Len tak tak za tri. Jeden z komerčných kultov 90tych rokov nie je a nebola zďaleka taká bomba, ako sme všetci čakali. Chvíľami je to áčková zábava typu Mission impossible, chvíľami ťažké béčko. Z Kilmera nejde žiadne odhodlanie a nevyžaruje žiadna charizma a v niektorých maskách vyzerá nechcene smiešne. Shue tak pôsobí potom, čo mu tak ľahko podľahla, ako lacný prívesok hlavného hrdinu a nie ako sebavedomá vedkyňa. Séria z toho našťastie nebola.(25.6.2012)

Přestože to není žádná bomba, viděl jsem tenhle snímek už nejmíň pětkrát. Ani nevím, čím mě Svatý tak přitahuje. Buď pohlednou Elizabeth Shue nebo divácky vděčným špiónským tématem. 50%(27.4.2003)

• choze

Dva roky po ZLATÉM OKU a rok po MISSION: IMPOSSIBLE musela tahle 70 milionová (!), zoufale neakční romantická špionská limonáda působit jako totální výsměch a je mi velkou záhadou, jak si na sebe v kinech nakonec dokázala vydělat. Satisfakcí mi budiž, že se nedočkala pokračování.(18.11.2009)

Osobně mám hodně rád filmy o geniálních profesionálních zlodějích, a o Valu Kilmerovi tvrdím, že Svatý je jedním z jeho filmů, kde opravdu hraje (a to dobře). A kdybych měl vybrat nejvíc sexy vědeckou pracovnici všech dob, dlouho, dlouho bych váhal mezi Denise Richards ve World Is Not Enough (to ale taky byla daleko "větší pravda", když mi bylo tch patnáct:)) a Elisabeth Shue, která je v tomhle filmu neskutečně sladká (to platí stále;)). Jeden pohled do těch očí a jsem ztracen. Scénář se mi líbil, trochu připomínal Ikonu od Forsytha, i když jejích kvalit zdaleka nedosahuje;) Co je jednoznačně geniální, je hudba. Samotný počin Graema Revella je hodně dobrý, ale ve filmu úplně zaniká...Hlavní téma od Orbitalu se dá jen těžko zapomenout, podobně jako Polaroid Millenium od Superior, ale tyhle dvě skladby postřehnete jen díky titulkům:) Vzato kolem a kolem, souhlasím s Radyoem, že to nějak není ono - je tu spousta romantiky a akce, ale nějak to nejde dohromady...jenže za tu Elisabeth Shue a především její oči (ach-můj-bože) a pozvednutí slávy mého oblíbence Shelleyho ty **** prostě dát musím, i když je to "jenom" sedmdesátka.(31.1.2003)

• mis-ko

Keď som videl The Saint prvýkrát, bolo to OK. Na druhýkrát to už tak v pohode nebolo a tretíkrát som ho vlastne už len počúval. Klišé v takom množstve pochovali už aj ambicióznejšie projekty a Svätého drží nad vodou len kvalitný soundtrack.(19.3.2004)