Ledové srdce

Frosset hjerte

Frozen Heart

Dokumentární / Životopisný

Norsko / Česko, 1999, 80 (58) min

Dokument popisuje nejen jeho boj o dobývání obou pólů, ale i jeho pestrý osobní život.Ukazuje Amundsena nejen jako hrdinu, ale hlavně jako obyčejného člověka se všemi problémy.(23.12.2012)

[zhlédnuta 58minutová verze](1.5.2016)

Dokument o polárníkovi Amudsenovi v sobě obsahuje spoustu zajimavostí a ukazuje strastiplnou cestu jak v osobním životě, tak k severnímu pólu. Nevěděl jsem, že to bylo tak těžké a že se mu to povedlo až na několikátý pokus.(7.1.2017)

Komu nevadí sníh, zima a led a má rád tyhle výpravy bude překvapen zcela nepoznanými záběry. Těžko říci, kde je štáb vůbec vyštrachal.(15.4.2013)

Snahy bratrů Amundsenových o dobytí pólů jsou vyprávěny zcela lidsky. Za doprovodu černobílých archivních materiálů přináší zprávy o pokusu domestikace 2 domorodých holčiček, popisuje několikaleté uvíznutí na pólu s lodí, ukazuje pád letadla v pustinách, vypráví příběhy Amundsenových tajných lásek...(20.2.2012)