Ostrov Dr. Moreau

Ostrov doktora Moreau

Island of Dr. Moreau, The

Ostrov Dr. Moreau

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 1996, 96 min (Director's cut: 99 min)

David Thewlis byl opravdu hrozný - ale film ne! A je to velá škoda, protože s daným potenciálem to mohl být výborný film. Jenom někde uklouzl scénář a režijně se to prostě jaksi nepovedlo. K odpadu to však má asi tak daleko, jako "S tebou mě baví svět" k nejlepší české komedii. Každopádně většina zde čtených hodnocení je zážitkem. Připadají mi trochu směšní novoprímoví troubové, co si to někde sjeli v týví nebo na videu s blbým českým dabingem a protože se nedočkali očekávaného, piští... :-) Tak odhoďte mindry a dívejte se víc na to, jaké filmy opravdu jsou a ne jaké jste je chtěli mít... ;-) On ten předchozí - tošku romantičtější - film s Michaelem Yorkem taky nebyl žádný zázrak.(12.11.2005)

• Gimli

Ten film je skutecne neuveritelne blby a mozna to bude znit divne, ale ty dve hvezdicky jsou hlavne kvuli uvodnim titulkum, na nez jsem dosud nezapomnel, skutecne vynikajici prace.(25.5.2002)

Mě se to kupodivu líbilo...příjemně barbarské...a rozhodně je to jedno z těch lepších "B"éček :). Dávám 50%(13.7.2006)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $27,663,982Tržby Celosvetovo $49,627,779/30%/(18.5.2005)

Když jsem to viděl jako menší dřív, skvěle jsem se u toho bavil, je možné, že teď by mě to tolik nenadchlo, ale stále to má své kouzlo. Mutanti mají svá práva také, jen co se objeví dr. Xaviér, odveze si je do své školy :D 70%(3.6.2011)