poster

Temné lesy

 • Norsko

  Villmark

 • slovenský

  Temné lesy

 • anglický

  Dark Woods

Horor / Mysteriózní / Thriller / Dobrodružný

Norsko, 2003, 85 min

 • Chupacabre
  ****

  No proč NE ... Severské země nám začínají pomalu (ale jistě) ... nabízet velice zajímavé "FILMOVÉ LAHŮDKY".(9.12.2010)

 • Slasher
  ***

  Něčím osobitý, ale neuspokojilo. Prakticky celý se to odehraje v chatě u jezera někde v norských lesích, kam přijede šéf podivín a s ním čtveřice jeho podřízených. Bohužel, hodina z těch 80 minut pouze lehce znepokojuje, aniž by to na potřebnou úroveň zábavy doplnila atmosféra nebo dostatek dění. Prostě je toho málo. A konec už konečně hororuje, ale ne tak, aby vykompenzoval celé to poloprázdno předtím. VILLMARK s sebou nese pár strašidelných lesních momentů (svícení baterkou a la BLAIR WITCH PROJECT), očekávání neznámé hrozby a hezkou přírodu, ale to ostatní (včetně postav, krve je jen minimum) dává podle mě jen na průměr.(18.10.2009)

 • verbal
  *****

  V atmosféře husté tak, že by se dala krájet a dost možná ještě hustší je romantický norský lesík, u něj rybníček a u rybníčku stan. Ve dne jsou docela obyčejní, ale když je večer přikryje černočerná tma, začnou se tam dít podivuhodné věci. Nejdříve nůž ve střevech zažbluňká, kikina dusící se vlastní krví zakuňká, ve vazu lupne, sekera hrkne a teprve potom žádného vynořivšího se malého Vietnamce rozhodně nečekejte.....(29.9.2010)

 • tron
  ****

  „Nemali sme k tomu jazeru chodiť...“ Komentár obsahuje spoilery. Naskytla sa mi úžasná príležitosť vidieť tento údajne veľmi zaujímavý nórsky horor (o ktorého deji som nevedel ani ň) počas studenej veternej jesennej noci v pôvodnom znení s titulkami. Hoci výsledok naozaj BOL zaujímavý, k dokonalosti mal miestami ďaleko. Rozčuľovalo ma hlúpe jednanie postáv (stačilo sa na dve hodinky zabarikádovať v chate a všetko by bolo v pohode a nie sa rozdeliť a utekať naprieč nočným lesom k vzdialenému autu, keď VIEM, že niekde blízko je vrah), logické diery (v noci uprostred lesa stretnete čudo v plynovej maske – nikomu to nepoviete? Z jazera vylovíte telo – nikomu to nepoviete?), nezrozumiteľne napísaný muž Gunnar (niečo mi ušlo, alebo nočné rúbanie stromov bolo vysvetlené iba vetou „ľudia, ktorí nepijú, nie sú normálni“?) a čudné záverečné rozuzlenie (pochopil som, že vrahom bol mladík, ktorý k jazeru išiel s manželkou na svadobnú cestu, dievča sa utopilo a on sa zbláznil a všetkých zavraždil, ale čo mal znamenať posledný záber na odraz v okne? To ako boli dvaja vrahovia?!). Napriek tomu TEMNÉ LESY fungujú, prteože lesná výprava je jedným slovom fascinujúca + je tu v dobrom riadne nepríjemná atmosféra. Hoci už nemám -násť, keď sa čas blížil k polnoci a do okeníc udieral studený vietor, enbolo mi všetko jedno.(5.12.2009)

 • Malarkey
  ***

  Tak trochu neobvyklý horor, u kterého se vše vysvětlí, což je málokdy podmínka hororu, ale až na konci, a to je trošku špatně. Ne, že bych se u tohohle filmu nebavil, jenom jediné co mě do něj dokázalo vsát byla jeho atmosféra, která byla až dokonaly Blairwitchovská, každopádně samotný příběh mi přesprsty moc nešel, protože jsem vlastně nevěděl v čem je zakopáno jádro pudla, ale to ani herci, kteří se potáceli na plátně se mnou. Možná snaha o rozvětvení příběhu by přinesla uplně jiné východisko, takhle to bylo od ničeho k ničemu a nakonec na mě vyhrkli bezpočet informací a já vlastně nevěděl co si o tom všem vlastně vůbec myslet. Přišlo mi to hodně zmatené, ale se svojí originální atmosférou to na mě rozhodně alespoň částečně zapůsobilo.(14.9.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace