Žít a nechat zemřít

• slovenský

Žiť a nechať zomrieť

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1973, 121 min

8. Bond - Na stříbrném plátně už nastupuje nový James Bond a musím potvrdit, že na nový post nastoupil vynikající Roger Moore, kterého jsem si zamiloval (šarmantní, akčnější). Naprosto převažující pozitiva a superlativy pro Hamiltonovu režii.(16.6.2012)

Trošku poslabší, ale pořád dobrá bondovka, první s Moorem.(13.8.2012)

• Kaka

Trapná rádoby experimentující 70. léta plná vodoo, Harlemu, šílených kostýmů, dobových vypalovaček, s ukrutnou snahu o moderní vizuál. Celé to působí jako taškařice a Moore v hlavní roli je krok zpět jak oproti Connerymu, tak i Lazebnymu. Zoufale nevýrazný herec. Potěší oko jen Jane Seymour v roli bondgirl. Bohužel i akční scény utrpěly kvalitativní pokles minimálně o jednu úroveň - kde jsou ty časy syrové bitky s Connerym ve vlaku (From Russia with Love) - je to pěkných pár let zpět a přitom by byl na místě progres.(26.4.2014)

• zelvopyr

Nejlepší herec tam byl krokodýl.. Podle mě nejhorší Bondovka scénářem (teda tou spatlaninou) + Roger Moore se ještě vyloženě hledal + až na "Dech života" zde také byly nejméně atraktivní Bondgirls.(27.9.2007)

Tri veci na Live and Let Die stoja zato: Ústredný song, mladá Seymourka a naháňačka na motorových člnoch. A toť vše. Moore mi ako Bond nesedí, navyše je to celé nejak moc ujeté, komediálne a blbé. Ehm, viz Kiddo(22.1.2016)

• - Hlavní Bond girl Solitaire měla být původně tmavé pleti (uvažovalo se o zpěvačce Dianě Ross) a Rosie Carver měla být běloch. Nakonec to kvůli obsazení Jane Seymour jako Solitaire bylo naopak. (Colonist)

• - Na vodnú naháňačku bolo použitých 26 lodí typu Glastron GT-150 1972. (tiradentes)

• - Ve filmu nikdy nezazní skutečné jméno Solitaire (Jane Seymour). V knize je prozrazeno, že se jedná o Simone Latrelle. (Žralok)