poster

Ryba jménem Wanda

 • USA

  Fish Called Wanda, A

 • slovenský

  Ryba menom Wanda

Komedie / Krimi

USA / Velká Británie, 1988, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • movie
  *****

  Vynikající post-pythonovský projekt.Skvělý scénář a naprosto vynikající John Cleese, Michael Palin a především pak Kevin Kline!(17.8.2002)

 • igi B.
  *****

  Čtyři a půl rybky... Komedie skvěle mrštná, taková pájtnoglická ;-) Břitká. Britská. Benito Mussolini! Volare!! Buzerantský angláni... :-D))) Rád okrouhlím na pět... (Ó Ty Wando ;-)(7.1.2006)

 • Douglas
  ****

  Ze začátku jsem měl trochu problém si na bláznivé gangstery zvyknout, ale jakmile se objevil na scéně John Cleese, všechno se zvrtlo tím správným směrem a byla to bomba... 4 a půl hvězdičky.(17.8.2004)

 • Morien
  ***

  (1001) To je strašné, nikdo nemládne. Ale roztomilí jsou lidé pořád stejně, tak aspoň něco. A tenhle film je zhruba takový. Roztomilý. Prostě šla bych s ním na zmrzlinu, hodně se na něj usmívala, pěkně si to odpoledne užila, ale potom bych šla umírat touhou kvůli citově chladným, krutým, egoistickým vrstevníkům. A budou to oni, koho si budu pamatovat, ne nějakýho zmrzliňáka.(5.11.2009)

 • JohnnyD
  *****

  Zo začiatku to bolo možno až príliš rychlé, ale hneď čo sa na scéne objavil John Cleese a tempo sa výrazne spomalilo, začala jedna z najlepších komédií, aké som videl. Cleese je boh, inak ho nazvať nemožno. On tento geniálny film vymyslel, napísal a zahral si jednu z najlepších postáv. Ani si neviete predstaviť, aké zábavné je pozerať sa v jednej na mladý vášnivý pár a zároveň v prestrihu na pár v stredných rokoch, vedený Cleesom (a jeho sympatickou plešinkou). No a k tomu máme Michaela Palin ako geniálneho K-k-k-k-kkkk-e-en-n-n-nna, ktorý systematicky vyvražďuje psov. No a sexi "štetka" Jamie Lee Curtis a Kevin "Don't call me stupid!" Kline. Skvelá partia a nezabudnuteľný humor. Nebudem tu vypisovať najlepšie scény, lebo to sa na jednej strane nepatrí a na druhej, viem si predstaviť aj lepšie využitý čas - napríklad pri opakovanom sledovaní Wandy.(19.11.2005)

 • - Ve filmu hrál James Cossins, jeho scény však byly vystřiženy. (Terva)

 • - Postava Johna Cleese se jmenuje Archie Leach, což je skutečné jméno Caryho Granta. (Morien)

 • - Otec Michaela Palina koktal, takže herec mohl použít při ztvárnění své role použít svoje skutečné zkušenosti. Ve filmu potom například Ken koktá méně, když je s lidmi, kterým věří (Tom a Wanda), zatímco ve společnosti nepřátelských lidí se to zhorší (Otto). (Morien)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace