Rudá planeta

Scénografie:

Owen Paterson

Kostýmy:

Kym Barrett

Bydlím na Marsu již nějaký ten pátek, takže mne sledování boje o přežití posádky Marsu 1 v přímém přenosu poměrně bavilo, ale ze zkušenosti vím, že při pobíhání po Marsu bez beranice na hlavě by mi určitě nafoukalo do oušek. Cvičení astronauti jsou však natolik odolní, že dokáží přežít i bez jídla či pití libovolně dlouhou dobu a tak jim dopřejme i trochu toho sexu, bez kterého by žádná vesmírná mise nebyla vedena dostatečně profesionálně. Také mám jisté výhrady k tomu, že každý problém se sám od sebe vyřeší v poslední sekundě, i k tomu, že americká technika budoucnosti je kompatibilní s ruským technologickým dávnověkem, ale celkově mi tato sci-fi přeci jen připadá o něco lepší než je zde prezentováno.(26.5.2014)

• sepp

Lacine efekty, nijak napinavy dej, spousta prehravani a pateticnosti. Proste dokonaly koktejl pro jeden pokazeny vecer... Mise na Mars je opravdu lepsi volbou.(9.2.2004)

• Slarque

Už během komentáře zaznívajícího pod úvodními titulky mi došlo, že tenhle film mě ničím nepřekvapí. Je důsledně sestavený z osvědčených žánrových klišé a bez jediné špetky originality. Vše korunuje diletantská režie, díky níž dramatické scény vyznívají buď nudně nebo směšně. Ani výprava připomínající televizní produkce nic nezachrání. Herce kritizovat nehodlám, stejně v podstatě nebylo co hrát.(10.2.2004)

Svým způsobem zajímavý film o dobrodružství na Rudé planetě, kde napětí zajišťuje pouze zhrzená a pěkně naštvaná průzkumnice Amee. Jaké štěstí, že tam evoluce zapracovala a dala planetě hladové broučky - všežravce, kteří po nacpání svého hmyzího břicha vyprodukují kyslík. Takto mohli naši hrdinové sundat přilby a nadechnout se z pndlá hndlá (jak by řek Surio Mario Martinéz Juaréz Ferdinando). Ovšem ani to nezaručí, že se všichni nakonec ve zdraví z planety dostanou, začíná boj o přežití ...(15.6.2014)

Ucházející sci-fíčko s dobrými herci.(25.11.2007)