Temné lesy

Dark Woods

Horor / Mysteriózní / Thriller / Dobrodružný

Norsko, 2003, 85 min

• -bad-mad-wolf-

Ukázkový příklad, jak nafouknout bublinu na samou hranici prasknutí... brak v té nejryzejší podobě, kamuflovaný hezkými obrázky a falešnou mysteriózní příchutí. 3/10(3.10.2009)

• salahadin

Není to nejhorší, popravdě, čekal jsem větší zklamání. Ale to bude tak jeden z mála komplimentů. Zápletka je skutečně triviální, což by se dalo ještě překousnout, proč ne, pokud ji režisér ozvláštní. Ale tento ji neozvláštnil. Začnu tím, co se mně nelíbilo. Herci: nezajímaví, průměrní, nemáte proč jim fandit. Nikoho si neoblíbíte. Možná Lasse dostal prostoru trochu víc a představuje normálního člověka, zatímco ostatní tvoří buď křoví, nebo jednají tupě a nelogicky (Gunnar) a nelogičnost je další velká slabina, a to nemyslím přímo příběh, ale chování postav. Je velmi znát, že jde o prvotinu režiséra, jehož jméno nedokážu na své klávesnici vyťukat, snažil se natočit působivý horor, ale vařil z vody. Scénář je skutečně slaboučký, skládá se jen z volání ztracených postav, nebo vět typu: přestaň žertovat. Jakés-takés vysvětlení je až na konci...a není špatné. Ke kladům patří atmosféra, která je zejména v noci budována vcelku solidně. Zásluhu na tom nemá přímo režisér, ale samotné prostředí lesa a uzounké světlo baterky protínající tmu. Bloudění v lese je samo o sobě strašidelné, zvlášť když máte bujnou fantazii. I samotné jezero a stan vyvolávají napětí. Ale na skutečně strašidelný a děsivý horor má tohle velmi daleko (když strach z lesů, tak jedině Blair Witch Project!).(5.9.2008)

Dost drsná záležitost. Chcete důkaz? Je asi 11 hodin večer a mě se už ani raději nechce spát. Norové jak vidím jsou velice zdatní řemeslníci co se týče uklohnit atmosféru. Vedle tohoto lesního hororu vypadá pobíhání Jasona v lesích jako neškodná zábava. Samozřejmě přeháním, ale stejně. Tento horor si bohatě vystačil s jedním zvukovým tónem a nadělal mi pěknou paseku v sebevědomí. Jen tak se do lesa nevydám.(31.7.2010)

Slušná atmosférická záležitost z Norska, ve které se sice nic moc nestane, ale rozhodně vás dostane. Pokud o snímku něco uslyšíte pravděpodobně vás do očí praští podobnost s Blair Witch - naštěstí tento nízkorozpočtový film z temných lesů je o něčem jiném, jinak a hlavně lépe.(16.8.2005)

Znalce potěší a laika poděsí, tak má vypadat správné béčko:-)(5.5.2008)