Francouzský polibek

French Kiss

Francúzsky bozk

Komedie / Romantický

Velká Británie / USA, 1995, 104 min

Vtipné, milé, úžasne veselé, zdravo romantické, s harmonickou a šarmantnou dvojkou, fajnovým scénarom, o láske, ktorá má náboj ako hrom a ktorej to ale sakramentsky pristane. Kline je odzbrojujúci, Meg Ryan mi ako herečka ani trochu nesedí, ale postava Kate mi jednoducho učarovala... Pre mňa jej najvydarenejšia romantika... a myslím, že aj najvtipnejšia... Francúzsky bozk ja nikdy neodmietnem! :) Zaujímavé komentáre: kleopatra, Anthony, Tosim, Jeanne, EdaS(29.2.2008)

Jedna z mých top romantických komedií.. geniální Kevin Kline, ještě naposledy sympatická Meg Ryan, Azurové pobřeží, víno... dokonalost sama..(14.12.2007)

Meg Ryan bola jednotkou v rámci žánru romantická komédia. A keď sa k nej pridal skvelý Kevin Kline, tak tu máme asi môj najobľúbenejší film tejto herečky. Príjemná záležitosť vhodná nie len na jedno pozretie.(21.3.2010)

• RHK

Jeden ze 100 nejlepších romantických filmů - 100 Greatest Romance Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(30.9.2012)

I will show you Meg Ryan`s bush.(25.10.2011)