Běžící muž

• slovenský

Muž na úteku

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA, 1987, 101 min

Asi ne přesně to, co si King při psaní knížní předlohy představoval, ale i tak další povedená Arnoldovka, nad kterou klukovské srdce zaplesá. Namakaný Arnold, spousta brutálních, pitoreskních a až marvelovsky superhrdinských záporáků a typická 8Oth´s písnička na závěr!(9.8.2006)

Žlutý obleček a podmanivě bezútěšná hudba. Další béčková akční sci-fi vize Ameriky budoucnosti jako neradostného policejního státu, obohacená o myšlenku politického zneužívání vlivu médií. S Kingovou předlohou toho moc súpolečného nemá, ale to absolutně neřeším. Krásně komiksově brutální akčňák. A můj oblíbený lovec? Vilný tlouštík Dynamo. Ta formule, blikající vohoz a operní zpěv byly prostě super.(21.2.2006)

Pořád mi nedochází, proč by se měl film inspirovaný knihou držet předlohy jak hovno boty. Opravdu není možné se inspirovat pouze v myšlence a vytvořit samostatné dílo? Když už dáváte odpad, tak k tomu mějte nějaký rozumnější důvod, než zklamané srdíčko Kingo-fanouška, který nedostal doslovný filmový přepis oblíbené knihy. P. S. Jeden z nejlepších Arnoldových kousků (a jedna z velmi povedených knih S. Kinga)(29.3.2014)

Jedno z těch úplně nejlepších arnoldových béček, kde hypervostře a hyper často hláškuje a seřeže tam zabíjáckýho hokejistu a nebo rozpůlí koule motorovkou dalšímu řezníkovi Buzzsawovi. Prostě klasika(8.2.2008)

V dnešní době, kdy trh s akčními filmy ovládají (abych nekřivdil) většinou hrozný sračky, tyhle osmdesátková béčka stoupají v ceně. "Běžící muž" nepostrádá napětí, akci už vůbec, navíc má docela nosnou myšlenku, prezentovanou zábavnou formou. Arnold je sympaťák, Maria Cinchita Alonso je sexy a navíc zde máme snad nejoriginálnější zabijáky v dějinách béčkových akčních filmů. 80%.(6.2.2005)