Francouzský polibek

French Kiss

Francúzsky bozk

Komedie / Romantický

Velká Británie / USA, 1995, 104 min

I will show you Meg Ryan`s bush.(25.10.2011)

Stara dobra Meg Ryan v zanru, ktery ji nejvic sedi - to proste nemuze zklamat.(23.5.2002)

Americký film si myslí, že vyrobí všechno. Třeba i francouzskou atmosféru. V hlavní roli Meg Ryan a Kevin Kline jako "typický Francouz“! ...a skutečnou Francii tu reprezentuje jen Španěl Jean Reno. Naštěstí vlastní natáčení proběhlo přeci jen ve Francii a díky tomu, že příběh začíná v Kanadě, pokračuje v Paříži a pak hrdinové cestují vlakem dolů až na Cote d´Azur, tak tu atmosféru přeci jen zachytili (možná omylem). :) nicméně povedlo se. Ale tohle moc nevysvětluje ty hvězdičky – takže jinak: Skvělé scény z vlaku mají jakousi poetiku - díky okolním vinicím, a komické dialogy o sýrech zaručeně pobaví. Ve výsledku je to docela milá, nevtíravá zápletka s nevyhnutelným happy endem.(15.10.2003)

Tak tohle je u mě jasná trefa do černého!(3.6.2003)

Od začátku do konce je to film o lásce, takže se líbi převážně nám ženám,jsou zde i vtipné scény takže se nebudou nudit ani pánové.(26.8.2014)

• - Scenárista Adam Brooks má ve filmu cameo roli; hraje pasažéra letadla, který si během letu sundá boty. (StarsFan)

• - Italští distributoři měli problém s názvem filmu, protože "francouzský polibek" znamená v italštině "orální sex" (StarsFan)

• - Roli Luca Teyssiera (Kevin Kline) měl původně dostat Gérard Depardieu. (StarsFan)