Děti noci

Děti noci

(festivalový název)

Česko, 2008, 81 min

• Houdini

Křišťálový Glóbus - výběr, .. .. Český Lev 1 : Herečka VR - Lenka Termerová + 1 nominace: Herečka HR - Martha Issová(25.6.2008)

Až na drobné střípky mi přišly ty věci, odehrávající se na plátně, příliš chtěné.(16.10.2008)

Chápu, co tím vším chtěla autorka říci, ale šlo to přeci mnohem lépe a zajímavěji, ne? Kdyby tu nebyl skvělý Jirka Mádl, který svému filmovému dvojčeti pomalu může odříkávat sbohem a šáteček, a skvělá i protivná Martha Issová, asi bych to brzy vypnul a dál se nedíval. Vše je ponuré jako temné ulice ve městech, kde většina dětí dnes vyrůstá (já vím, že to není náhoda), ale to neznamená, že film je ihned realistický jako některé dokument točený skrytou kamerou:). Je to stále jen fikce, která chvílemi není moc dobře směrovaná a její výsledné poučení je možná až moc vynucené.(31.3.2010)

• Malarkey

Tady bych dodal něco co celý film dost vystihuje. Při sledování si přítelkyně všimla jedné věci. Že naprosto každá postava ve filmu nosí ponuré, tmavé a nevýrazné oblečení. A tak se to táhne celým ponurým, tmavým a nevýrazným filmem až do konce. Dvojka Issová, Mádl vcelku funguje. Jen mě Issová hrozně rozčilovala. Přišlo mi to strašně nereálný ten příběh, Issová příšerně přehnaná. Jináč se na to ale koukat dalo, a dokoukat určitě taky, ale prostě ponurost, smutnost toho světa ve filmu, né že by zkazilo náladu, ale prostě to nebyla ta realita, která by v takovýchto filmech měla být.(4.10.2009)

43. MFF KV .. Scénář: Irena Hejdová .. Nejslabší složkou filmu je překvapivě scénář filmové redaktorky Ireny Hejdové. Protože jsem si po půlhodině zlehka načrtnutého děje a slibně vykreslených postav říkal, kdy se tedy bude něco dít, nějaký konflikt, nějaký nový směr.. Prostě chybí cokoliv překvapivého, nějaké odpoutání se od klišé, něco čím by snímek vybočil z osvědčených, přesto až příliš standardně zajetých kolejí o hledání sebe sama, vztahových pnutí a vůbec svého místa v tomhle divném světě. Zato herecky je film zvládnutý přesvědčivě až až (Issová i Mádl na palec nahoru) a také režijní podání má své kouzlo a atmosféra převážně nočního Karlína svou sílu. 50%.(8.7.2008)

• Enšpígl

Celkově o naprostým hovnu. Tyhle rádoby nezávislý sračky, pro rádoby nezávislou mládež bych promítal leda tak vojakům ve válce, abych je před bojem s nepřítelem pořádně nasral. Martha Issová umí hrát asi jako já vyšívat krojovaný spodničky.(22.2.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $334,473(26.4.2009)

Spíše povrchní film o symptomech v chování generace Y, což je ale na oceněný snímek celkem málo, jelikož jako divák z jiné generace bych potřeboval na plátně vidět i nějaké příčiny. Přesto velmi dobré herecké výkony a vjem autenticity. Generační výpovědí se tenhle snímek určitě nestane...(16.10.2013)

• AngelAngie

Martha Issová se po celý film tvářila, jako by měla zácpu... a jediné, co z ní dokázalo vždy vypadnout bylo: "Ty jsi debil..."(18.2.2010)

Dobrý, ale trochu jsem se nudil a Issová neumí hrát, ale přesto je to to lepší, co z naší sračkovité produkce můžete vidět ,-)(28.10.2009)

• Bluntman

80 minut product placementu ve vyprávění o krávě, která právě dostala krámy, ve filmu, jenž se chce odlišovat od vlny českých teenagerovských filmů už svým úhlem pohledu, ale je stejně dramaticky nezvládnutý (ano, Suda...) a vypovídající o tom, že někteří si potřebují nutně zašukat. Esence chčípáčkovského českého filmu a lostomilého plyšáčkovství, tedy dvou věcí, které upřímně nenávidím na české polistopadové kinematografii, v rádobyuměleckém pseudoimpresionistickém filmu vystavěném na náhodách a klišé aneb další snímek potvrzující mi, že nejlepší současný český herec Jiří Mádl by měl brutálním způsobem zabít svého agenta, pokud nějakého má.(25.9.2008)

