Ale jo, pěkné téma, špióni, mafie, převratný vědecký objev, romantika, hrdina s tajemstvím a rozkošná nevinná vědátorka. Pěkná podívaná před spaním.(11.1.2010)

• Enšpígl

Při prvním shlednutí jsem žil v domění že koukám na klenot v oboru krimithiler, opakovaně vůbec nechápu mé myšlenky. Elisabeth je jediná co zůstalo ve spojitosti se slovem klenot, hlavně pro oči.(6.6.2006)

Len tak tak za tri. Jeden z komerčných kultov 90tych rokov nie je a nebola zďaleka taká bomba, ako sme všetci čakali. Chvíľami je to áčková zábava typu Mission impossible, chvíľami ťažké béčko. Z Kilmera nejde žiadne odhodlanie a nevyžaruje žiadna charizma a v niektorých maskách vyzerá nechcene smiešne. Shue tak pôsobí potom, čo mu tak ľahko podľahla, ako lacný prívesok hlavného hrdinu a nie ako sebavedomá vedkyňa. Séria z toho našťastie nebola.(25.6.2012)

• dyfur

moja zaujímavosť:Simon Templar (Val Kilmer) nosí hodinky značky Bvlgari. (dyfur)(25.3.2015)

Osobně mám hodně rád filmy o geniálních profesionálních zlodějích, a o Valu Kilmerovi tvrdím, že Svatý je jedním z jeho filmů, kde opravdu hraje (a to dobře). A kdybych měl vybrat nejvíc sexy vědeckou pracovnici všech dob, dlouho, dlouho bych váhal mezi Denise Richards ve World Is Not Enough (to ale taky byla daleko "větší pravda", když mi bylo tch patnáct:)) a Elisabeth Shue, která je v tomhle filmu neskutečně sladká (to platí stále;)). Jeden pohled do těch očí a jsem ztracen. Scénář se mi líbil, trochu připomínal Ikonu od Forsytha, i když jejích kvalit zdaleka nedosahuje;) Co je jednoznačně geniální, je hudba. Samotný počin Graema Revella je hodně dobrý, ale ve filmu úplně zaniká...Hlavní téma od Orbitalu se dá jen těžko zapomenout, podobně jako Polaroid Millenium od Superior, ale tyhle dvě skladby postřehnete jen díky titulkům:) Vzato kolem a kolem, souhlasím s Radyoem, že to nějak není ono - je tu spousta romantiky a akce, ale nějak to nejde dohromady...jenže za tu Elisabeth Shue a především její oči (ach-můj-bože) a pozvednutí slávy mého oblíbence Shelleyho ty **** prostě dát musím, i když je to "jenom" sedmdesátka.(31.1.2003)

• - V záverečnej scéne, keď Simon šoféruje a počúva správy v rádiu, odraz slnečného svetla v čelnom skle vytvorí svätožiaru okolo jeho hlavy. (m.a.t.o.)

• - Hlas z rádia na konci filmu patrí Rogerovi Moorovi, čo je odkaz na seriál The Saint (od r. 1962), v ktorom Moore hral postavu Simona Templara. (m.a.t.o.)

• - 29. mája 1991 uverejnili fínske noviny "Helsingin Sanomat" správu, že Renny Harlin podpísal so spoločnosťou Paramount zmluvu na režírovanie projektu The Saint v produkcii Roberta Evansa. (m.a.t.o.)