poster

Rudá planeta

 • USA

  Red Planet

 • Slovensko

  Červená planéta

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA / Austrálie, 2000, 106 min

Režie:

Antony Hoffman

Hudba:

Graeme Revell

Scénografie:

Owen Paterson

Kostýmy:

Kym Barrett
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anthony
  **

  Mám rád sci-fi. Těšil jsem se - dva filmy o Marsu (Mise na Mars a toto). Nakonec jsem byl rozpačitý z obou. V soutěži, který film je horší vyhrává těsně Rudá planeta.(7.7.2003)

 • Niktorius
  **

  Tak jasně. V Rudé planetě střídá jeden nesmysl druhý a celý ten film je k smíchu, ale u podobných sci-fi béček jsem schopen na dočasně zapomenout na základní fyzikální poznatky za předpokladu, že je snímek alespoň trochu zábavný. Rudá planeta není. Je to táhlá a ukecaná cesta několika oskafandrovaných lidí po prázdné marsovké krajině, okořeněná prázdnými a stupidními dialogy. Ještě že tam mají toho robotického psa, nedopatřením přepnutého do kung-fu bojového módu :-)(31.10.2007)

 • Slarque
  **

  Už během komentáře zaznívajícího pod úvodními titulky mi došlo, že tenhle film mě ničím nepřekvapí. Je důsledně sestavený z osvědčených žánrových klišé a bez jediné špetky originality. Vše korunuje diletantská režie, díky níž dramatické scény vyznívají buď nudně nebo směšně. Ani výprava připomínající televizní produkce nic nezachrání. Herce kritizovat nehodlám, stejně v podstatě nebylo co hrát.(10.2.2004)

 • Sobis87
  **

  Film, vznikl snad je proto, aby ukázal Carrie-Anne Moss ve sprše a aby trikaři předvedli, jak dobře umějí zanimovat počítačového robota (i tak ale nic moc)...kvůli scénáři to určitě nebylo. Je to nuda, ale co se týče sraček z Marsu, stál vede John Carpenter s ohavností Duchové Marsu. 40%(29.8.2009)

 • monolog
  ***

  Lepší SF (tentokrát ne speculative, ale spíše science), kromě odpornejch moralizujících kydů a žvástů na téma "Bůh a já" a "Amerika jako poslední svobodná výspa matičky Země ve všech dobách" na začátku se to dá. Triky nejsou nejdůležitější věcí na filmu (což je u SF fajn). Určitý věci mi ale osobně přijdou docela pitomý - SPOILER Třeba proč armádní stroj stonásobně silnější než všichni členové výsadku dohromady nezabije ale jen poraní? To mi přijde jako hovadina do nebes volající a ten lacinej srdcervoucí konec je taky zbytečnej. Osobně by mě zajímalo, kdy už zase konečně někdo přestane hlavní hrdiny na konci zachraňovat a opravdu je zabije. Ve srovnání s dalším snímkem o dobývání Marsu z toho roku, Mise na Mars, je tento mnohem akčnější a zábavnější. Přesto má podobně zmršený konec a mnohdy i lapsovitý scénář. Ale to se podá, namítl by někdo, když se na to kouknete víckrát. Ale to se nepodá.(30.1.2006)

 • - "Devatenácté nervové zhroucení" je skladba od Rolling Stones z roku 1966. (Beer Ceps)

 • - Na jednom z ručních přístojů je možné vidět nápis "HAB GPS GROK", což je narážka na knihu Roberta Heinleina "Stranger in a Strange Land". (Mr.Hudson)

 • - Pettengillovo (Simon Baker) jméno je pravděpodobně inspirováno astronomem Gordonem Pettengillem, který udělal mnoho významných pozorování planety Merkur. (Beer Ceps)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace