Temné lesy

Temné lesy

Dark Woods

Horor / Mysteriózní / Thriller / Dobrodružný

Norsko, 2003, 85 min

Norsky horror, ktery ma sice zakladni myslenku spolecnou s nepovedenym Blair Witch Project, ale ve vsem ostatnim se od nej znacne lisi. Villmark je neuveritelne atmosfericka zalezitost, u ktere jsem se po dlouhe dobe zase bal. Herci nepredvadi zadne hystericke radoby vykony, ale naprosto civilne se snazi vyjadrit strach z neznama, ktere je obklopuje. Cely film se odehrava v pusobivem a nadhernem prostredi hlubokych severskych lesu a jak se pise na imdb: "This movie will do for forests what "Jaws" did for the ocean!". Souhlasim.(6.11.2004)

• juta

V jezeře uvidíte plovoucí mrtvolu a řeknete si, že to je dobrý, že do neděle bude ta mrtvola stejně mrtvá, tak jí tam necháme plavat a budem pokračovat v dobrodružství. Myšlení některých postav pokulhává a děj se chvílema poněkud táhne a vyústění bylo sice uspokojující, ale nikterak překvapivé stejně nebylo.(28.11.2013)

No, koukám, že norský les dokáže udělat pořádně výživnou atmosféru, to teda. Nicméně film trpím jedním zásadním neduhem, tam kde já bych strachy porodil trpaslíka se hlavní hrdinové chovají jak na matějský pouti.(30.11.2009)

Zopár nesympatických postáv (nóri), chata v lese, opustený stan a samotný les. Človek by ani neveril koľko atmosféry sa dá vybúchať z týchto pár veci. Skoro celý snímok je fakt len atmosferický a len na konci sa dočkáme trošky akcie. Ale to nevadí, atmosféra funguje absolútne skvele a hustne priamo úmerne s vyostrujúcimi sa vsťahmi medzi postavami. Nemôžem hodnotiť za plný, lebo film miestami nudil vykecávaním, ale aj tak je to excelentný snímok, ktorý si môžu pozrieť aj ľudia, ktorý nie sú zrovna v horore doma.(18.3.2010)

Silně nadprůměrné (a dokonale atmosférické) zpracování podprůměrného příběhu. Je až s podivem, jak dobře se na ten film kouká, ačkoli se většinu času vlastně nic moc neděje. Herci podávají uvěřitelný výkon, ovšem nad logikou scénáře raději neuvažovat. Taky nevim, jestli bylo zrovna nejlepším nápadem odhalovat co je vrah zač až narychlo v několika posledních sekundách - já bych to raději měl odkryté postupně, anebo vůbec... 80% Horror movie of the year(1.2.2008)

• - Natáčelo se v okolí Kaupangeru v Norsku. (Cheeker)

• - Snímek byl v roce 2003 nominován na Amanda Awards v kategoriích nejlepší film a nejlepší herec, o což se zasloužil Kristoffer Joner. Na Mezinárodním filmovém festivalu v Lucemburku v roce 2004 pak film vyhrál cenu Grand Prize of European Fantasy Film in Silver - Special Mention. (Cheeker)