Žít a nechat zemřít

• slovenský

Žiť a nechať zomrieť

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1973, 121 min

Moore se uvedl jak nejlépe jen mohl. Film má všechno co považuji u Bonda za důležité. Zároveň je Live and Let die důkazem toho, že Bond nemusí být vybaven tunami technických vymožeností, aby se mohl řadit mezi ty nejlepší. Naopak stačí zajímavý příběh, okořeněný dobrodružnou a exotickou atmosférou a když se přidají vydařené akční scény a špetka humoru není co řešit. Navíc je zde i charismatickým záporák a skvělá hudba.(7.4.2010)

Bond 8 - První Mooreova bondovka mě zaujala svoji zvláštní atmosférou, záporáckým seskupením Dr. Kanangy, prostředím a bond girl Solitaire...Moore je tu ještě mladý (relativně mladý), což je velké plus. Celkově měl štěstí na filmy, které jsou sice s každým dalším pokračováním víc a víc komediální, ovšem přistoupíme-li na tento styl, o zábavu máme postaráno. "To je starý dobrý Albert. Jednou jsem nedával pozor a sundal mi celou ruku."(4.12.2006)

• Radek99

Bond bez charismatu? Dámy a pánové, přivítejte Rogera Moorea...(10.3.2012)

Osmy film, o špeciálnom agentovi v službách Anglickej kráľovnej, Jamesovi Bondovi som si súkromne označil ako afroamerický špeciál. Dej je totiž situovaný na juh USA do oblasti New Orleans a Karibiku. Takže z toho logicky vyplýva tá silná koncetrácia černochov. Najnebezpečnejším z nich je doktor Kananga, ktorý je vodcom mocného drogového kartelu. Práve na jeho aktivity je zameraný James Bond. No nebude to mať s ním ľahké. Zdá sa, že Kananga za pomoci tajomnej Solitaire, ovláda čiernu mágiu a voodoo. V tomto filme sa prvý krát v úlohe agenta 007 predstavil herec Roger George Moore. ****(20.11.2012)

Jane Seymour a její fascinující Solitaire mě udivuje neustále. Tak jiná Bond Girl a přitom tak skvěle zapadající do celého příběhu. Nevídané.(17.3.2009)

• Roger Moore

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 11. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Ve filmu nikdy nezazní skutečné jméno Solitaire (Jane Seymour). V knize je prozrazeno, že se jedná o Simone Latrelle. (Žralok)

• - Ve scéně, kdy Mr. Big (Yaphet Kotto) při prvním setkání s Bondem (Roger Moore) láme železnou rukou pistoli, je možné si všimnout, že zbraň byla již předem nalomená. (GH98)