Ostrov Dr. Moreau

Island of Dr. Moreau, The

• SK název

Ostrov Dr. Moreau

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 1996, 96 min (Director's cut: 99 min)

• POMO

V dobe, keď to išlo v kinách, to bol najhorší film, aký som kedy videl na filmovom plátne. Tá jedna hviezdička snáď len za masky a za to, že pri jednej scéne (pôrod mutanta) mi nabehli príjemné zimomriavky. Ale ináč po všetkých stránkach jeden veľmi zlý ftip, ktorý akoby všetci zúčastnení schválne chceli natočiť čo najhoršie, ako to len šlo. A načisto zarážajúca je prítomnosť herca formátu Marlona Branda. Ten sa tu doslova zhovadil!(25.5.2002)

• Gemini

Ehm, buď mi něco nedocvaklo, nebo to byla opravdu jen bezduchá a nechutná slátanina, které kromě veskrze odporného Marlona Branda dominovaly výborné masky...každopádně po tomhle opravdu váhám, jestli se mám podívat i na originál s Michaelem Yorkem...(4.8.2003)

• gouryella

Co tohle melo znamet dodnes nechapu.(23.5.2002)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $27,663,982Tržby Celosvetovo $49,627,779/30%/(18.5.2005)

• AngelAngie

V TV jsem se tomuhle snímku nikdy nebránila.(28.5.2008)

S tímto filmem jsem měl opravdu neskutečné problémy. Nejprve jsem se nemohl zdržet toho, abych šmahem odsuzoval scénář, herecké výkony i film, jako takový. Po dlouhém rozvažování si myslím, že se snad jedná o složitou a nesnadno pochopitelnou filozofickou vizi, která tentokrát těží z obecně známého příběhu úplně jiným způsobem, než se o to kdy pokusil kdokoli jiný. Doktor Moreau tu poprvé není jednoznačně zápornou a odsouzeníhodnou osobou, naopak se jedná o podivně naivně-samolibého idealistu, jenž se snaží splnit lidstvu dávný, i když do podvědomí zatlačený, sen. Jeho vztah ke svým výtvorům je takřka otcovský a snaží se je chránit a pomáhat jim ve všech ožehavých situacích, které jim jejich lidskost může přinést. S povděkem kvituji neustále přiblblý obličej Davida Thewlise, který svou neschopností, nerozhodností a podivností překonává všechna známá zobrazení své postavy. Nejzajímavější osobou je tu bezesporu velice zajímavě se vyvíjející Hyena, která se mění od ustrašené oběti, přes nadšeného bojovníka za práva zrůd a až po absolutistického despotu, vědomého si své moci i její tíže. Brando mě překvapil jako výborný klavírista, ale při hře na klavír se většinou nepohybují jen ruce interpreta, nýbrž i klávesy klaviatury. Nemůžu ale odpustit urážky největšího formátu na Schönbergovu hlavu. Z geniálního Arnolda Schönberga si žádná banda mutantů p...l dělat nebude!(22.10.2004)

Jasně byl to film s hodně divnejma mutantama, ale taky to byl film S HODNĚ DIVNEJMA MUTANTAMA!!!!!!!!!!!!!! :-)(4.4.2005)

rozpocet-$40 million trzby-$49,627,779(23.9.2006)

Baletní výkon hyeny se neomrzí.(12.10.2013)

• Oskar

No, celkově to nestojí za nic, ale přiznám se, že Marlon Brando na mě trochu zapůsobil (jen maličko, přísahám... :-)(20.2.2003)

• tron

„Vy ste doktor?“ – „Som skôr veterinár.“ Zverstvo. Nechajme stranou, že Marlon Brando sa mohol rozlúčiť lepšie (je to jeden z jeho posledných filmov). Možno to bol zámer, mal vždy svojský zmysel pre humor. Knižku ani film z r. 1977 som nečítal/nevidel, ale toto nielenže nezachránil ani Brando, ale ten tomu svojim úchylným výkonom len dodal punc jedinečnej hovadskosti, na ktorú sa nedá pozerať. Odporný (a to mám rád MUCHU a KANIBALOV) pseudo hororový sci-fi žvást o zveroch v nás a ľudskosti v zveroch ponúka iba čarokrásnu ostrovnú výpravu a nádherné masky Stana Winstona. Inak je to opitý zločin – a to mám rád filmy, ako ANAKONDA, ktoré asi nikto nemôže viniť z náročnosti. Toto je prvý film, na ktorom som bol v kine sám, no to je, okrem výpravy a masiek, asi jediné plus (no dobre, ešte je tu uhrančivo zoofilná Fairuza Balková). Inak váham, čo je horšie: či strápňujúci sa herci (Thewlis aj Kilmer, Ron Perlman sa aspoň ukryl pod maskou, takže sa tvárme, že sme ho nevideli) alebo nepochopiteľná snaha tvorcov nedokázať nakrútiť „obyčajný“ horor, ale filozofický blábol s hororovými prvkami. Prvé minúty to rozhodne MÁ niečo do seba (trocha ako JURSKÝ PARK - ľudoprázdny ostrov, čudné vrčiace zvuky vo vysokej tráve, krásna príroda verzus najmodernejšia technika), ale nebojte sa, rýchlo to prejde. Kino Považan 1996(21.10.2004)

