Temné lesy

Temné lesy

Dark Woods

Horor / Mysteriózní / Thriller / Dobrodružný

Norsko, 2003, 85 min

Atmosférická nórska hororová záležitosť, u ktorej mi totálne ušla pointa. To, že sa celý film prakticky nič nedozvieme a posledné dve minúty majú všetko objasniť, nie je najšťastnejšie. Je to iné, je to fajn, má to niečo do seba, ale taký Fritt Vilt sa mi páčil o čosi viac.(28.12.2012)

Něčím osobitý, ale neuspokojilo. Prakticky celý se to odehraje v chatě u jezera někde v norských lesích, kam přijede šéf podivín a s ním čtveřice jeho podřízených. Bohužel, hodina z těch 80 minut pouze lehce znepokojuje, aniž by to na potřebnou úroveň zábavy doplnila atmosféra nebo dostatek dění. Prostě je toho málo. A konec už konečně hororuje, ale ne tak, aby vykompenzoval celé to poloprázdno předtím. VILLMARK s sebou nese pár strašidelných lesních momentů (svícení baterkou a la BLAIR WITCH PROJECT), očekávání neznámé hrozby a hezkou přírodu, ale to ostatní (včetně postav, krve je jen minimum) dává podle mě jen na průměr.(18.10.2009)

Zopár nesympatických postáv (nóri), chata v lese, opustený stan a samotný les. Človek by ani neveril koľko atmosféry sa dá vybúchať z týchto pár veci. Skoro celý snímok je fakt len atmosferický a len na konci sa dočkáme trošky akcie. Ale to nevadí, atmosféra funguje absolútne skvele a hustne priamo úmerne s vyostrujúcimi sa vsťahmi medzi postavami. Nemôžem hodnotiť za plný, lebo film miestami nudil vykecávaním, ale aj tak je to excelentný snímok, ktorý si môžu pozrieť aj ľudia, ktorý nie sú zrovna v horore doma.(18.3.2010)

Tesil jsem se na paradni horor a nakonec to zas tak extra nebylo. Film pusobi krapet lacine a amatersky, nicmene jelikoz se celej odehrava v lesich, kde je jen rybnik, chata a vsude okolo lesy, dost to dodava na atmosfere. Ze zacatku je fakt solidni, clovek ceka, kdy uz to pride a je napnutej, jenze kdyz furt nic a neni se ceho bat, tak zacne atmosfera upadat. Pak pride zaverecna ctvrthodinka, ktera je slusne atmosfericka, nicmene vrazdy nijak napadity nejsou a odhaleni, kdo to zabiji, je dost ubohy. Jeste bych pochvalil herce, ktery hrajou naprosto prirozene a civilne, zadny ze by behali a rvali. Celkove se jedna o zajimavej film s dobrou atmosferou, ale ze bych se nak bal, to zas ne.(22.3.2008)

Kdysi se mi to líbilo. Severská příroda je správně depresivní. Ale ta pointa... viděla jsem cca 3x z pracovních důvodů. A ta pointa je tedy opravdu hodně slabý článek filmu.(20.2.2011)

• - Natáčelo se v okolí Kaupangeru v Norsku. (Cheeker)

• - Snímek byl v roce 2003 nominován na Amanda Awards v kategoriích nejlepší film a nejlepší herec, o což se zasloužil Kristoffer Joner. Na Mezinárodním filmovém festivalu v Lucemburku v roce 2004 pak film vyhrál cenu Grand Prize of European Fantasy Film in Silver - Special Mention. (Cheeker)