Žít a nechat zemřít

• slovenský

Žiť a nechať zomrieť

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1973, 121 min

Trošku poslabší, ale pořád dobrá bondovka, první s Moorem.(13.8.2012)

Dřív jsem tenhle díl miloval, ale i když je Roger Moore rozhodně fajn, docela jsem se tentokrát nudil. Hlavně ve srovnání s nedávno znova viděnými conneryovkami...(23.3.2013)

Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Souboj neslaného nemastného Bonda v podání Rogera Moorea proti diktátorovi San Moniquy a kultu woodoo nenadchnul, ale ani nenudil. Potěšila např. scéna rozepínání zipu Bond girl pomocí magnetických hodinek. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=xRgICh0dK9I(11.3.2012)

Bond kontra blaxploitation: okultismus zredukovaný na magii, masky a mák, hlemýždí rozjezd, absurdně natahovaná akční scéna s motorovými čluny a primitivní šerif Pepper... ale taky velkopadoušsky nafoukaný padouch (inspired by Onassis), výborný úvodní song, doktorka Quinnová jako bondgirl a dokonale svěží Moore, pálící jednu trefnou hlášku za druhou. 75% Zajímavé komentáře: Marigold, Vitason(30.12.2010)

První, co mě po zhlédnutí této bondovky napadlo, bylo nuda. Zajímavý začátek a pak už jen agentovo cestování sem a tam bez pořádné akce a napětí (vyjma tří dívek, jedna dokonce dvakrát, gratuluji.) Konec to vyspravil, ale jen trošku.(19.1.2009)

• Roger Moore

• - Hlavní Bond girl Solitaire měla být původně tmavé pleti (uvažovalo se o zpěvačce Dianě Ross) a Rosie Carver měla být běloch. Nakonec to kvůli obsazení Jane Seymour jako Solitaire bylo naopak. (Colonist)

• - Při hledání vhodných míst k natáčení narazil štáb na krokodýlí farmu, kterou vlastnil jistý Ross Kananga. Tato krokodýlí farma se dostala do scénáře a Bondův protivník získal jméno Kananga (v knižní předloze figuroval jen jako Mr. Big). (Colonist)

• - Ve filmu nikdy nezazní skutečné jméno Solitaire (Jane Seymour). V knize je prozrazeno, že se jedná o Simone Latrelle. (Žralok)