Zvoník u Matky Boží

Hunchback of Notre Dame, The

Zvonár u Matky Božej

Animovaný / Drama / Rodinný / Muzikál

USA, 1996, 91 min

Sice si tento film vzal z literární předlohy jen to, co se mu hodilo, aby to nebylo moc složité, ale co na tom, vždyť to bylo pro děti. A mně se to dost líbilo.(16.2.2008)

Vhodné pro ty, co nečetli knížku. Ale zase jde o pohádku a ta musí skončit dobře, jinak by nešlo o pohádku:)(3.2.2008)

Přiznám se hned z kraje, že Disneyovky až na výjimky (Kráska a zvíře, Lví král) vůbec nemusím a hlavním problémem u mě jsou ty jejich strašný písničky, co ve většině případů někdo napsal na koleni během přestávky v natáčení a ony pak tyhle "skvosty" zabírají půlku filmu. Ovšem tady, nechápu jak je to možný, mi některý přišly i docela snesitelný (ta úplně první například). Ty nesnesitelný prostě přetáčím, jedině tak se to dá vydržet. Kupodivu mi ani nevadilo, že z celýho Zvoníka zbyl příběh - "jsem škaredý/divný, proč mě lidi nemají rádi?" - s vývojem - "hlavní je, že máš dobré srdce, hurá, tak už mě mají rádi!". Prakticky každá Disneyovka stojí na podobně primitivní premise. Co mě tu hodně příjemně překvapilo bylo omezení stupidních roztomilých zvířátek na jednu kozu, která sice přeprala pár vojáků, ale jinak jí zas tak nevyužívali. Pak taky trojička chrličů mi přišla poměrně zábavná a postavy jsou tady celkem dobře ztvárněný (mnohem líp, než v nedomrlý Pocahontas), například hlavní Krasoň je sice blonďák, ale není tak ostřesnej a párkrát má vtipnou repliku. Takže u mě spokojenost. A ještě něco. Štěbetající ptáček je tu jenom jeden, a to ještě odletí hned v úvodu! Za to tu čtvrtou *!(3.4.2012)

• kinej

Zvoník mohl být pěkaná gotická pohádka, kdyby film tvůrci stále neprokládali špatnou hudbou. s ještě horším "libretem". Když jsem film viděl coby kluk, celkem mě bavil, je ty muzikálové složky mě nudili a vystříhal bych je. Hudba tohoto filmu je ztělesněním, nebo spíš sezvučením toho špatného a kýčovitého na muzikálech. Navíc jsem viděl bohužel pouze zjizvenou českou verzi, která úplně zapadá do české muzikálové bažiny(5.1.2009)

Zaujímavá adaptácia, ktorá sa drží základných kameňov, ktoré postavil film z roku 1956. Pomerne slušný príbeh – veľmi dobre okresaný, super sountrack a vizuálna stránka (pocit veľkovýpravnosti). Je tam aj legendárne zdvihnutie Esmeraldy nad hlavu a lezenie po stenách katedrály...(7.1.2009)