Rudá planeta

Owen Paterson

Kostýmy:

Kym Barrett
  • Jhershaw

Sice to neni tak hrozné jako Mise na Mars, ale pořád je to podprůměr. Po skončení filmu jsem měl dojem, že se tam skoro nic nedělo. A to, kdo přežije a kdo ne, je docela jasné...(3.9.2002)

• Djkoma

Po dlouhé odmlce ve scifi žánru se setkali v jednom roce dva velmi nadějné snímky Rudá planeta Antony Hoffmana a De Palmova Mise na Mars. Ani jeden snímek nedokázal naplnit očekávání a na plné scéně zklamal. Avšak jak moc jsem kritizoval De Palmův snímek, Hoffmanova břečka je opravdu hodně velká slátanina, kterou nezachraňuje nic (Mise na Mars měla aspoň působivý závěr...). Celý film je podtržen nulovými hereckými výkony, které jsou nudné a obyčejné. Nedokážu pochopit, proč takovýhle snímek za takové peníze (75 milionů dolarů) vůbec někdo povolil, protože herecké obsazení je nehvězdné a scénář je nudný. Příběh nezvládá ani 106 minutovou stopáž. Velmi smutné dílo, které podtrhuje neschopnost dnešních hollywoodských tvůrců vymyslet zajímavý a originální sci-fi film odehrávající se převážně ve vesmíru. Snad se jednou dočkáme opravdu kvalitní vesmírné sci-fi, na kterou já čekám opravdu dlouho.(11.8.2007)

• Sobis87

Film, vznikl snad je proto, aby ukázal Carrie-Anne Moss ve sprše a aby trikaři předvedli, jak dobře umějí zanimovat počítačového robota (i tak ale nic moc)...kvůli scénáři to určitě nebylo. Je to nuda, ale co se týče sraček z Marsu, stál vede John Carpenter s ohavností Duchové Marsu. 40%(29.8.2009)

Kdysi souboj Rudá planeta vs Černočerná tma, líbily se mi oba náměty ale tma o něco více lepší (( ::(8.1.2006)

• Dever

Soundtrack Graeme Revell: 1. Tower That Ate People ,2. The Inferno ,3. A Thousand Years ,4. Mars Red Planet ,5. The Fifth Heaven ,6. Montok Point ,7. Canto XXX ,8. Alone ,9. Dante's Eternal Flame ,10. Crash Landing ,11. The Tower That Ate People [Remix] ,12. When the World Is Running Down (You Can't Go Wrong) [Different Gear Vs. ,(7.5.2011)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 4. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - "Devatenácté nervové zhroucení" je skladba od Rolling Stones z roku 1966. (Beer Ceps)

• - Ruský modul vo filme obsahoval konektor označovaný ako 4-pinový Molex používaný na napájanie komponentov v starších počítačoch triedy PC AT/ATX. (Autogram)