Francouzský polibek

French Kiss

Francúzsky bozk

Komedie / Romantický

Velká Británie / USA, 1995, 104 min

Kevin Kline jako "ničema" se srdcem ze zlata, Meg Ryan jako opuštěná snoubenka bojující o svého milého, to vše v krásné Francii, může vzniknout něco jiného než příkladná romantická komedie?(31.3.2003)

Americký film si myslí, že vyrobí všechno. Třeba i francouzskou atmosféru. V hlavní roli Meg Ryan a Kevin Kline jako "typický Francouz“! ...a skutečnou Francii tu reprezentuje jen Španěl Jean Reno. Naštěstí vlastní natáčení proběhlo přeci jen ve Francii a díky tomu, že příběh začíná v Kanadě, pokračuje v Paříži a pak hrdinové cestují vlakem dolů až na Cote d´Azur, tak tu atmosféru přeci jen zachytili (možná omylem). :) nicméně povedlo se. Ale tohle moc nevysvětluje ty hvězdičky – takže jinak: Skvělé scény z vlaku mají jakousi poetiku - díky okolním vinicím, a komické dialogy o sýrech zaručeně pobaví. Ve výsledku je to docela milá, nevtíravá zápletka s nevyhnutelným happy endem.(15.10.2003)

Tři hvězdičky s velkým plus za francouzského Kevina Klina, jehož vystupování a přízvuk - možná i proto, že francouzsky umím jen dvě vysoce užitečné věty, z nichž jedna zní: "Kde je tu muzeum keramiky?" - jsem si zamilovala.(3.3.2010)

Jestli se mi ten film líbil (ač nerad romantické komedie a jsem nenadšen z romantické Meg), pak za to může geniální Kevin Kline. Ten člověk opravdu dokáže být v každém filmu úplně jiný.(3.10.2003)

Jedna z mých top romantických komedií.. geniální Kevin Kline, ještě naposledy sympatická Meg Ryan, Azurové pobřeží, víno... dokonalost sama..(14.12.2007)