• D.Moore

Když dobří herci nemají co hrát, je to vždycky smutné. Obzvlášť tehdy, když nemají co hrát v komedii. Mezi námi zloději je taková bezzubá satirka, která může vážně nalákat snad jen obsazením, jinak ne. A vlastně má ještě povedené úvodní titulky. Doopravdy mě ovšem rozesmál jedině Jiří Sovák, když komentoval úspěšné zemědělce oslavující novinový článek slovy: "No jo, jste tam všichni. I prase."(3.11.2014)

• rikitiki

Dobří herci v příšerném ideologickém filmu o tom, že je zločinem nechávat si produkty svého hospodářství, protože na ně má nárok družstvo. Kvůli strašlivému lživému nánosu, zvlášť když člověk ví, jak to se zakládáním družstev bylo doopravdy, si to zaslouží odpad, i když je film zručně řemeslně udělaný a hraje v něm herecká špička. /2. 6. 13./(2.6.2013)

• Tosim

Menšíkovi, Sovákovi a ostatním byste přerod v uvědomělé jézéďáky uvěřili, jenom to ostatní je neuvěřitelně chatrné...(2.8.2003)

• Karlos80

(5.7.2006)Výchovný,zábavný lidový a komediální film o moralitě jedněch kriminálníků které napraví až poctivá snaha bránit družstevní majetek před jeho rozkrádáním s mnoha tehdejšími ale ne jinak než poplatnými socialistýckými hesly.Které mě ve filmu ale ňijak zvlášt nevadili spíš jsem sledoval jednotlivé herecké výkony které byli celkem zdařilé řekl bych takový lepší průměr.Hlavně co se týče Sováka a Menšíka kteří pomáhají filmu tak trochu utvářet ten poněkud chatrný děj.Jinak jak už napsal Cross ty úvodní titulky na začátku filmu ty neměli fakt chybu to byl v té době originál nápad.Jsou na nich vlastně zobrazeny portréty členů filmového štábu v podobě evidenčních karet zločinců.Nakonec ale film jako celek hodnotím jako takový horší průměr a dávám za 2*.Dnes už se tomu zasmějí tak akorát pamětníci.Že by převládajicí pravicové vedení televize Nova vybrala tento film schválně jen a jen kvůli jménu Paroubek kterého hrál J.Kemr jako předseda JZD?Čert ví..?Určitě by to ale bylo hloupé řekl bych že až dětinské.(5.7.2006)

Naprosto skvělá komedie odehravající se na začítku 60 .let na vesnici. Kde vládne klan rodiny Musilů. Přijíždí trojice propuštěných věznů s úmyslem vstoupit do Jzd a okráct je. Jenže pokladna je prázdná jelikož všechno si rozdělují Musilovci. Jeden z bývalých věznů V. Menšík se dostane do hospody ,kde se uchytí a jeho dva kolegové s pomocí Musilů vstoupí do Jzd na velké funkce s tím ,že si Musilové myslí ,že budou moc kráct dál a odnesou to ty bývalí trestanci. Ale ty velice rychle pochytí o co ,že jde. A tak jim nezbývá než zarazit kradení Musilům. A donutit je makat a "odevzdávat" dodávky vajec a jiných plodin. Nakonec ,když je pokladna plná a mají jít na akci ,se vrací z kriminálu Béda Musil (který jim doporučil ,aby se tam vydali do té obce) manžel paní hostinské ,kde se usídlil (V.Menšík). Loupež zruší ,ale nakonec k ní přece dojde ,jneže né tak jak se domluvili.(29.10.2007)