Temné lesy

Horor / Mysteriózní / Thriller / Dobrodružný

Norsko, 2003, 85 min

Pål Øie

Tore Vollan

Konečně po dlouhé době horor s atmosférou. K tomu zásadně přispívá severský způsob zpracování, který nabídne jak chladné postavy, tak syrovou hudbu a v první řadě rozsáhlé opuštěné lesy. Radši se ovšem moc nezmiňovat o tom, jak se někdy ty postavy chovají, to je lepší nechat plavat. (Já bych byla podělaná jenom z náznaku, ale oni jsou furt v klidu, i když jednoho málem kdosi uškrtí, další zmizí, kolem chaty někdo chodí, slyší divnou nahrávku, jejich šéfikovi hrábne a v noci kácí stromy apod.) Film je ale na druhou stranu držen dost v rovině "reálna", tudíž se tu nevyskytuje žádný pošuk s hokejovou maskou a motorovou pilou. Škoda, že palec dolu musí jít za zmatený a nedovysvětlený konec. (Nic proti nejednoznačnosti, ale rozhodně bych tentokrát brala vědět víc nebo možná míň). Tak jsem si po neskutečné nuďárně "Motel smrti" přece jen spravila chuť.(11.2.2011)

No proč NE ... Severské země nám začínají pomalu (ale jistě) ... nabízet velice zajímavé "FILMOVÉ LAHŮDKY".(9.12.2010)

Norsky horror, ktery ma sice zakladni myslenku spolecnou s nepovedenym Blair Witch Project, ale ve vsem ostatnim se od nej znacne lisi. Villmark je neuveritelne atmosfericka zalezitost, u ktere jsem se po dlouhe dobe zase bal. Herci nepredvadi zadne hystericke radoby vykony, ale naprosto civilne se snazi vyjadrit strach z neznama, ktere je obklopuje. Cely film se odehrava v pusobivem a nadhernem prostredi hlubokych severskych lesu a jak se pise na imdb: "This movie will do for forests what "Jaws" did for the ocean!". Souhlasim.(6.11.2004)

Snímek o dvou podivných vraždách v tajemném lese kdesi u jezera v horách. Parta zbylých dobrodruhů se ocitá před zjištěním, že cosi, nebo kdosi poletuje po lese a rozsévá smrt, kdo a proč? Zjištění musí společně odhalit za pomoci všech členů výpravy.(30.11.2009)

Znalce potěší a laika poděsí, tak má vypadat správné béčko:-)(5.5.2008)