poster

Ostrov Dr. Moreau

 • Česko

  Ostrov doktora Moreau

 • USA

  Island of Dr. Moreau, The

 • Slovensko

  Ostrov Dr. Moreau

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 1996, 96 min (Director's cut: 99 min)

 • balone
  ****

  Když jsem to viděl jako menší dřív, skvěle jsem se u toho bavil, je možné, že teď by mě to tolik nenadchlo, ale stále to má své kouzlo. Mutanti mají svá práva také, jen co se objeví dr. Xaviér, odveze si je do své školy :D 70%(3.6.2011)

 • Stegr

  Zlaté maliny 1996 - 1x - Nejhorší herec VR (Marlon Brando)...(1.11.2008)

 • akisha
  **

  Film, kde si Marlon Brando udělal mega prdel ze všech svejch uctívačů. Ale stejně je to divný, s malinko větší porcí péče by z Ostrova mohla bejt zábavná blbina. Děj je ale tak řiďoučkej a zoufale nudnej, že to bohužel nejde. K highlightům ovšem patří - bíle namalovanej Brando v noční košili a v klobouku, bíle namalovanej Kilmer v košili (bez klobouku), pár nechutnejch mutantů - a zřejmě jeden z nich byl Ron Perlman a ještě odpornější malej scvrklík, kterýho se mi nepodařilo identifikovat ani jako člověka ani jako zvíře. Jinak je to fakt blbost, a to ten druh blbosti, kterej není ani moc zajímavej. Snad kromě poslední scény, která vypadala celkem inteligentně, o to víc kontrastovala se zbytkem filmu... A tohle že režíroval Frankenheimer? Tvůrce mého milovaného Ronina?(29.9.2011)

 • CaptainNor
  ***

  Nevím jaký podíl měl na této „podivnosti“ druhý režisér R.S., ale John Frankenheimer už mnohokrát dokázal, že má všech pět pohromadě. Já si to o sobě myslím také (někdy) a přesto mě tenhle film fascinuje, jako had v teráriu!! Marlon Brando si v pozdějším hereckém věku úplně bahnil v převlékacích rolích a jako Dr.Moreau byl vskutku odporný. Tento remake mi prostě zraje a přestože bych s ním při prvním shlédnutí mrštil bez rozmýšlení do odpadu, dnes si myslím, že to není ani béčko, ale pestrá a výpravná umělecká výpověď a vize klasické předlohy. Anebo je tu ještě jedna možnost: Že jsem blbej buď já nebo režisér!!! :-)(23.2.2009)

 • gogo76
  *

  Jednu hviezdu za to,že som zvládol takmer polovicu.Viac to nešlo.(23.2.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace