Temné lesy

Temné lesy

Dark Woods

Horor / Mysteriózní / Thriller / Dobrodružný

Norsko, 2003, 85 min

Tak tohle jsem podcenil! Pokud jsem dal Det Okanda čtyři hvězdy, tak tomto dávám plný počet. Norská nečitelná atmosférická bomba. Pěkně natočený, VÝBORNĚ zahraný, několik skvělých momentů a pro mě nečekaný zakončení. Já do lesa nepojedu, já do lesa nepudu...!!!(25.9.2012)

• hirnlego

(2,5*) Záběry krajiny jsou pěkné, zápletka je roztomile klišé - ale to "rozuzlení" je hrozně mdlá pyčovina. Jako nezávislý experimentální film beze slov, v hlavní roli s norskou přírodou a ožraným králíkem, by vyfasoval jasných 5*.(4.11.2010)

Tak trochu neobvyklý horor, u kterého se vše vysvětlí, což je málokdy podmínka hororu, ale až na konci, a to je trošku špatně. Ne, že bych se u tohohle filmu nebavil, jenom jediné co mě do něj dokázalo vsát byla jeho atmosféra, která byla až dokonaly Blairwitchovská, každopádně samotný příběh mi přesprsty moc nešel, protože jsem vlastně nevěděl v čem je zakopáno jádro pudla, ale to ani herci, kteří se potáceli na plátně se mnou. Možná snaha o rozvětvení příběhu by přinesla uplně jiné východisko, takhle to bylo od ničeho k ničemu a nakonec na mě vyhrkli bezpočet informací a já vlastně nevěděl co si o tom všem vlastně vůbec myslet. Přišlo mi to hodně zmatené, ale se svojí originální atmosférou to na mě rozhodně alespoň částečně zapůsobilo.(14.9.2008)

Atmosféra k nerozkrájení. Uvěřitelné postavy a geniální soundtrack jak vystřižený z dílny některého z černokněžníků kolem labelu Cold Meat Industry. Sečteno podtrženo, krásná práce.(30.11.2009)

Mé první setkání s norským hororem. Místy to může vypadat, že se v podstatě nic moc neděje, ale přitom se děje. A hodně. Hustá atmosféra, napínavý děj, to vše ve stylu Záhady Blair Witch a Pustiny. Při jeho sledování budete mít pocit, že byste se rozhodně nechtěli ocitnout v jejich kůži a na podobném místě, tam kdesi v temných lesích. Podstatná část děje se odehrává, aniž by byla prolita krev. Snad jediné, co mě příliš nezaujalo, je konec filmu, který mi přišel nezajímavý, nevýrazný a nikterak moc překvapující. Možná, že už jsem tak navyklá na americké hororové konce, které jsou mnohdy nelogické, nečekané a šokující, že jsem něco podobného čekala i zde. Nic podobného se sice nekonalo, nicméně snímku to nic neubralo z jeho severské atmosféry.(30.11.2009)

• - Snímek byl v roce 2003 nominován na Amanda Awards v kategoriích nejlepší film a nejlepší herec, o což se zasloužil Kristoffer Joner. Na Mezinárodním filmovém festivalu v Lucemburku v roce 2004 pak film vyhrál cenu Grand Prize of European Fantasy Film in Silver - Special Mention. (Cheeker)

• - Natáčelo se v okolí Kaupangeru v Norsku. (Cheeker)