poster

Bernard a Doris

 • USA

  Bernard and Doris

Komedie / Drama / Životopisný

USA / Velká Británie, 2006, 98 min

Režie:

Bob Balaban

Hudba:

Alex Wurman

Střih:

Andy Keir

Scénografie:

Franckie Diago

Kostýmy:

Joseph G. Aulisi
(další profese)
 • rt12
  ***

  Susan Sarandon a Ralph Fiennes si role užívají, ale něco tomu prostě chybělo. V původním znění celý film vyzní daleko lépe než nadabovaný.(19.5.2014)

 • Beagle
  ***

  Velmi příjemný film s vynikající ústřední dvojicí. Bohužel na kvalitu podobně laděného Řidiče slečny Daisy (příbuzného spíše dějovou linkou) nebo Grey Gradens (též z produkce HBO, s velmi podobnou náladou, kvalitním obsazením a hudebním doprovodem, který chvílemi láme srdce) Bernard a Doris nedosáhli. Možná trochu promarněná příležitost, hlavně na straně scénáristy.(5.2.2011)

 • Malarkey
  ****

  Říkal jsem si, že tenhle film nebude nic zvláštního. Jen klasické nevýrazné komediální drama, kterých jsou tuny, ale docela dost mě to překvapilo. Vztah mezi Bernardem a Doris, tedy mezi bohatou paničkou a jejím služebníkem, mě dost překvapil. Není to, na první pohled, nic zázračného, ale je to prostě o problémech, kteří ty dva ve svém nitru mohou řešit. A já si myslím, že v rámci života to bylo moc hezky natočené. Představte si, že někoho potkáte a během chvíle si uvědomíte, že na něj čekáte celý život. Ta harmonie mezi dvěma lidmi, ta se nepotká každý den, ale právě jednou za život a přesně tohle se stalo u Bernarda a Doris, kteří k sobě prostě patřili. Zvláštní na tom všem je, jak jim to lidé z jejich okolí nikdy nepřáli. Ale co, to jsou holt lidé. Na nich se nikdy nic hezkého najít nedá.(23.5.2011)

 • rikitiki
  **

  Viděla jsem starší zfilmovanoou verzi tohoto příběhu, kdy komorník byl jednoznačný prospěchář. Kdo ví? Tohle je druhá možnost. Filmově je to slušné, ale nuda. Vše důležité nebo zajímavé (Bernardovy i Dorisiny milostné záležitosti) se odehrává mimo plátno. Vidíme jen rutinu všedního dne, jen pracovní části, sem tam zjeměné vzájemně křehkým kontaktem, který mohl ale také nemusel přerůst ten pracovní. Co pro ni bylo 5 milionů dolarů, když neměla děti? /8. 2. 2011/(8.2.2011)

 • HappySmile
  ****

  Wow, Raplh Fiennes i Susan Sarandon předvedli neuvěřitelné herecké výkony, na obou bylo vidět, že si své role opravdu užívají - tak perfektní bylo zobrazení jejich postav. Vážně nechápu, proč film nešel do kin, je to škoda.(14.11.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace