Ponorka U-571

U-571

Ponorka U-571

Akční / Drama / Thriller / Válečný

Francie / USA, 2000, 116 min

Zajímavé válečné drama, ale na Ponorku, nebo Hon na ponorku tenhle film nemá, byť je velice zručně natočen a také solidně zahraný.(22.4.2003)

Opravdově, živě, hrdě, ale taky nudně se žije na palubě ponorky a to co měla Das Boot, U-571 rozhodně nemá. Buď je totiž v ponorce hrozný ticho a divák čeká co se stane vteřinu co vteřinu, což je každopádně zajištěný napínák u filmů s ponorkama, nebo se prostě baví o ničem, nebo ještě líp chodí na zábavy a užívají si když mají volno. Ale tak to má být. Život je svině, tak proč si ho nezpestřit, jenže diváka spíš unudí k smrti. Zase bych se toho tak moc nebál u tohoto filmu, protože i tak má vcelku silný i když do té doby hodně nesmyslný a těžko uvěřitelný příběh a vydržet se u něj bez problémů dá. Ale stejnak je to spíše akčňárna, která má pobavit, než potvrdit historické reálie a to je trochu chyba.(23.5.2008)

Nejvíc mě tady uzemnil Matthew McConaghuey. Měl jsem ho zafixovanýho jako hezouna z romantickejch komedií, ale tady podal skvělej výkon a opravdu jsem mu toho schopnýho poručíka věřil. Celej film je hodně napínavej a soustředí se na to "jak to v ponorce chodí" a námořníci vždycky vypustí tlak, či spraví motory v tu poslední možnou sekundu. Nevím jak je to ve skutečnosti, ale mě to hodně bavilo.(30.5.2010)

Film, který má tu výhodu, že zbytečně nenatahuje, vrhá se rovnou do děje a celý ve svižném tempu uplyne. Dá se to celkem snést, jen se přitom člověk nesmí moc pozastavovat nad reálností děje a neměl by vědět, jak to bylo se získáním šifrovacích přístrojů doopravdy. BTW skutečná ponorka U-571 byla potopena 28.1.1944 letounem královského australského letectva. Jejího šifrovacího přístroje se nikdy nikdo nezmocnil.(5.12.2005)

• WANDRWALL

Něco pro muže milující dobrodružství.(23.8.2010)