„Dneska bez školy nic nedokážeš.“ – „Co bych´ měla dokazovat? Komu?“ 100% nedávam len preto, že ma až urazilo, aké je to krátke. Pritom postavy, prostredie, doba a príbeh, by mali na štvorhodinovú verziu, ktorú by som pozeral aspoň raz do roka. DETI NOCI sú nielen silný film, ktorý vás dojme i pobaví, ale urobil jednu dôležitú vec. Dnes sa robí strašne veľa filmov o tínedžeroch, o tom, akí sú strašne komplikovaní a ako to majú ťažké. Tiež sa robí veľa filmov o tridsiatnikoch, čo je vek, kedy sa, vraj, človek „začína definitívne usadzovať“. Nakrúcajú sa filmy o kríze štyridsiatnikov, o kríze päťdesiatnikov, o kríze šesťdesiatnikov - i o dôchodcoch. Celý svet ale veľmi zvláštne ignoruje jednu podľa mňa pozoruhodnú sortu ľudí a práve o nej DETI NOCI rozprávajú: potom, čo človek (povedzme ako 20-ročný) vyjde zo škôl a predtým, ako sa v tridsiatke „usadí“, ho čaká veľmi ťažkých desať rokov. Je to až tajomné desaťročie, kedy človek dospieva a mení sa oveľa viac, ako v puberte, hľadá seba a všelikoho ďalšieho, dosť veľa vecí je mu fuk, no na iných, zdanlivo hlúpych, mu záleží až do obetovania holého života. Je to tragikomické, temné a čudácke obdobie a že to dokázal výborne zahrať Jiří Mádl ma v podstate neprekvapilo (občas motyka vystrelí, otázka je, ako s tým dokáže naložiť v ďalších filmoch), ale Martha Issová ma zaujala už v TAJNOSTIACH z produkcie Jana Svěráka a ako predavačka Ofka dokazuje, že... nenapadá mi žiadna dostatočne obrovská poklona, ktorá by aspoň sčasti charakterizovala to, čo táto herečka v DEŤOCH NOCI predvádza.(10.5.2010)

• charlosina

Martha Issová je talentovanou herečkou. To však nic nemění na tom, že tenhle film byl křečovitý, nudný a (i když měl "jen" 81 minut) neskutečně dlouhý. Michaela Pavlátová se zřejmě snažila natočit duchaplný snímek ze života mladé slečny, která hledá sama sebe, ale vyšel jí z toho příběh o značně vyšinuté osobě, která by měla dostat pár facek. No, zkouknout se to ale dalo. Jednou. 2 a půl *.(13.1.2010)

Dlouho jsem se rozhodoval, kolik dát hvězdiček. Nemá to děj, nemá to žádnou pointu, jednotlivý scény mi připadaly k sobě tak nějak divně poskládaný, jak kdyby byly ve špatnym pořadí a nebo něco mezi nima chybělo... Přesto v tom filmu asi "něco" je, protože za sebe nemůžu říct, že bych měl chuť to vypnout a ani se nebránim podívat se na to někdy znovu. Celkem chápu, že někdo na tom nenajde nic a dá odpad, stejně jako chápu, že někdo tam toho naopak najde hodně a dá 5 hvězd. Já jsem asi tak někde uprostřed. Chválim herce, atmosféru a vlastně i ten "konec", protože já čekal, že se bude konat nějakej kýčovitej happy end, kterej by tam byl jak pěst na oko. Jo a taky se mi líbila muzika. Nejvíc ten track, co hrál při scéně, kde Issová tancovala asi jako Chris Kattan v Noci v Roxbury.(27.1.2010)

Zvláštní Ofka a ujetý Ubr. Velice zajímavé postavy, které mě s přehledem drželi u televize v bdělém stavu. Chvílemi jsem si sice říkál, o čem to teď vlastně je, ale po chvíli se vždy dostavila nějaká vtipná scénka nebo úvaha nad smyslem života. Škoda, že závěr nedostal nějakou jasnější podobu.(29.3.2010)

Silně autentický snímek podpořený stejně laděnými hereckými výkony a dialogy. Směřování příběhu odnikud nikam považuji za záměr, přesto si dokážu představit, že šlo v depresivní náladě a emocích ještě víc přitlačit. Přesto povedená záležitost a další důkaz, že česká kinematografie není v krizi - chce to jen dát prostor (a peníze) těm správným lidem. (43. MFF KV - 7.7.08)(14.7.2008)

• choze

Další koncentrovaná česká banalita, jen ten Mádl je jako vždy bezchybný. Po čtvrt hodině jsem to vzdal.(31.5.2009)

• Psema

Nejdražší reklama v dějinách české porevoluční kinematografie, ve které se dějová nicota čechrá výbornými výkony herců a režií západního střihu? Jednou se to dá, ale i tak jsem se děsně nudil a neustále pokukoval po všech čertech, protože mě dění na plátně vůbec neoslovilo. Znát Ofku osobně, řeknu jí na rovinu, že je zamindrákovaná "kráva", Ubra bych se zeptal, jestli toho mentála jenom hraje a zbytek... ten bych snad radši poznat nechtěl. Mimochem, asi ve třech scénách mi to připomínalo profiltrovanější VKVéčka. Jo jo, ve Varech by se mělo hulení trávy omezit.(27.9.2008)

• ORIN

Film o chcípácích pro chcípáky. Otravný v maličkostech, nefunkční a rozpadající se jako celek. Postavy nežijí, jen předříkávají typologicky dané věty pro určité charaktery ("ty si blbej"; "ty si debil"; "nech mě bejt" apod.). Ofka (kdo ví, proč má tak kravskou přezdívku) trpí jen zastydlou apatickou pubertou a potřebuje pořádně profackovat, v tomto ohledu revoluční dialog Ofky a jejího otce ze závěru filmu ("ty si jen líná") ukončuje vyprávění o hovně (dlouhá předlouhá stopáž). Jediné, co mi v paměti utkvělo, byla specifická noční atmosféra Prahy (Karlína).(28.3.2010)

• Morien

Dodatek o tři roky později: Jsem nahněvaná na scenáristku a na režisérku, že hlavní postavou učinily dívku, která co deset minut brečí, nic nedělá, nic ji nezajímá.(5.5.2010)

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19