poster

Temné lesy

 • Norsko

  Villmark

 • slovenský

  Temné lesy

 • anglický

  Dark Woods

Horor / Mysteriózní / Thriller / Dobrodružný

Norsko, 2003, 85 min

Režie:

Pål Øie

Kamera:

Tore Vollan
 • Isherwood
  ****

  Solidní teambuildingové psycho, které těží hlavně z uvěřitelných charakterů postav, byť ne tolik sympatických. O tom, kdo by mohl být bubákem, se divák, zvyklý na jistá pravidla, bude jistě přít dlouho. Nakonec ale k pocuchání napjatých nervů vlastně stačí obyčejný les a náhodná mrtvola. O tom vás Villmark jistě přesvědčí bez větších cirátů. Že pak v závěru zamává logice a plácne si s vyvařenými klišé zámořských žánrovek je o to smutnější. Tak jako tak, potlesk vestoje. Kdepak je americký remake s prsatými blondýnkami a nabouchanými metrosexuály?(22.10.2009)

 • iamek
  ***

  Jak říka Ruut. Atmosféra vynikající po celou stopáž, což je v dnešní hororové tvorbě malý zázrak, ale chování postav je debilní. Temné lesy je další důkaz, že k natoční slušného hororu nepotřebujete moc peněz a ani žádné megalománské efekty. Stačí atraktivní prostředí, slušné herce a hlavně dobrý scénař a to Temné lesy mají.(12.5.2012)

 • verbal
  *****

  V atmosféře husté tak, že by se dala krájet a dost možná ještě hustší je romantický norský lesík, u něj rybníček a u rybníčku stan. Ve dne jsou docela obyčejní, ale když je večer přikryje černočerná tma, začnou se tam dít podivuhodné věci. Nejdříve nůž ve střevech zažbluňká, kikina dusící se vlastní krví zakuňká, ve vazu lupne, sekera hrkne a teprve potom žádného vynořivšího se malého Vietnamce rozhodně nečekejte.....(29.9.2010)

 • Flipnic
  ****

  Vyloženě atmosférická záležitost, která vynikne zvlášť v noci na domácím kině. Zvuky lesa dělají polovinu atmosféry, kamerové záběry pak druhou. Musím uznat, že jsem se u toho po dlouhé době trochu bál. Já prostě ty lesní horrory a vůbec tuhle krajinu nemusím ... Jsem městský dítě a jen obecná představa "přespat uprostřed lesa v osamocené dřevěné chatě" je pro mě naprostej děs... "Villmark" využívá pár zažitých klišé, ale je v pohodě. Nenuceně diváka dostává přesně tam, kam chce. Nestaví na vraždách a gore, ale na atmosféře, pocitu, že něco je špatně, že tam venku něco je, že se nikomu z party nedá věřit, že už z toho pobytu na chatě všichni magoří atd. Na hercích je vidět, že ze sebe žďímají maximum, ale stejně to nejsou kdovíjací machři. Ale opět, jejich snahu zahrát to co nejlépe oceňuji. Rychlý závěr mi nijak výrazně nevadil, i když zde mohli tvůrci opravdu nějaké to výraznější gore a násilníčko předložit ... nemám jim to za zlé. Velice kvalitní horror.(3.9.2008)

 • S.Quentin QUALE
  *****

  Tak tohle jsem podcenil! Pokud jsem dal Det Okanda čtyři hvězdy, tak tomto dávám plný počet. Norská nečitelná atmosférická bomba. Pěkně natočený, VÝBORNĚ zahraný, několik skvělých momentů a pro mě nečekaný zakončení. Já do lesa nepojedu, já do lesa nepudu...!!!(25.9.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace