Sestra v akci

• slovenský

Sestra v akcii

Komedie / Krimi / Hudební

USA, 1992, 100 min

Sestra v akci je velice zábavné dílo. Obsazení není vůbec špatné. Whoopi je srandovní. Klasika. Sice je to určeno hlavně pro náctileté publikum, ale mě to strašně bavilo. Co mi zde vadilo byl scénář a hudební složka. Písničky a zpěv mi nevadily, jen ta zatracená hudba.(21.7.2005)

Skvělá hudba s vynikající Whoopi Goldberg ve velice příjemné komedii, která pobaví i po letech...(20.3.2011)

Průměrná komedie, kterou ale hodně zvedají písničky.(24.2.2007)

Vynikající komedie s výtečnou Whoopi Goldberg. Výborné písničky a další hudební doprovod je také skvělý. Maggie Smith výborně ztvárnila ve starých kolejích zajetou Matku představenou. Akorát to prostředí působí trochu ponuře a i scénář by mohl být lepší, ale to už bychom chtěli příliš. Ale ve srovnání s dnešními "hodnotnými" komediemi je Sestra v akci stále perlou a je nezapomenutelná!(2.9.2007)

Ppříjemná komedie těžící hlavně z rozdílné povahy prostořeké "milenky gangstera" Deloris a jeptišek, které díky úzkoprsé matce představené neznají skutečnou tvář okolního světa. Dolores se tak stane jakousi jejich spasitelkou. Ukáže jim život a hlavně, promění upadající klášterní sbor ve vídělečné hudební tělěso! Všechno tu funguje jak má, je to inteligentní a divák se baví. Vytknul bych snad jen snadnou předvídatelnost děje, který tak trochu těží ze struktury např. sportovních filmů, kde se týmu nedaří vyhrát, až přijde trenér (na první pohled mezi hráče nezapadá), který po vyřešení personálních problémů všem dodá energii, načež se přes všeliké útrapy dostanou až ke slavnému vítězství... To ale příliš nevadí - film utáhne skvělé obsazení a příjemný humor... o skvělé hudbě ani nemluvě.(18.12.2004)