Ostrov Dr. Moreau

Ostrov doktora Moreau

Island of Dr. Moreau, The

Ostrov Dr. Moreau

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 1996, 96 min (Director's cut: 99 min)

Průměrný remake o dost lepšího filmu s Michaelem Yorkem, který obsahuje dost hluchých (a nechutných) míst a vyšumí hodně do ztracena. Masky šelem se povedly, mým oblíbencem se stala opravdu hnusná Hyena.(3.3.2003)

Me to teda zas tak hrozny neprislo. Jasne, zadna pecka, ale jako zvireci horor to funguje docela obstojne, trochu mi to prislo jak takova uchylna verze Planety opic. Co se tyce hercu, v hlavni roli tu je nastesti Thewlis, protoze Kilmer nic moc nehraje a Brando je extra odpornej. Jinak tady neni moc co resit, sem tam naka brutalni scena, sem tam neco napinavyho a povedeny zvireci masky. Za me docela spokojenost a lepsi 3*.(14.8.2011)

Když jsem to viděl jako menší dřív, skvěle jsem se u toho bavil, je možné, že teď by mě to tolik nenadchlo, ale stále to má své kouzlo. Mutanti mají svá práva také, jen co se objeví dr. Xaviér, odveze si je do své školy :D 70%(3.6.2011)

Nevím jaký podíl měl na této „podivnosti“ druhý režisér R.S., ale John Frankenheimer už mnohokrát dokázal, že má všech pět pohromadě. Já si to o sobě myslím také (někdy) a přesto mě tenhle film fascinuje, jako had v teráriu!! Marlon Brando si v pozdějším hereckém věku úplně bahnil v převlékacích rolích a jako Dr.Moreau byl vskutku odporný. Tento remake mi prostě zraje a přestože bych s ním při prvním shlédnutí mrštil bez rozmýšlení do odpadu, dnes si myslím, že to není ani béčko, ale pestrá a výpravná umělecká výpověď a vize klasické předlohy. Anebo je tu ještě jedna možnost: Že jsem blbej buď já nebo režisér!!! :-)(23.2.2009)

• meave

Jedna za to, ze som mala dobru naladu a so sestrou sme sa zabavili ako malokedy. Slzy nam tiekli po licach, kym ostatni trpeli. Skuste to z tohto pohladu, a mozno prezijete do konca. My sme to vzdali a vdaka tomu sme prezili.(9.6.2005)