poster

Ryba jménem Wanda

 • USA

  Fish Called Wanda, A

 • slovenský

  Ryba menom Wanda

Komedie / Krimi

USA / Velká Británie, 1988, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sud
  *****

  Hlavně mi neříkej blbče! Komedie Johna Cleese jsou výjimečné především tím, že nestojí na vtipných scénkách a údernosti hlášek, ale na scénáři. A právě ten on dokáže napsat přesně tak, aby diváky nasytil po celou filmovou stopáž. A nestačí mu jedna hlavní postava s jednou zápletkou, musí mít hned čtyři postavy se čtyřmi rozdílnými zápletkami. Ovšem všechno dokáže brilantně rozplést a vygradovat. Záchvaty smíchu do nás nehrne buldozerem, ale všechno má svůj čas a až to přijde, pak to stojí za to. Johnův Archie Leach je sympaťák až na půdu a ihned jsem si ho zamiloval, Curtiska je stejně rajcovní jako vtipná, Kevin Kline exceluje ve své životní roli a Michael Palin je prostě Michael Palin. Z filmů Johna Cleese asi ten nejlepší. 100%.(1.6.2011)

 • Radek99
  ****

  Post-pythonovský humor už není tak třeskutý, ale přesto když vidíte Michaela Palina coby ,,drsného zabijáka" líčit na bezbrannou stařenku, čemuž za oběť postupně padají stařenčini psi, neubráníte se smíchu. To samé platí o momentech, v nichž John Cleese recituje rusky. Zvláště když je u toho úplně nahý. Mimochodem většinu skečů slavné britské komediální skupiny si mezi sebe rozdělily dvě party, z níž jádrem té jedné byla právě dvojice John Cleese - Michael Palin, skeče spolu nejen vymýšleli, ale pak v nich spolu většinou i hráli. Není tedy divu, že jim autorské partnerství vydrželo i po rozpadu seskupení. John Cleese ve scénáři exponuje opravdu prazvláštní směs postav, která bývá výsadou žánru bláznivé (crazy) komedie, jejichž vzájemná interakce zakládá zdroj humoru, oproti pythonovské tvorbě pak trochu schází čistě situační komika, gagů bych opravdu čekal od umělecké páteře Monty Pythonova létajícího cirkusu mnohem a mnohem více, realita je ale spíše již v klasické mainstreamové komedii 80. let...(7.4.2014)

 • kinej
  ****

  Dobrá komedie. Sice to vůbec není ten intelektuální humor, na který jsme zvyklí z Monty Pythonu, ale proč ne? Ani nevím, kdo je lepší, jestli Palin nebo Kline. Na to, že je to komedie, tak jsou tady opravdu skvělé herecké výkony. Jediné co mi trošku kazí dojem, ale to je můj subjektivní strašák, je příšerná móda 80. let. To co lidi v té době nosili na sobě je katastrofa. Jamie Lee Curtis zde nosí jeden ohyzdnější kostýmek za druhým.(18.11.2004)

 • Galadriel
  ****

  To je tak krásně... Anglické.(26.12.2006)

 • Lynn
  ****

  Je všechno takové, jakým se zdá být?(27.1.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace