými žánrovými mazáky jako Luciano Rossi nebo Franco Citti (oba krásně ohavní!). Leonard Mann ve svém druhém žánrovém počinu mě tentokrát moc nevzal. ps: Aj tit. na film nejsou, tak jsem si ho bohužel nemohl vychutnat zcela podle mých potřeb, tak snad to brzy někdo napraví. ()