Ryba jménem Wanda

• slovenský

Ryba menom Wanda

Komedie / Krimi

USA / Velká Británie, 1988, 108 min

Luxusná porcia zábavy a absolútne špičkovo prepracovaného scenára. Unikátni herci v unikátnych situáciách, nie je čo dodať, jedna z komédií, ktorá ma v poslednej dobe naozaj dostala. 90%.(8.12.2009)

„Touch his dick and he´s dead!“ Ostrá střelba do řad britské rezervovanosti a amerického sebevědomého buranství, která má sice pomalejší rozjezd, ale o to drtivější finiš. V rámci návštěvy hereckého koncertu se zaměřte na sólo požírače akvarijních rybek (Kevin Kline je neuvěřitelný komediant) či scénu předčasného návratu domů advokátovi manželky a dcery (ztřeštěnost Fawlty Towers). Apropo, pokud někdo nechápe, co je na Jamie Lee Curtis přitažlivého, musí se na ni podívat od krku dolů..(2.2.2015)

Zdá se, že tohle je jen ojedinělý názor mé osoby, ale Divoká stvoření, která jsem viděla dřív než Rybu jménem Wanda považuji za mnohem zábavnější. Tenhle film má možná propracovanější zápletku tad., ale taky spoustu hluchých míst. Na skutečně bláznivé scény tu přijde až úplně ke konci.(26.1.2004)

Krimi pohodovka s několika úsměvnými momenty, dobře vybraným hereckým ansáblem a příjemnou atmosférou. Jen jsem čekal, že zde bude více humoru (John Cleese v roli herce i režiséra k tomu přímo nabádal). A raději předpokládám, že pohled z letadlového okénka měl být rýpnutím do jednoho velkého/častého hollywoodského klišé :-).(21.8.2011)

Scénář plný komplikovaných intrik a podrazů je sice režijně ukočírován v přehledném i vtipném stylu zároveň, přesně podle původního záměru. Jenomže to už se nedá bohužel říci o tempu, jenž hlavně zpočátku silně zaostává. Naštěstí fantastická herecká sestava pozvedává shozenou laťku na její původní místo a tak je téměř až čistým filmovým požitkem užívat si geniálního Kevina Klinea, jemuž Oscar náleží plným právem. Na druhé straně však John Cleese bez svého typického kníru nezaostává ani o kousek. Příjemná lupičská podívaná, jenž je právem hrdá na svou propracovanost a stylovost, která v hlavě nějakou tu chvíli zůstane.(8.1.2006)