Sestra v akci

Sister Act

Sestra v akcii

Komedie / Krimi / Hudební

USA, 1992, 100 min

podľa mňa vydarená komédia a keď myslím vydarená, tak vydarená a keď myslím komédia, tak komédia, aj keď typicky americká(21.8.2005)

I po několika shlédnutí mám husí kůži, když slyším, jak krásně ty jeptišky zpívají. Nebyla by to dobrá komedie s nádechem krimi, kdyby to snad každý rok nedávali v televizi. Nikdy neomrzí.(1.5.2012)

V celku fajn zábavka s herečkou Whoopi Goldberg ako tou vyvolenou hriešnicou čo prelomí nudný životný štýl mníšok. ║Rozpočet $-miliónovTržby USA $139,605,150Tržby Celosvetovo $231,605,150(8.12.2007)

Komedie nevyhledávám, ale "Sestra v akci" mě v pubertálních letech hodně rozesmála a ani setkání v dospělosti nebyl vyloženě propadák, ikdyž už to nezabavilo tolik. Takže přes určitou lacinost příběhu, hodnotím velmi kladně - 75%.(18.3.2009)

Ppříjemná komedie těžící hlavně z rozdílné povahy prostořeké "milenky gangstera" Deloris a jeptišek, které díky úzkoprsé matce představené neznají skutečnou tvář okolního světa. Dolores se tak stane jakousi jejich spasitelkou. Ukáže jim život a hlavně, promění upadající klášterní sbor ve vídělečné hudební tělěso! Všechno tu funguje jak má, je to inteligentní a divák se baví. Vytknul bych snad jen snadnou předvídatelnost děje, který tak trochu těží ze struktury např. sportovních filmů, kde se týmu nedaří vyhrát, až přijde trenér (na první pohled mezi hráče nezapadá), který po vyřešení personálních problémů všem dodá energii, načež se přes všeliké útrapy dostanou až ke slavnému vítězství... To ale příliš nevadí - film utáhne skvělé obsazení a příjemný humor... o skvělé hudbě ani nemluvě.(18.12.2004)

• - Filmový debut Beth Fowler. (HappySmile)

• - Pro exteriéry školy zde sloužila katolická škola sv. Tomáše Akvinského v Renu. V tu dobu ale nebyla používána jako škola. (HappySmile)

• - Klášter, ve kterém se Whoopi Goldberg schovává, je katolický kostel sv. Pavla v ulici Valley č. 221 v San Franciscu. (HappySmile)