Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA / Lucembursko, 1999, 96 min

• genetique

Dokonalá vykrádačka sci-fi filmov, za zmienku stoja snáď len hudba a efekty, ktoré mohli konkurovať aj blockbusterovým filmov z toho obdobia. Škoda, že o ničom inom sa to povedať nedá. 45%.(9.5.2006)

• Terva

CITÁT - Vesmír je tam a mi ho chceme pokořit............ Je v tom cítit jednoduchost. Místnosti, které mají být kapitánské můstky jsou velmi nevěrohodné. Jednoduché triky a nesympatický herecký ancábl. Těšil jsem se, ale nakonec celkem zklamání a nuda. CITÁT - Musím jít na můstek.............(6.4.2015)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 4/10 Hudba 7/10 Efekty 10/10/// +ohromující efektivní podívaná, občas slušná atmosféra, podle počítačové gamesky -slabý děj, logika a jednání postav/// Ještě než se začaly vyrábět filmy podle počítačových her jak na běžícím pásu, vznikla tahle adaptace. Adaptace na hru, kterou jsem nehrál, takže se nejedná o srdeční záležitost, přesto jest zpracování docela věrné. Bohužel provedení i když efektní, je celkem nudné. Řekl bych dějově ploché. Sice potěší obsazení (Suchet, Hamill), ovšem s postavami je to horší (a teď jestli to náhodou nesouvisí s hereckými výkony). To že je film mixem Star Treku, Hvězdné pěchoty a ponorkového válečného filmu je snad i dobře, mohlo to totiž dopadnou hůř./// Celkem 61%///(1.12.2006)

• HAL

Je to hodně špatný film, ale já se u něj vlastně i docela bavil, hlavně proto že poslední dobou jsem z tohoto žánru nic jiného neviděl. A je docela paradoxní že herní předloha měla videosekvence s mnohem lepším obsazením než toto, tak strašně špatné a nesympatické herce musel režisér hledat asi hodně dlouho. 4/10(27.6.2007)

Ponorkový film ve vesmíru.(14.9.2002)

• - Ve filmu učinkuje i Mark Hamill, ač není uveden v titulcích. Daboval palubní počítač Merlin ve stíhači hlavního hrdiny Christophera Blaira (Freddie Prinze Jr.). Tuto postavu si mimochodem zahrál v animacích samotné počítačové hry. (Caszidy)

• - Režírovaním tohto filmu si Chris Roberts splnil svoj sen a tým zakončil akúkoľvek prácu na videohernej ságe "Wing Commander". (BlueNeon81)

• - Wing Commander je jedním ze tří snímků, před nimiž byly v amerických kinech promítány trailery na Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999). Mnoho diváků si zaplatilo vstupenky, pouze aby viděli trailer, a před začátkem samotného filmu odešli. (Caszidy)