Ponorka U-571

U-571

Ponorka U-571

Akční / Drama / Thriller / Válečný

Francie / USA, 2000, 116 min

Soundtrack Richard Marvin: 1. End Credits #1 [2:16] ,2. Sub Battle [5:45] ,3. Material Office [1:14] ,4. Chase [2:55] ,5. Finale and Dedication [4:41] ,6. Picking Up Survivors [2:41] ,7. S-33 Leaves Port [1:43] ,8. Big Leaks [1:46] ,9. Restarting the U-571 [1:07] ,10. Going to 200 Meters [1:06] ,11. Destroyer Battle [8:36] ,12. Enigma Photo/Swastika [2:09] ,13. Pier Intro [0:55] ,14. Lock and Load [2:17] ,15. Taking the U-571 [1:44] ,16. Tyler Picks Trigger [1:16] ,17. U-571 Rises/Trigger Struggles [2:35] ,18. S-33 Sinks [2:23] ,19. Searching Below [2:14] ,20. Opening/U-571 Attacks [2:30] ,21. U-571 Surfaces [1:25] ,22. Tyler's Torpedo Plan [5:10] ,23. Quiet Theme (End Credits #2) [3:39],(15.5.2011)

Takový průměrný válečný film. Napětí tu sice nechybí a hlavním hrdinům jsem docela fandil, ale moc si tu zahrávali nejenom s fyzikálními zákony, ale také se štěstím. Průměrné dílo, pokuď se někdo zajímá o válečné filmy, mohl by dát případně vyšší hodnocení.(20.3.2008)

Akční film z válečného prostředí, cílený na pubertální publikum obojího pohlaví a nenáročného diváka. Dusivá ponorková atmosféra se tu nenajde, ale dívat se na to dá. Škoda jen, že ti lepší herci (jako Harvey Keitel a Bill Paxton) jsou tu za skutečně vedlejší postavy. A abych nezapomněl, je tu jeden působivý a v tomto typu filmu nečekaný dějový moment (ne zvrat). Jinak je nutné zvlášť zdůraznit, že jde o snímek pouze VOLNĚ INSPIROVANÝ skutečnými událostmi, shrnutelnými pod označení Hon Na Enigmu, což by asi byl i údernější distribuční název. A celkem vzato i smyslupnější, protože i když U-571 skutečně existovala a až do svého zničení v roce 1944 "hrdě" sloužila Kriegsmarine v Atlantiku, tak Enigmu ukořistili Britové (ne amíci) z U-110 v roce 1941. Ehm. Ale jak už jsem řekl, je to slušně řemeslně odvedená práce, a jde o přesně ten film, na který se může vypravit rodina s dospívajícími dětmi, a nikdo z nich si nemusí připadat trapně:) K tomu ještě drobné osobní plus za Davida Keitha, který tu vypadá přesně jako zelený baret z Commandos, a můžeme se rozejít s naprosto spokojenými 60%.(26.2.2012)

Řemeslně docela dovedně natočeno a až na McConaugheyho poulícího oči, jako by se mu tlačil mozek z hlavy ven, i dobře zahráno, ale ty wasserbomby neškodně explodující pár metrů od trupu a další technické, či historické nesmysly svádějí k myšlence, že v tom kufru nebylo šifrovací zařízení Enigma, ale stroj na výrobu slaného popcornu.. Ti američtí hoši byli v takové ráži, že klidně mohli vplout do ústí Labe v Severním moři a proti proudu řeky Spree dorazit až do Berlína, kde by za zpěvu písně 'Blaze of Glory' v podání Bon Joviho proklouzli vodovodním řádem do vůdcovy vany zrovna v době jeho koupele a jedním přesně mířeným torpédem by natrhli jeho říšskou Arsch. Když si Mostow začal pohrávat s fikcí a žánrem sci-fi, mohl to dotáhnout až do konce, no ne..?(31.5.2010)

Čistě průměrný válečný film s obsazením, které se snaží přilákat dívky do kin. Už jsem viděl hodně válečných snímků. Hodně jich bylo lepších a pár horších. Harwey Keitel nemá prostor a Jon Bon Jovi je nevýrazný. Jediný Matthew McConaughey dostává prostor pro svůj "sladkej" obličej. Jonathan Mostow lehce nezvládá atmosféru podvodních soubojů a v U-571 se s jeho režií potápí. Jako odpočinkový film ujde, ale jako něco válečného a dokonalého naprosto neobstojí.(28.5.2006)