Zpočátku vše vypadalo na svižnou akci ála Bond, jen místo agenta jejího veličenstva je hrdinou nezávislý špion-zloděj... Pak se film začal topit v rozpačitých romantických scénách, veškerá zajímavost šla do kytek, zdřímla jsem si a na patře zůstala pachuť průměru. Třeba jednou dokoukám - nenadchlo mě to, neznechutilo mě to: Kilmera sice nemusím, ale snesu, E. Shue mám poněkud zafixovanou v roli retardované, tak jsem jí vědkyni příliš nežrala, zlí rusáci jsou otravné klišé, nicméně koho by zajímali zlí albánci, že? Zkrátka obstojný průměr. 55%(11.1.2010)

• numi

Námět mi přišel až příliš absurdní, ale postupem času jsem si zvykl a na tuhle špiónskou hru přistoupil. A docela dobře jsem se začal bavit. Hlavně ve chvíli, kdy do snímku vstoupila Elisabeth Shue jako doktorka Emma Russellová, která svoji roli zahrála naprosto dokonale. Takhle nějak si představuju skromnou a introvertní fyzičku. Pravda, asi málo skromných a introvertních fyziček vypadá takhle dobře, ale jak jsem řekl, pokud na tuhle hru přistoupíte, tak se budete bavit. Jde o prachsprostý špionážní film, jakých tady již bylo nespočet, ale má v sobě jakousi jiskru. Částečně pomáhá kvalitní hudební doprovod, částečně Elisabeth Shue a celkem to šlape. Nic převratného ale nečekejte. Kdyby v hlavní roli nebyl Val Kilmer, jehož slovní projev mi přišel naprosto nepřesvědčivý a navíc se mi do role nehodil ani vizuálně, a trošku efektivněji by byl zvládnutý závěr na moskevském náměstí (rosvícení žárovky a statisíce prostých Rusů, kteří jsou tak dokonale srozuměni s tím, co je fůze za studena a ví, co se to tam nahoře děje, je opravdu docela absurdní obrázek), tak bych uvažoval na trochu jiném pomezí než jen mezi dvěmi a třemi hvězdičkami... [leden 2006](14.1.2006)

Len tak tak za tri. Jeden z komerčných kultov 90tych rokov nie je a nebola zďaleka taká bomba, ako sme všetci čakali. Chvíľami je to áčková zábava typu Mission impossible, chvíľami ťažké béčko. Z Kilmera nejde žiadne odhodlanie a nevyžaruje žiadna charizma a v niektorých maskách vyzerá nechcene smiešne. Shue tak pôsobí potom, čo mu tak ľahko podľahla, ako lacný prívesok hlavného hrdinu a nie ako sebavedomá vedkyňa. Séria z toho našťastie nebola.(25.6.2012)

Simon je formát. Mistr na převleky, nepolapitelný zloděj, šarmantní elegán. Zaplete se s mafií (tentokráte ruskou), kdy jde zase o něco zapeklitého (tentokráte vzorec studené superlevné fúze). Po třiceti minutách přichází na scénu atomová vědkyně (kupodivu sličná blondýna), akce se promíchá s láskou, ale.. Uznávaný Phillip Noyce nenatočil jen rutinní thriller, přirozeně proložený průměrnými akčními scénami. K průměrnosti vždy dává něco navíc, vždy diváka příjemně překvapí a daří se mu tak vše skládat do konzistentní podoby. Pomáhá mu k tomu zejména netriviální scénář, zajímavá kamera, Simonovy geniální převleky a pochopitelně celý Simon, tedy Val Kilmer. Elisabeth Shue to navíc nesmírně sluší a všeho schopný ruský gangster má i světlé okamžiky, i když jeho mafiánský synáček jako kdyby vypadl z reklamy na vlasový kondicionér. Přesto HODNĚ poctivé tři*.(11.12.2006)

• Houdini

Z prvu to vypadá na zajímavý špionážní thriller, ale postupně se to zvrhne v děsnou slátaninu.(28.4.2003)

• - V záverečnej scéne, keď Simon šoféruje a počúva správy v rádiu, odraz slnečného svetla v čelnom skle vytvorí svätožiaru okolo jeho hlavy. (m.a.t.o.)

• - Filmový projekt The Saint mal vzniknúť už v 80. rokoch v produkcii Rogera Moora, v hlavnej úlohe s Piercom Brosnanom. (m.a.t.o.)

• - Mel Gibson, Ralph Fiennes a Hugh Grant boli zvažovaní do úlohy Simona Templara. Nakoniec ju získal Val Kilmer. (m.a.t.o.)