Žít a nechat zemřít

• slovenský

Žiť a nechať zomrieť

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1973, 121 min

Celkem zajímavej začátek Rogemoorovksé kariéry bondovek. Žádný zázrak to není, ale přesto film nenudí, má celkem zajímavej příběh, sympatické postavy atd. Tak 70% = ****(2.10.2012)

První Mooreova bondovka není tak napěchovaná Mooreovými vtipy, snad proto je asi jedna z jeho nejlepších.(19.4.2005)

Rozpočet $7miliónovTržby USA $35,377,836Tržby Celosvetovo $161,800,000(16.5.2009)

Zajímavé prostředí a temnější občas až mystické ladění, tentokrát se Bond musí vydat mezi vyznavače voodoo, aby zabránil drogovému králi zničit Ameriku. Pěkná bondgirl, mysteriozní hrátky s kartami, šklebící se padouši a už znatelný Mooreovský styl - tedy plno komediálních prvků, občas sice úplně pitomých (Lousiana a její super šerif), ale přesto často docela zábavných. Ne úplně marné některé akční scény (hlavně ta na vodě), ale jako protiklad také scény dost směšné,jak to už bývá pravidlem. Potěší také detektivně laděné hledání stop a celé pravdy. Tedy znovu nijak vyčnívající bondovka, i díky poslednímu záběru a mladšímu Mooreovi (což dlouho nepotrvá :) 7/10(11.8.2009)

Na plac nastoupil nový Bond... James Bond v podání Moorea.....Rogera Moorea a nástup je to vskutku famozní. Klukovského rošťáka s anglickým humorem vystřídal klidas s cynickými hláškami. Svou misi pradoxně začíná tam kde i Sean Connery tedy na Jamajce, bohužel už nám tam neleze z moře krásná Ursula Andress, zato nám tam nalezlo spoustu vyznavačů kultu Voodoo a je třeba aby to 007 vyřešil a mohli se tam vrátit krásný holky v bikinách a ne aby tam oxidovali sráči s hadama,kartama, hrobama , podřízeljma slepicema a bůh ví čím ještě. A Akce může začít a byla dobrá, moc dobrá, zaporák byl taky zdatnej soupeř z řad černošské populace a Bond girl ?? Tu jsem měl tehdenci chránit i z mé postele,aby mohla žít , byla by škoda nechat tuhle bondovku zemřít.(28.12.2006)

• Roger Moore

• - Na vodnú naháňačku bolo použitých 26 lodí typu Glastron GT-150 1972. (tiradentes)

• - První ze tří bondovek s Rogerem Moorem, ke které hudbu nesložil John Barry (další dvě byly The Spy Who Loved Me a For Your Eyes Only). Zde ho zastoupil George Martin. (Colonist)

• - Během bouřačky policejních vozů, které pronásledují čluny v bažinách, je možné zahlédnout v jednom z vozů kaskadéra s helmou. V následující scéně však z vozu vystupuje policista bez helmy. (Zdroj: ČSFD.cz)