poster

Ostrov Dr. Moreau

 • Česko

  Ostrov doktora Moreau

 • USA

  Island of Dr. Moreau, The

 • Slovensko

  Ostrov Dr. Moreau

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 1996, 96 min (Director's cut: 99 min)

 • xxmartinxx
  *

  Rozhodně šíleně vymknuté, místy až zvráceně fascinující svojí vyjetostí. Podobná živočišná nekontrolovanost se k tomu na jednu stranu hodí, ztráta kontaktu se sebou samým je ale přes hranu a nakonec je to jen zmatené.(12.10.2015)

 • viperblade
  ***

  Tento film v sobě má jistou myšlenku, s kterou se většina lidí nechce ztotožnit… to, že se lidi k sobě chovají jako zvířata je bohužel pravda a ne film!!!(9.6.2007)

 • Jillen
  ***

  Mě se to kupodivu líbilo...příjemně barbarské...a rozhodně je to jedno z těch lepších "B"éček :). Dávám 50%(13.7.2006)

 • HoneyBunny
  ***

  Průměrný remake o dost lepšího filmu s Michaelem Yorkem, který obsahuje dost hluchých (a nechutných) míst a vyšumí hodně do ztracena. Masky šelem se povedly, mým oblíbencem se stala opravdu hnusná Hyena.(3.3.2003)

 • Vitason
  **

  Tam za vodou v rákosí se nachází malý ukrytý ostrůvek, všech šílených vědátorů ráj. Pobíhají tu veselé opičky, které žijí ve vegetariánské komunitě s podivnými zákony, jejichž porušení znamená léčbu menším elektrošokem. No, není to ideální místo pro dovolenou? Ostrov Dr. Moreau by možná nebyl až tak špatným filmem, kdyby nebyl tak zběsile sestříhaný. Jsou zde brutální zkratky (dva muži při potyčce spadnou do vody, záběr na žraloka, který právě ucítil krev a šmytec, hotovo) a celkově je snímek neuvěřitelně zkracovaný. Těžko říct, jestli původním záměrem Frankenheimera bylo vtěsnat film do stopáže pilotního dílu nějakého seriálu, nebo jestli do post-produkce filmu tolik zasahovali producenti. Zřejmě vyhraje varianta číslo dvě, vzhledem k tomu, že původní režisér byl odvolán po pár dnech natáčení, ale takto to prostě nemůže fungovat, aby hrdinové při útěku proběhli džunglí po jediném střihu a objevili se daleko na pláži. Pochválit musím masky a slušného Thewlise a Kilmera, ale tyto dva pány bych si dokázal představit i kdyby si své role prohodili. Role božského Marlona je opravdu podivná, ostatně jako zbytek filmu. P.S. Zásadní otázka: Když na ostrově všichni jedí jen zeleninu, tak proč je Marlon Brando vyžraný jako vepř před porážkou, hm?(31.7.2011)

 • - Během filmování David Thewlis spadl s koně a zlomil si nohu. (FilmFan24)

 • - Ron Perlman roli ve filmu přijal poté, co se dozvěděl, že bude hrát po boku svého idolu, Marlona Branda. (FilmFan24)

 • - Původní režisér filmu byl Richard Stanley. Po čtyřech dnech natáčení byl studiem New Line Cinema vyhozený a nahradil jej John Frankenheimer. (FilmFan24)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace