poster

Ryba jménem Wanda

 • USA

  Fish Called Wanda, A

 • slovenský

  Ryba menom Wanda

Komedie / Krimi

USA / Velká Británie, 1988, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ducharme
  ****

  Úžasné! Jak jinak taky když je to z pera Johna Cleese. Kevin Kline podává absolutně fantastický komediální výkon. Jamie Lee Curtis je v cizojazyčném orgasmu naprosto dokonalá. A John Cleese s koktavým Michaelem Palinem? Prostě dva nejlepší montypythoni! Jedna z nejvtipnějších komedií co jsem za poslední dobu viděla.(22.3.2009)

 • monolog
  ****

  Než se tenhle film rozjel, považoval jsem ho jen za další a to spíš podprůměrnou nepříliš směšnou komedii o tom, jak jedna banda ukradne diamanty a potom se nedokáže podělit. No, naštěstí jsem vydržel přes úvodních patnáct minut, než se do příběhu zapojí i právník Archie Leach. Musím říct, že hlas Viktora Preisse sedí Johnu Cleesovi jak šitej na míru. Preiss přesně dokonale vystihl tu jeho tunajší odměřenost. No a jakmile se tam objeví Archie, stane se z filmu zábavný gejzír vtípků, při kterém jsem dostával skutečné záchvaty smíchu, což bych zezačátku vůbec nečekal. Jen mi vadila Jamie-Lee jako Wanda, možná proto, že tenhle typ ženskejch nemusím (tedy ten typ vypočítavých všeho schopných žraloků). Jak se kaněc filma blíží, tempo narůstá a počet vtípků se násobí každou sekundou. Nezapomenutelný je pro mě Kevin Kline požírající osazenstvo akvária nebo svádějící chudáka Kena. Závěr je rychlý, ne sice příliš novátorský, ale přesto dobrý. A poučení? Když se dva hádají, třetí profituje.(12.1.2007)

 • Radek99
  ****

  Post-pythonovský humor už není tak třeskutý, ale přesto když vidíte Michaela Palina coby ,,drsného zabijáka" líčit na bezbrannou stařenku, čemuž za oběť postupně padají stařenčini psi, neubráníte se smíchu. To samé platí o momentech, v nichž John Cleese recituje rusky. Zvláště když je u toho úplně nahý. Mimochodem většinu skečů slavné britské komediální skupiny si mezi sebe rozdělily dvě party, z níž jádrem té jedné byla právě dvojice John Cleese - Michael Palin, skeče spolu nejen vymýšleli, ale pak v nich spolu většinou i hráli. Není tedy divu, že jim autorské partnerství vydrželo i po rozpadu seskupení. John Cleese ve scénáři exponuje opravdu prazvláštní směs postav, která bývá výsadou žánru bláznivé (crazy) komedie, jejichž vzájemná interakce zakládá zdroj humoru, oproti pythonovské tvorbě pak trochu schází čistě situační komika, gagů bych opravdu čekal od umělecké páteře Monty Pythonova létajícího cirkusu mnohem a mnohem více, realita je ale spíše již v klasické mainstreamové komedii 80. let...(7.4.2014)

 • hirnlego
  ***

  Docela zklamání - jména John Cleese a Michael Palin ve mně vyvolávala snad až příliš velká očekávání, která bohužel nebyla naplněna. Avšak abych chlapcům zas tak moc nekřivdila - právě scénky, ve kterých vystupují oba Pythoni pospolu, jsou ty nejvtipnější. Jinak je to však celkem průměrná komedie, při které se člověk spíš občas usmívá, než aby se v křečích válel po podlaze - třebaže těsně před závěrem ( = pózdě) opravdu konečně začíná ta správná zábava ("POMSTA!!!") ... (& další plus je, že s těmi jazyky jsem na tom podobně jako Wanda ... ♥)(26.12.2006)

 • Galadriel
  ****

  To je tak krásně... Anglické.(26.12.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace