Bernard a Doris

Franckie Diago

Kostýmy:

Joseph G. Aulisi
  • jhrasko

Televízna nuda, ktorú som okamžite vymazal z hard discu a pustil som si okamžite niečo aspoň trocha zaujímavé !(16.2.2009)

Susan Sarandon a Ralph Fiennes si role užívají, ale něco tomu prostě chybělo. V původním znění celý film vyzní daleko lépe než nadabovaný.(19.5.2014)

• rikitiki

Viděla jsem starší zfilmovanoou verzi tohoto příběhu, kdy komorník byl jednoznačný prospěchář. Kdo ví? Tohle je druhá možnost. Filmově je to slušné, ale nuda. Vše důležité nebo zajímavé (Bernardovy i Dorisiny milostné záležitosti) se odehrává mimo plátno. Vidíme jen rutinu všedního dne, jen pracovní části, sem tam zjeměné vzájemně křehkým kontaktem, který mohl ale také nemusel přerůst ten pracovní. Co pro ni bylo 5 milionů dolarů, když neměla děti? /8. 2. 2011/(8.2.2011)

Říkal jsem si, že tenhle film nebude nic zvláštního. Jen klasické nevýrazné komediální drama, kterých jsou tuny, ale docela dost mě to překvapilo. Vztah mezi Bernardem a Doris, tedy mezi bohatou paničkou a jejím služebníkem, mě dost překvapil. Není to, na první pohled, nic zázračného, ale je to prostě o problémech, kteří ty dva ve svém nitru mohou řešit. A já si myslím, že v rámci života to bylo moc hezky natočené. Představte si, že někoho potkáte a během chvíle si uvědomíte, že na něj čekáte celý život. Ta harmonie mezi dvěma lidmi, ta se nepotká každý den, ale právě jednou za život a přesně tohle se stalo u Bernarda a Doris, kteří k sobě prostě patřili. Zvláštní na tom všem je, jak jim to lidé z jejich okolí nikdy nepřáli. Ale co, to jsou holt lidé. Na nich se nikdy nic hezkého najít nedá.(23.5.2011)

Susan Sarandon a Ralph Fiennes byli opravdu excelentní. V závěru filmu bylo řečeno, že závěť, kterou sepsala Doris byla napadena. Já bych ji také napadla.(5.2.2011)