poster

Temné lesy

 • Norsko

  Villmark

 • slovenský

  Temné lesy

 • anglický

  Dark Woods

Horor / Mysteriózní / Thriller / Dobrodružný

Norsko, 2003, 85 min

Režie:

Pål Øie

Kamera:

Tore Vollan
 • akisha
  ****

  Konečně po dlouhé době horor s atmosférou. K tomu zásadně přispívá severský způsob zpracování, který nabídne jak chladné postavy, tak syrovou hudbu a v první řadě rozsáhlé opuštěné lesy. Radši se ovšem moc nezmiňovat o tom, jak se někdy ty postavy chovají, to je lepší nechat plavat. (Já bych byla podělaná jenom z náznaku, ale oni jsou furt v klidu, i když jednoho málem kdosi uškrtí, další zmizí, kolem chaty někdo chodí, slyší divnou nahrávku, jejich šéfikovi hrábne a v noci kácí stromy apod.) Film je ale na druhou stranu držen dost v rovině "reálna", tudíž se tu nevyskytuje žádný pošuk s hokejovou maskou a motorovou pilou. Škoda, že palec dolu musí jít za zmatený a nedovysvětlený konec. (Nic proti nejednoznačnosti, ale rozhodně bych tentokrát brala vědět víc nebo možná míň). Tak jsem si po neskutečné nuďárně "Motel smrti" přece jen spravila chuť.(11.2.2011)

 • Chupacabre
  ****

  No proč NE ... Severské země nám začínají pomalu (ale jistě) ... nabízet velice zajímavé "FILMOVÉ LAHŮDKY".(9.12.2010)

 • obitus
  *****

  Norsky horror, ktery ma sice zakladni myslenku spolecnou s nepovedenym Blair Witch Project, ale ve vsem ostatnim se od nej znacne lisi. Villmark je neuveritelne atmosfericka zalezitost, u ktere jsem se po dlouhe dobe zase bal. Herci nepredvadi zadne hystericke radoby vykony, ale naprosto civilne se snazi vyjadrit strach z neznama, ktere je obklopuje. Cely film se odehrava v pusobivem a nadhernem prostredi hlubokych severskych lesu a jak se pise na imdb: "This movie will do for forests what "Jaws" did for the ocean!". Souhlasim.(6.11.2004)

 • LiVentura
  ***

  Snímek o dvou podivných vraždách v tajemném lese kdesi u jezera v horách. Parta zbylých dobrodruhů se ocitá před zjištěním, že cosi, nebo kdosi poletuje po lese a rozsévá smrt, kdo a proč? Zjištění musí společně odhalit za pomoci všech členů výpravy.(30.11.2009)

 • paascha
  ***

  Znalce potěší a laika poděsí, tak má vypadat správné béčko:-)(5.5.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace