poster

Ryba jménem Wanda

 • USA

  Fish Called Wanda, A

 • slovenský

  Ryba menom Wanda

Komedie / Krimi

USA / Velká Británie, 1988, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Falko
  *****

  Strc prst skrz krk, strc prst skrz krk. Dobra jazykova vylomenina pre niekoho kto kokce a dokaze tuto vetu bez problemov 2 x rychlo za sebou vyslovit. V tejto komedii sa objavila aj tato situacia a aj to je jeden z mnohych dovodov, preco mi perfektne sadla, no proste zlepsila mi naladu. Cierny humor nemal chybu a samozrejme neustale prepadnutia v najmenej vhodnych chvilach vyvolali davku spravneho humoru, na ktorom som sa proste musel smiat. Jamie Lee Curtis bola ako vzdy skvela, Kevin Kline si opät Taliana zahral v ciernej komedii MILUJI TE K SMRTI (1990). Za tuto ulohu v komedii Ryba jmenem Wanda dostal Kline Oscara za vedlajsiu ulohu a v konkurencii mu boli Alec Guiness za dramu LITTLE DORRIT, Martin Landau za dramu TUCKER: CLOVEK A JEHO SEN, River Phoenix za dramu CAS ZASTAVIT SE a Dean Stockwell za krimikomediu MANZELSTVI S MAFII, vsetky za rok 1988. Avsak skveli boli aj ostatni herci a taktiez aj tie sceny s malymi Yorkshirmi boli super. U mna plny pocet... 22.11.2009 _______ Jamie Lee Curtis - (Wanda Gerschwitz) +++ Kevin Kline - (Otto) +++ John Cleese - (Archie Leach) +++ Michael Palin - (Ken Pile) +++ Maria Aitken - (Wendy) +++ Tom Georgeson - (Georges Thomason) +++ Patricia Hayes - (Pani Coadyová) +++ Cynthia Cleese - (Porscha) +++ Produkcia: John Cleese +++ Hudba: John De Prez +++(22.11.2009)

 • sud
  *****

  Hlavně mi neříkej blbče! Komedie Johna Cleese jsou výjimečné především tím, že nestojí na vtipných scénkách a údernosti hlášek, ale na scénáři. A právě ten on dokáže napsat přesně tak, aby diváky nasytil po celou filmovou stopáž. A nestačí mu jedna hlavní postava s jednou zápletkou, musí mít hned čtyři postavy se čtyřmi rozdílnými zápletkami. Ovšem všechno dokáže brilantně rozplést a vygradovat. Záchvaty smíchu do nás nehrne buldozerem, ale všechno má svůj čas a až to přijde, pak to stojí za to. Johnův Archie Leach je sympaťák až na půdu a ihned jsem si ho zamiloval, Curtiska je stejně rajcovní jako vtipná, Kevin Kline exceluje ve své životní roli a Michael Palin je prostě Michael Palin. Z filmů Johna Cleese asi ten nejlepší. 100%.(1.6.2011)

 • petaspur
  *****

  Bratranec Otto je geniální. Povrchnímu divákovi pochopitelně vadí, že při svých proslovech dokáže proplést nepropletitelné. Někteří ho dokonce považují za blbce. V tom je zkrátka krása nepochopení geniality. Tak už to chodí. My si ale s Ottem rozumíme a je nám spolu dobře..(13.12.2008)

 • CheGuevara
  ****

  Ten, kdo čte Nietcheho, přece nemůže být ledajaký blbec, ale může být tím jedním z nejlegračnějších imbecilů z celých spojených států. Není řeč o nikom jiném než o Kevinu Klineovi, který mě se svým Ottem dokázal posadit na zadek až mi bránice začala pomalu kolabovat. Skvostný je taktéž scénář, kdy na každý na každého šije boudu a ve hře jsou diamanty za několik miliónů liber. Nefalšovaná porce zábavy servírovaná těmi nejpovolanějšími kuchaři televizního humoru. Chci víc!(18.1.2008)

 • Gilmour93
  ****

  „Touch his dick and he´s dead!“ Ostrá střelba do řad britské rezervovanosti a amerického sebevědomého buranství, která má sice pomalejší rozjezd, ale o to drtivější finiš. V rámci návštěvy hereckého koncertu se zaměřte na sólo požírače akvarijních rybek (Kevin Kline je neuvěřitelný komediant) či scénu předčasného návratu domů advokátovi manželky a dcery (ztřeštěnost Fawlty Towers). Apropo, pokud někdo nechápe, co je na Jamie Lee Curtis přitažlivého, musí se na ni podívat od krku dolů..(2.2.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace