Ryba jménem Wanda

• Irsko

• Austrálie

Komedie / Krimi

Velká Británie / USA, 1988, 108 min

To je tak krásně... Anglické.(26.12.2006)

Hodně vtipná komedie, která se opírá především o výborný výkon Kevina Klinea a řády hodně povedených vtipných scén. Trochu mě ale zklamal John Cleese, který tu nedostal příliš mnoho prostoru pro své komediální nadání, ale jinak opravdu super podívaná.(7.1.2006)

Jistý Muprhyho zákon praví: "Cokoliv se může pokazit. Pokazí se." Tento zákon je synonymem k filmu Fish Called Wanda a dlouho jsem se tak nepobavil nad absurditou zápletek s britským humorem.(25.12.2010)

Čtyři a půl rybky... Komedie skvěle mrštná, taková pájtnoglická ;-) Břitká. Britská. Benito Mussolini! Volare!! Buzerantský angláni... :-D))) Rád okrouhlím na pět... (Ó Ty Wando ;-)(7.1.2006)

Úžasné! Jak jinak taky když je to z pera Johna Cleese. Kevin Kline podává absolutně fantastický komediální výkon. Jamie Lee Curtis je v cizojazyčném orgasmu naprosto dokonalá. A John Cleese s koktavým Michaelem Palinem? Prostě dva nejlepší montypythoni! Jedna z nejvtipnějších komedií co jsem za poslední dobu viděla.(22.3.2009)

• - John Cleese, který v tomto filmu hraje právníka, ve skutečnosti vystudoval právnickou fakultu na univerzitě v Cambridgi, ale nikdy se nestal členem Britského soudního dvora. (Morien)

• - V loupežné scéně opravdu Kevin Kline  jako Otto střílel z kuše. Do čidla se však trefil až na druhý pokus. (Terva)

• - Natáčelo se v Londýně v lokacích Bermondsey, Myddlesex, Wandsworth, Clekenwell, Paddington nebo Oxford. (Terva)