Ponorka U-571

U-571

Ponorka U-571

Akční / Drama / Thriller / Válečný

Francie / USA, 2000, 116 min

Oscar 1 : Střih zvukových efektů + 1 nominace: Zvuk(8.3.2004)

Výborný snímek, velmi překvapil ..(21.5.2008)

Tak tento štýl mi úplne vyhovuje.Mám rád filmy s obdobia II. svetovej vojny a to už akékoľvek. Dej filmu je skvelo postavaný a celý film si vlastne dokáže vybudovať atmosféru a hlavne to napätie. Takže nuda rozhodne nehrozí. Čo sa týka hercov tak sa priznám, že som si nevedel zvyknúť na Matthewho McConaugheyho, ale na konci filmu som bol rád, že tam hral práve on. 89% - 4*(20.2.2011)

Solidní akční film o ponorkách se skvěle zvládnutou technickou stránkou. Jinak ti Němci tu nebyli ani moc důležití (vynechat několik poznávacích znamení, mohl by se film odehrávat kdekoli) a nad reálností příběhu lepší neuvažovat. 50%.(19.2.2005)

Ponorka U-571 je velice zdařilý film režiséra Jonathana Mostowa (Terminátor 3), který zde uspěl o hodně více než u svého předchozího snímku Únos. Je tohle skutečný příběh z druhé světové války? Na to bych si nevsadil, ale je to napínavá ponorková akčňárna? To se vsaďte že je! A takovým filmům já dávám plné hodnocení.(26.9.2005)