Bernard a Doris

Scénografie:

Franckie Diago

Kostýmy:

Joseph G. Aulisi

Susan Sarandon a Ralph Fiennes byli opravdu excelentní. V závěru filmu bylo řečeno, že závěť, kterou sepsala Doris byla napadena. Já bych ji také napadla.(5.2.2011)

Susan Sarandon a Ralph Fiennes si role užívají, ale něco tomu prostě chybělo. V původním znění celý film vyzní daleko lépe než nadabovaný.(19.5.2014)

Wow, Raplh Fiennes i Susan Sarandon předvedli neuvěřitelné herecké výkony, na obou bylo vidět, že si své role opravdu užívají - tak perfektní bylo zobrazení jejich postav. Vážně nechápu, proč film nešel do kin, je to škoda.(14.11.2010)

Pro mne nádherný příběh ještě s úžasnou hudbou, přátelství dvou duší bez potřeby manželství. Máš-li něčí lásku, nejde zaplatit žádnou obětí, ale každá oběť je příliš velká, abys jí mohl koupit. Vše zde fungovalo jak by mělo…. Nádhera…(20.5.2009)

Říkal jsem si, že tenhle film nebude nic zvláštního. Jen klasické nevýrazné komediální drama, kterých jsou tuny, ale docela dost mě to překvapilo. Vztah mezi Bernardem a Doris, tedy mezi bohatou paničkou a jejím služebníkem, mě dost překvapil. Není to, na první pohled, nic zázračného, ale je to prostě o problémech, kteří ty dva ve svém nitru mohou řešit. A já si myslím, že v rámci života to bylo moc hezky natočené. Představte si, že někoho potkáte a během chvíle si uvědomíte, že na něj čekáte celý život. Ta harmonie mezi dvěma lidmi, ta se nepotká každý den, ale právě jednou za život a přesně tohle se stalo u Bernarda a Doris, kteří k sobě prostě patřili. Zvláštní na tom všem je, jak jim to lidé z jejich okolí nikdy nepřáli. Ale co, to jsou holt lidé. Na nich se nikdy nic hezkého najít nedá.(23.5.2011)