poster

Piano

 • Austrálie

  The Piano

 • Francie

  La Leçon de piano

 • Slovensko

  Piano

Drama / Romantický / Hudební

Austrálie / Nový Zéland / Francie, 1993, 121 min

Režie:

Jane Campion

Scénář:

Jane Campion

Kamera:

Stuart Dryburgh

Hudba:

Michael Nyman

Producenti:

Jan Chapman, Mark Turnbull

Střih:

Veronika Jenet

Zvuk:

Lee Smith

Scénografie:

Andrew McAlpine

Kostýmy:

Janet Patterson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  **

  Rozpočet $7miliónovTržby USA $40,157,856Tržby Celosvetovo $62,200,000║ čudný film, kde ma najviac zaujala kamera a hudba, ináč toto nebolo moc pre mňa, absolútne nezaujímavý dej /40%/(24.1.2010)

 • Aluska88
  ****

  Tak nějak nevím. Piano jsem chtěla zhlédnout již dlouho a nakonec to vypadá, že to bohužel bude jeden z těch filmů, od nichž jsem očekávala asi něco jiného. Obsazení je výborné, zejména Holly Hunter a Harvey Keitel excelují. O úžasné hudbě Michaela Nymana snad ani nemá smysl se více rozepisovat. Anna Paquin mě však nijak neuchvátila. Zřejmě je docela obtížné vyjadřovat se o hereckých schopnostech malého dítěte, ale musím říct, že výkon Anny mi na Oscara nepřišel. Zejména čin, jehož se dopustí v závěru filmu a zapříčiní tak, sice nevědomky, ale přece jen, sled docela krutých událostí, které následují, mi zajistil to, že její postavu, která mi už tak během celého filmu přišla jaksi nepříjemná, jsem v tu chvíli opravdu hodně neměla ráda. "Děcko blbé", pomyslila jsem si:) Přišlo mi, že se celý příběh v podstatě nikam příliš nevyvíjel, a až na klavírní scény a nahé scény Holly a Harveyho (mmm... dobré tělo má:), se tam toho příliš moc nedělo. Piano je vysoce kvalitním filmem, ale obsahově i emočně jsem toho čekala více.(12.6.2013)

 • xxmartinxx
  *****

  Hluboký zážitek. Drsný romantický film, perfektní hudba, výborní herci. Piano se povedlo. Divím se, že tenhle film neprorazil víc... Tohle měl být film, za který dostane první žena Oscara...(15.8.2010)

 • viperblade
  ****

  Soundtrack je bez jakýchkoliv pochyb za plný počet. Herecké výkony Anny Paquin a Holly Hunter taky. Bohužel mi přišlo, že příběh je… jednoduchý a prostě nestačí na vyplnění téměř dvou hodin. Protože už po hodině je vám jasné, co bude dál, kdo co udělá a vy jen na to čekáte. A to je důvod, proč prostě tomuto (jinak krásnému) filmu nemůžu dát plný počet - to bych totiž šel proti většině plných počtů, které jsem zde udělil a proti filmům, u kterých jsem se nenudil. 80 %.(30.4.2011)

 • Shadwell
  ***

  V životě každého z nás je kus prázdnoty. Někteří lidé ji vyplňují uměním, jiní se o to snaží Bohem a další třeba studiem. Pro mě to byly vždycky drogy. Pro Jane Campion to byla hudba. Navzdory přemlouvání mě ale film nepřemluvil, což může značit dvojí – film je špatně zhotovený (přece jen Campion od té doby nic kloudného nenatočila), nebo mi něco uniklo a uniká.(8.6.2008)

 • - Divadlo, které vidíme v průběhu filmu, zobrazuje příběh Modrovouse, který vraždil svoje ženy a jejich těla schovával v malé komnatě ve svém zámku, a pomocí klíče od této komnaty zkoušel svoje následující ženy. Poslední Modrovousově manželce se podaří uprchnout a najít štěstí jinde. (Morien)

 • - Režisérka Jane Campionová byla v historii teprve druhou ženou, která získala nominaci na Oscara v kategorii nejlepší režie za tento film. (zdeny99)

 • - Piano je poslední film, který viděl Kurt Cobain předtím, než spáchal sebevraždu. (Pluhy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace