Sestra v akci

Sister Act

Sestra v akcii

Komedie / Krimi / Hudební

USA, 1992, 100 min

U komedie nechci přemýšlet, ale bavit se. Sestra v akci mi můj požadavek plní na 80%.(11.5.2011)

Strašně mi to sedlo. Objektivně (a snad i subjektivně) není Sestra v akci nic světoborného, ale já se u toho filmu, který probíhá naprosto přesně tak, jak člověk očekává, bavil a moc jsem si ho užil... 90%(16.1.2015)

Průměrnou nezáživku nám předkládá do přijatelnější formy zručný režisér Emile Ardolino (ano, to je ten, co nechal Patricka Swayzeho "hříšně zatančit") a příjemná Whoopi Goldbergová v hlavní roli. Potenciál nosné linky je využit asi tak na 50%, což je docela škoda, samotný námět se dal využít i lépe. Stačilo přidat trochu víc černého humoru a mohli jsme se těšit s nadprůměru. Žánrové klišé jsou přítomny, ale to u takového žánru snad ani nelze kritizovat(3.12.2005)

Životnou úlohou Whoopi Goldberg je postava Oda Mae, média, vo filme Jerryho Zuckera z roku 1990 "Duch". Tam podala obdivuhodný výkon. V snímku "Sestra v akcii" predviedla svoje komediálne nadanie a tiež sa jej to pomerne dobre podarilo. Barová tanečnica, černoška, ako chránený svedok urývajúci sa v kláštore. Celkom som sa bavil. Dosť mi však vadil Harvey Keitel v úlohe mafiána Vinceho. Zato Maggie Smith ako matka predstavená bola vynikajúca. ***(10.2.2008)

Na Whoopi Goldberg ešte celkom vtipná a znesiteľná komédia. Oproti druhému dielu priam boží zázrak.(24.6.2012)