• Gimli

Ten film je skutecne neuveritelne blby a mozna to bude znit divne, ale ty dve hvezdicky jsou hlavne kvuli uvodnim titulkum, na nez jsem dosud nezapomnel, skutecne vynikajici prace.(25.5.2002)

• movie

Opravdu to někdo z filmové štábu myslel vážně!Taková prasečina...To snad ani není možný.(13.6.2002)

Me to teda zas tak hrozny neprislo. Jasne, zadna pecka, ale jako zvireci horor to funguje docela obstojne, trochu mi to prislo jak takova uchylna verze Planety opic. Co se tyce hercu, v hlavni roli tu je nastesti Thewlis, protoze Kilmer nic moc nehraje a Brando je extra odpornej. Jinak tady neni moc co resit, sem tam naka brutalni scena, sem tam neco napinavyho a povedeny zvireci masky. Za me docela spokojenost a lepsi 3*.(14.8.2011)

Já nevim, že je to další verze knihy jsem se dozvěděl až odsud, protože tu s Yorkem jsem neviděl. ale nepřišlo mi to jako až tak strašlivá blbost. Znám mnohem horší škváry. Tohle aspoň docela rychle jede ke konci, je to pěkně natočený a i hudba je skvělá. A masky, už podle znechucených reakcí jsou špičkový. Co se týká Branda, on tam doprdele hrál šílenýho vědce, kterej nemůže na sluníčko, co jste čekali? Druhýho kmotra? Thewlis mi sice občas přišel trochu koženej, ale nemyslím, že by to bylo na škodu. Pozorovatel z vnějšku, kritizující a kladný pozorovatel, ten prostě trochu strojenej je, to se přímo nabízí. A když člověk přehlíží občasný moralizování a divnej a do ztracena konec, přehlíží občas mi přišlo až pohádkovost příběhu, tak to není tak strašný. Jo, jen by mě zajímalo, kolik lidí tady hodnotí jen podle ostatních hodnocení.(27.12.2005)

• Faidra

Říkala jsem si, že chyba byla na mé straně a že jsem to nepochopila, protože není možné, aby film s tak zajímavým námětem a vynikajícími herci byl taková... doplňte si dle libosti. Už si to nemyslím. Snad to mělo šokovat, ale šokuje to pouze nechutností a nevkusem. A do nebe zívající nudou. Také jsem slyšela o tom, že Marlon Brando měl svérázný smysl pro humor, ale pokud se projevil účinkováním v tomhle zvěrstvu (doslova), tak bych slovo "svérázný" snad vyměnila za "zvrácený."(5.7.2007)

David Thewlis byl opravdu hrozný - ale film ne! A je to velá škoda, protože s daným potenciálem to mohl být výborný film. Jenom někde uklouzl scénář a režijně se to prostě jaksi nepovedlo. K odpadu to však má asi tak daleko, jako "S tebou mě baví svět" k nejlepší české komedii. Každopádně většina zde čtených hodnocení je zážitkem. Připadají mi trochu směšní novoprímoví troubové, co si to někde sjeli v týví nebo na videu s blbým českým dabingem a protože se nedočkali očekávaného, piští... :-) Tak odhoďte mindry a dívejte se víc na to, jaké filmy opravdu jsou a ne jaké jste je chtěli mít... ;-) On ten předchozí - tošku romantičtější - film s Michaelem Yorkem taky nebyl žádný zázrak.(12.11.2005)

Hlavný problém je, že to poriadne nedrží po kope a niektoré scény sú veľmi zvláštne. Rozhodne to však nie je zlé béčko. Perfektné úvodné titulky (to najlepšie na filme) a veľmi vydarené masky. V tomto prípade sa dá hovoriť o jasnom podhodnotení diela a filmu to veľmi krivdí. Nie je to žiadny zázrak, ale na priemer to má. 50%(1.9.2007)

• Tyler

Tak tenhle film mi nějak nejde na mozek.Jedno však ukazuje bohužel naplno - kam až to Marlon Brando dopracoval...(12.9.2003)

Tento film v sobě má jistou myšlenku, s kterou se většina lidí nechce ztotožnit… to, že se lidi k sobě chovají jako zvířata je bohužel pravda a ne film!!!(9.6.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8