• mis-ko

Keď som videl The Saint prvýkrát, bolo to OK. Na druhýkrát to už tak v pohode nebolo a tretíkrát som ho vlastne už len počúval. Klišé v takom množstve pochovali už aj ambicióznejšie projekty a Svätého drží nad vodou len kvalitný soundtrack.(19.3.2004)

Val Kilmer vo svojej výbornej úlohe. To jeho maskovanie a prevleky - to sa mi dosť páčilo. Je to film, ktorý dokáže povzbudiť náladu. Má v sebe akčné scény, zloducha, hrdinu so zlou minulosťou a nevinnú inteligentnú a krásnu vedkyňu a tak trochu romantiky. Dodnes si pamätám mnoho scén a mnoho ich mám aj obľúbených. Proste až budete mať chvíľu času a budete si chcieť trochu povzbudiť náladu, odporúčam vrelo.(20.1.2015)

Zpočátku vše vypadalo na svižnou akci ála Bond, jen místo agenta jejího veličenstva je hrdinou nezávislý špion-zloděj... Pak se film začal topit v rozpačitých romantických scénách, veškerá zajímavost šla do kytek, zdřímla jsem si a na patře zůstala pachuť průměru. Třeba jednou dokoukám - nenadchlo mě to, neznechutilo mě to: Kilmera sice nemusím, ale snesu, E. Shue mám poněkud zafixovanou v roli retardované, tak jsem jí vědkyni příliš nežrala, zlí rusáci jsou otravné klišé, nicméně koho by zajímali zlí albánci, že? Zkrátka obstojný průměr. 55%(11.1.2010)

• numi

Námět mi přišel až příliš absurdní, ale postupem času jsem si zvykl a na tuhle špiónskou hru přistoupil. A docela dobře jsem se začal bavit. Hlavně ve chvíli, kdy do snímku vstoupila Elisabeth Shue jako doktorka Emma Russellová, která svoji roli zahrála naprosto dokonale. Takhle nějak si představuju skromnou a introvertní fyzičku. Pravda, asi málo skromných a introvertních fyziček vypadá takhle dobře, ale jak jsem řekl, pokud na tuhle hru přistoupíte, tak se budete bavit. Jde o prachsprostý špionážní film, jakých tady již bylo nespočet, ale má v sobě jakousi jiskru. Částečně pomáhá kvalitní hudební doprovod, částečně Elisabeth Shue a celkem to šlape. Nic převratného ale nečekejte. Kdyby v hlavní roli nebyl Val Kilmer, jehož slovní projev mi přišel naprosto nepřesvědčivý a navíc se mi do role nehodil ani vizuálně, a trošku efektivněji by byl zvládnutý závěr na moskevském náměstí (rosvícení žárovky a statisíce prostých Rusů, kteří jsou tak dokonale srozuměni s tím, co je fůze za studena a ví, co se to tam nahoře děje, je opravdu docela absurdní obrázek), tak bych uvažoval na trochu jiném pomezí než jen mezi dvěmi a třemi hvězdičkami... [leden 2006](14.1.2006)

On to fakt trefně vystihl v komentáři Cival. Ten film není nikterak bombastický, nemá nic speciálního, čím by ohromil, je to jen další klasický akčně-romanticko-dramatický průměr, ale vždycky se na něj rád podívám. Má něco, pro co ho mám rád, ať už je to Elizabeth Shue (ty oči, to by si člověk dobrovolně zalil nohy do betonu, nebo uvázal kámen kolem krku a skočil do nich) nebo onen geniální zloděj, ti mě vždycky bavili. Viděl jsem to už asi čtyříkrát a klidně se na to ještě párkrát podívám znovu.(1.7.2012)