Francouzský polibek

French Kiss

Francúzsky bozk

Komedie / Romantický

Velká Británie / USA, 1995, 104 min

Vynikající romantická komedie, která vám vždy zaručeně zvedne náladu. Ostatně jako každá romatika s Meg Ryan.(26.5.2002)

Pekný príbeh, nádherná Meg Ryen a dokonalý Kevin Kline. Krásne pocity, ktoré potrebuje každí. Každí potrebuje Lamúúúr(6.12.2008)

Jestli se mi ten film líbil (ač nerad romantické komedie a jsem nenadšen z romantické Meg), pak za to může geniální Kevin Kline. Ten člověk opravdu dokáže být v každém filmu úplně jiný.(3.10.2003)

Oddychová komedie, která rozhodně neurazí! Navíc s příjemnou Meg Ryan.(18.8.2005)

Nejvíce se mi líbila scéna, kdy Luc říká - počkejte tady, skočím pro svoje auto. A pak jde po ulici a zkouší, které půjde čajznout a pak během bláznivé jízdy po Paříži - Allez! Allez! :) :) ...... Jeden z mých nejmilejších filmů a dle mého názoru jedna z nejpovedejších romantických komedií. Kevin Kline je určitě nejkouzelnější filmový Francouz, kterého nehraje francouzský herec. Je vážně skvěle uvěřitelný a pro mne s lehce zanedbaným zevnějškem oplývá velkým chlapským šarmem. Určitě víc než Charlie se slabošskou bradou :) :) (Ne legrace - i Timothy je fajn) Meg Ryan s dívčím lookem a tvrdohlavou zamilovanou náturou baví a čím více v příběhu poznává Luca, tím více je taková správně ráznější a nad věcí. Americkým tvůrcům se podařilo skvěle zachytit atmošku Francie, která se mi v devadesátkách zdála prostě kouzelná...ty šatičky, kostýmky, hranaté citroeny :) Na Azurovém pobřeží jsem jedno léto strávila měsíc a taky jsem jeho části procestovala vlakem a je to prostě ono...hned bych se tam zase jela podívat. :) Co scéna to perla, skvělý humor a řada sympatických herců...včetně hodného policajta Jeana Rena :) Nakonec musím pochválit, krásnou místy dojemnou hudbu a výběr písniček jako Via con Me od Paola Conteho, La Mer, kterou kouzelně nazpíval právě Kevin, C'est Trop Beau, Les Yeux Ouverts a další :) https://www.youtube.com/watch?v=qwc8te8vIU0(7.11.2016)

• - První film, kterému Meg Ryan dělala producenta. (StarsFan)

• - Italští distributoři měli problém s názvem filmu, protože "francouzský polibek" znamená v italštině "orální sex" (StarsFan)

• - Scenárista Adam Brooks má ve filmu cameo roli; hraje pasažéra letadla, který si během letu sundá boty. (StarsFan)