Sestra v akci

Sister Act

Sestra v akcii

Komedie / Krimi / Hudební

USA, 1992, 100 min

Průměrnou nezáživku nám předkládá do přijatelnější formy zručný režisér Emile Ardolino (ano, to je ten, co nechal Patricka Swayzeho "hříšně zatančit") a příjemná Whoopi Goldbergová v hlavní roli. Potenciál nosné linky je využit asi tak na 50%, což je docela škoda, samotný námět se dal využít i lépe. Stačilo přidat trochu víc černého humoru a mohli jsme se těšit s nadprůměru. Žánrové klišé jsou přítomny, ale to u takového žánru snad ani nelze kritizovat(3.12.2005)

Skvělé písničky a hudební kousky, vtipná Whoopi. Stejně ale jde o průměrnou komedii...(8.4.2009)

Whoopi, velký černý zadek, velký černý tvářičky, velký černý vlasy, trochu černej humor, černý kostým a závěrečný song I Will Follow Him...sledovatelné, ale ničím výjimečné. Teda krom faktu, že konečně někdo pochopil, že skupina jeptišek může být drsnější než komando marináků. A že zastřelit jeptišku je těžší jak zastřelit obyčejnou zpěvačku.(6.11.2008)

• IllIlIlIIl

Opravdu nemám rád Whoopi Goldberg a nejen k ní, ale už i k tomuhle filmu mám silnou averzi.(21.11.2007)

Hudební komedie Sestra v akci patří společně s Mrs.Doubtfire-táta v sukni mými nejlepšímy komediemi v 90.letech.Whoopi se předvedla v celé své komediální kráse jako sestra Marie Clarence v klášteře sv.Magdalény.Vysřídá sestru která učila katastrofální zpěv v místním zboru (Mary Wickes) a řeknu vám ta to teda rozjela.Whoopi Godberg původně sestru v akci hrát neměla měla ji ztárnit známá herečka Bette Midler ,ale ta natáčení odmítla.Film byl v roce 1993 nominovaný dokonce na dva Zláté globy a tři MTV Movie Awards.(10.1.2007)