poster

Temné lesy

 • Norsko

  Villmark

 • slovenský

  Temné lesy

 • anglický

  Dark Woods

Horor / Mysteriózní / Thriller / Dobrodružný

Norsko, 2003, 85 min

 • S.Quentin QUALE
  *****

  Tak tohle jsem podcenil! Pokud jsem dal Det Okanda čtyři hvězdy, tak tomto dávám plný počet. Norská nečitelná atmosférická bomba. Pěkně natočený, VÝBORNĚ zahraný, několik skvělých momentů a pro mě nečekaný zakončení. Já do lesa nepojedu, já do lesa nepudu...!!!(25.9.2012)

 • hirnlego
  **

  (2,5*) Záběry krajiny jsou pěkné, zápletka je roztomile klišé - ale to "rozuzlení" je hrozně mdlá pyčovina. Jako nezávislý experimentální film beze slov, v hlavní roli s norskou přírodou a ožraným králíkem, by vyfasoval jasných 5*.(4.11.2010)

 • Malarkey
  ***

  Tak trochu neobvyklý horor, u kterého se vše vysvětlí, což je málokdy podmínka hororu, ale až na konci, a to je trošku špatně. Ne, že bych se u tohohle filmu nebavil, jenom jediné co mě do něj dokázalo vsát byla jeho atmosféra, která byla až dokonaly Blairwitchovská, každopádně samotný příběh mi přesprsty moc nešel, protože jsem vlastně nevěděl v čem je zakopáno jádro pudla, ale to ani herci, kteří se potáceli na plátně se mnou. Možná snaha o rozvětvení příběhu by přinesla uplně jiné východisko, takhle to bylo od ničeho k ničemu a nakonec na mě vyhrkli bezpočet informací a já vlastně nevěděl co si o tom všem vlastně vůbec myslet. Přišlo mi to hodně zmatené, ale se svojí originální atmosférou to na mě rozhodně alespoň částečně zapůsobilo.(14.9.2008)

 • 666teen
  *****

  Atmosféra k nerozkrájení. Uvěřitelné postavy a geniální soundtrack jak vystřižený z dílny některého z černokněžníků kolem labelu Cold Meat Industry. Sečteno podtrženo, krásná práce.(30.11.2009)

 • Aluska88
  ****

  Mé první setkání s norským hororem. Místy to může vypadat, že se v podstatě nic moc neděje, ale přitom se děje. A hodně. Hustá atmosféra, napínavý děj, to vše ve stylu Záhady Blair Witch a Pustiny. Při jeho sledování budete mít pocit, že byste se rozhodně nechtěli ocitnout v jejich kůži a na podobném místě, tam kdesi v temných lesích. Podstatná část děje se odehrává, aniž by byla prolita krev. Snad jediné, co mě příliš nezaujalo, je konec filmu, který mi přišel nezajímavý, nevýrazný a nikterak moc překvapující. Možná, že už jsem tak navyklá na americké hororové konce, které jsou mnohdy nelogické, nečekané a šokující, že jsem něco podobného čekala i zde. Nic podobného se sice nekonalo, nicméně snímku to nic neubralo z jeho severské atmosféry.(30.11.2009)

 • - Snímek byl v roce 2003 nominován na Amanda Awards v kategoriích nejlepší film a nejlepší herec, o což se zasloužil Kristoffer Joner. Na Mezinárodním filmovém festivalu v Lucemburku v roce 2004 pak film vyhrál cenu Grand Prize of European Fantasy Film in Silver - Special Mention. (Cheeker)

 • - Natáčelo se v okolí Kaupangeru v Norsku. (Cheeker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace