Piano

Zvuk:

Lee Smith

Scénografie:

Andrew McAlpine

Film, který chce být moc krásný, ale ve výsledku pro mě zůstává opravdu krásnou jen hudba Michaela Nymana. Ale je to zvláštní. Zatím vždy, když jsem si zamiloval soundtrack před zhlédnutím samotného filmu, byl jsem nakonec i se samotným filmem velmi spokojen (Barbar Conan, Omen, Amélie nebo Hodný zlý a ošklivý). Teď to neplatí. Zde jsem nedokázal překlenout naprostý nezájem (z mé strany) o nepříjemné hlavní postavy, námět, který mi vyloženě nesednul (i když uznávám, že v subžánru trojúhleníkových romancí se jedná o zajímavější variaci) i použití hudby mě zklamalo (přílišný výskyt hlavního tématu a kruté střihy ostatních, dle mého, zajímavějších kompozic). Milosrdné hodnocení dávám kromě hudby (která na něm má lví podíl) za scény se sekerami, sympatickou Annu Paquin a samozřejmě, jak jinak, za sexy prdelky Harveyho Keitela a Sama Neilla.(22.11.2008)

Tak depresivní,hluboký a zároveň tak poetický film jsem dlouho neviděla.Ona ta depresivnost je vlastně jenom v pár scénách ale celkově prostupuje celým filmem.Ale v čem opravdu Piano vyniká tak v hereckých výkonech- Holly Hunter,Sam Neill,Harvey Keitel a především mladičká Anna Paquin hrají plně na sto procent.Není to film pro každého, zvlášť pro toho kdo očekává že se příjemně odreaguje. 82%(9.7.2010)

Postrádal jsem zde jakýkoliv silný moment, který film předurčí k tomu, aby byl něčím lepší. Pouze klasické drama, kde oheň vášně mezi Adou a Bainesem jde uhasit cáknutím vody.(31.5.2011)

Výjimečný milostný příběh. Propracovaný psychologický film a silné erotické drama. Zvláštní snímek o moci hudby a vášně. Natočeno neuvěřitelně vytříbeně, s překrásnou hudbou Michaela Nymana a umělecky výborně stylizovanou kamerou Stuarta Dryburgha, dokonalou jak v detailech, tak ve velkoryse pojatých celcích. Asi nejlepší snímek natočený v devadesátých letech, který jsem viděl.(27.8.2006)

(1001) Také se občas probouzím a mám pocit, že mě nějaká kotva táhne ke dnu oceánu a já se nemůžu vyprostit, protože už jsem vlastně mrtvá. Hudba. ♥♥♥(22.8.2010)