poster

Rudá planeta

 • USA

  Red Planet

 • Slovensko

  Červená planéta

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA / Austrálie, 2000, 106 min

Režie:

Antony Hoffman

Hudba:

Graeme Revell

Scénografie:

Owen Paterson

Kostýmy:

Kym Barrett
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tom Hardy
  **

  Carrie-Anne Moss ve sprše a sympaťáka Sizemore... no a tím máme veškeré klady filmu pohromadě...(28.10.2002)

 • Rob Roy
  ***

  Docela dobré. Na Carrie-Anne Mossovou se dobře kouká a příběh mě docela zaujal - ten vraždící robot je sladkej. Takhle nízké hodnocení si to nezaslouží. Ale realističnost samozřejmě nečekejte.(20.5.2003)

 • Jamal
  ***

  Kdysi souboj Rudá planeta vs Černočerná tma, líbily se mi oba náměty ale tma o něco více lepší (( ::(8.1.2006)

 • Niktorius
  **

  Tak jasně. V Rudé planetě střídá jeden nesmysl druhý a celý ten film je k smíchu, ale u podobných sci-fi béček jsem schopen na dočasně zapomenout na základní fyzikální poznatky za předpokladu, že je snímek alespoň trochu zábavný. Rudá planeta není. Je to táhlá a ukecaná cesta několika oskafandrovaných lidí po prázdné marsovké krajině, okořeněná prázdnými a stupidními dialogy. Ještě že tam mají toho robotického psa, nedopatřením přepnutého do kung-fu bojového módu :-)(31.10.2007)

 • igi B.
  ***

  Rutinní sci-fi plná žánrových klišé, vědeckých nesmyslů a dějových nelogičností, zkrátka další průměrný hollywoodský velkorozpočtový film - leč o nic průměrnější a klišoidnější než 90% jiných sci-fi filmů jasně určených masovému diváku. Mix akce, mudrování o vědě a o Bohu, emzáckých hmyzáků a nepěkných lidských vlastností - možná právě to je trošku problémem tohoto - a podobných filmů. Až přílišná snaha zavděčit se právě těmto povrchním (po předpokládané vysoké kinonávštěvnosti perspektivně víceméně televizním a video) konzumentům, pro něž však paradoxně film není dostatečně hloupý a akční na to, aby jej dovedli zcela ocenit... S nadhledem dvě a půl hvězdičky za film a půl navíc za vcelku povedené zvláštní efekty a vůbec vizuální stránku filmu je myslím odpovídající hodnocení. Byť ten happyendollywoodský konec i mě docela pil krev... - - - P.S. Jó - a nehledejte furt v těchhle zábavičkách hloubku...(8.12.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace