poster

Wing Commander

 • USA

  Wing Commander

 • Slovensko

  Wing Commander

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA / Lucembursko, 1999, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Chrustyn
  *

  Zatraceně nepovedená adaptace úspěšné počítačové hry.(16.1.2009)

 • Isherwood
  odpad!

  Díky videohernímu základu by se dal tolerovat poněkud z prstu vycucaný děj, který postupuje přesně v jejich duchu, akční intro, akční sekvence proložené akčními prology plnými akčně patetických řečí o poslední naději Země a závěrečné „akční“ outro Rozhodně se však nedá tolerovat, že z tohoto základu vychází i samotná forma, která díky své poměrně zdařilé trikové stránce dá rychle zapomenout na levné béčko, tedy snad jen v závěru to barevně bliká snad ještě hůř než před dvaceti lety a vykrádá, diplomaticky se tomu říká: „přehnaná inspirace“, jiná díla. Avšak toto inspirování se v jiných sci-fi filmech je ještě stravitelné, nejpodivnější zůstává samotné válčení mezi mohutnými vesmírnými koráby. Ať už režisér Chris Roberts chtěl nebo ne, toto vzájemné ostřelování do posledního detailu kopíruje všechny ponorkové filmy, čemuž se podřizuje i „roztřesená“ kamera Thierryho Arbogasta a výtvarné řešení vnitřku vesmírných plavidel, včetně červených světel, hořících strojoven či napjatě mlčící posádky. Při připočítání takových nelogičností jako je absence ochranných štítů na plavidlech u záporné strany, vcelku nezřízené chlastání whiskey, či chování jednotlivých postav, bude výsledek více než žalostný. A proto, že se film bere smrtelně vážně a zavtipkuje tak často asi jako zachmuřený angličan, bude mé hodnocení takové jaké si zaslouží.(21.8.2005)

 • Djkoma
  *

  Papírově to řeci mělo vyjít, jména mezi herci rozhodně nejsou nevýrazná a navíc je tu velice silná podpora legendárního vesmírného simulátoru Wing Commander. Možná bohužel (nebo bohudík?) je režisérem samotný game designer celé počítačové série a to mu dává do vínku i dost sentimentu, který brání filmu stát se něčím lepším než béčkovou cestou do vesmíru. V dabingu bohužel dochází i k mnoha mystifikacím a překladům, za který by se měl řezat jazyk. Mělo to být o tolik lepší...(24.9.2005)

 • blackrain
  ***

  V tomhle případě mělo zůstat jen u hry, protože ta měla obrovský úspěch, i ke mě se dostala. Spousta věcí mi připomínala námořní bitvy. Styl vedení boje se také nechal inspirovat ponorkovými bitvami druhé světové války. Vlastně je úplně stejný.(27.10.2008)

 • choze
  *

  Když si představím, že jsem nato svého času zabloudil do kina...(28.7.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace