poster

Zvoník u Matky Boží

 • USA

  The Hunchback of Notre Dame

 • Slovensko

  Zvonár u Matky Božej

 • Velká Británie

  The Hunchback of Notre Dame

Animovaný / Drama / Rodinný / Muzikál

USA, 1996, 91 min

 • Fiftis
  ****

  Iste, pár fanúšikov filmu režisérskeho dua Trousdale/Wise, ktorí so mnou nebudú súhlasiť, sa určite nájde, ostatne, každý máme predsa iný názor, ale som si istý, že sú v menšine a hoci zastávam pravidlo, že film a knižka sú dve odlišné formy umenia, v tomto prípade je ignorovanie knižnej predlohy predsa len skôr priznaním sa ku knižnej negramotnosti, čo je vždy strašné a smutné.(15.12.2012)

 • AngelAngie
  ***

  Krásná pohádka!(29.5.2008)

 • Momo_desu
  ****

  Krásny príbeh, postavy krásne nakreslené a Esmeralda je asi tá najkrajšia cigánka.(14.1.2013)

 • Jinny
  ***

  Místy kouzelně poetický, místy zbytečně zamerikazovaný příběh o tom, že nejostřejší zub je za sladkých hlasem. Je škoda, že je animovaný v typickém disneyovském duchu a tvůrci se rozhodli zaoblit některé hrany - například ze školy snad víte, že chudák Quasimodo ohluchl ze své práce zvoníka, o jeho konci nemluvě. Snad nejvíc divákům v paměti ulpí možná nejhezčí písnička od Leony Machálkové - Chraň Bůh ty bídné.(27.12.2008)

 • golfoxovox1
  *****

  To, že se snímek absolutně nedrží předlohy, ignoruji.... (Je to Disney.) Poměrně temný animovaný film, který má skvělého záporáka (a u něho obzvlášť chválím český dabing), myšlenky jsou předávány sice přímočaře a jasně, ale to je účel pohádek... A co tady předvádí Alan Menken s chorály a hudbou celkově, je pro mě do jisté míry geniální... Sice asi ne tolik chytlavé tracky jako v Beauty and the Beast nebo Pocahontas, nicméně velmi atmosférické, jak songy, tak score... (a to jsem je slyšel dabované). Alan se pro Disneyho narodil a my můžeme jenom děkovat... ;-)(29.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace