Průměrná komedie, kterou ale hodně zvedají písničky.(24.2.2007)

Tak tenhle film mám prostě rád. V televizi ho dávají celkem často a když mám čas, vždycky se na něj kouknu, ač už je to hodně ohraný. Ve filmu jsou skvělý písničky a Whoopi Goldberg to zahrála skvěle. Pro mě tak trochu klasika... :)(15.7.2009)

Whoopi Goldberg v roli jeptišky? Když jsem se toto dozvěděl, tak jsem nevěřil vlastním očím, ale po shlédnutí této komedie tleskám. Hodně zábavné a hodně dobře zpívající jeptišky.(17.6.2008)

Na rozdiel od príšernej dvojky je SESTRA V AKCII vynikajúca záležitosť od chlapíka (rok nato zomrel), ktorý nakrútil už obdobný „film s tempom“, HRIEŠNY TANEC. Whoopi Goldbergová je skvelá, chlapi sú slabší (vrátane profesionálov, ako sú Harvey Keitel a Bill Nunn), zato ženské jej nahrávajú prekvapivo solídne, čo je najmä prípad bacuľky Kathy Najimyovej a prísnej Matky predstavenej Maggie Smithovej. Scenár je pravdaže jedno rutinérske klišé na druhom, ale akonáhle sa začne spievať, dejú sa veci!(30.10.2004)

Ppříjemná komedie těžící hlavně z rozdílné povahy prostořeké "milenky gangstera" Deloris a jeptišek, které díky úzkoprsé matce představené neznají skutečnou tvář okolního světa. Dolores se tak stane jakousi jejich spasitelkou. Ukáže jim život a hlavně, promění upadající klášterní sbor ve vídělečné hudební tělěso! Všechno tu funguje jak má, je to inteligentní a divák se baví. Vytknul bych snad jen snadnou předvídatelnost děje, který tak trochu těží ze struktury např. sportovních filmů, kde se týmu nedaří vyhrát, až přijde trenér (na první pohled mezi hráče nezapadá), který po vyřešení personálních problémů všem dodá energii, načež se přes všeliké útrapy dostanou až ke slavnému vítězství... To ale příliš nevadí - film utáhne skvělé obsazení a příjemný humor... o skvělé hudbě ani nemluvě.(18.12.2004)

• - Jednu z dívek, se kterou se Delores spřátelí, hraje Desreta Jackson, která hrála ve filmu Purpurová barva mladší verzi Celie a její starší verzi hrála Whoopi Goldberg. (HappySmile)

• - 10. júna 1993 herečka Donna Douglas so svojím partnerom Curtom Wilsonom podali žalobu na štúdio Disney, Whoopi Goldbergovú, Bette Midlerovú, ich produkčné spoločnosti a ďalších v hodnote 200 miliónov dolárov. Obvinili ich, že celá Sestra v akcii bola ukradnutá z knihy "A Nun in the Closet" (Mníška v šatníku). Manželia vraj v roku 1985 podľa knihy napísali aj scenár a v rokoch 1987-1988 ho trikrát ponúkli štúdiu Disney, Whoopi a Bette. Ďalej podľa súdnych spisov medzi scenárom a knihou manželov a scenárom štúdia Disney možno nájsť viac ako 100 podobností. V roku 1994 manželia odmietli mimosúdne vyrovnanie v sume 1 milión dolárov. Nakoniec súd rozhodol v prospech štúdia Disney a ďalších obvinených. (martin1m2)

• - Filmový debut Beth Fowler. (HappySmile)