• Marthos

Kontroverzní osobnost režiséra Vladimíra Čecha je jednou z nejsmutnějších kapitol československého poválečného filmu. Natáčel špatné filmy ve špatných obdobích, družstevnické komedie nevyjímaje. Ta o (ne)napravitelných zlodějích vyniká snad jen hereckým obsazením, v němž se objevují také jména Vladimíra Menšíka, Jiřího Sováka, Josefa Kemra či Stelly Zázvorkové. Ani oni ovšem nedokázali překonat slabiny tendenčního scénáře a nepříliš invenčního režijního vedení.(4.10.2014)

Průměrná česká komedie, stojící na brilantních hereckých výkonech tří hlavních představitelů (Vladimír Menšík, Jiří Sovák a Otomar Krejča). Příběh není ničím originální a ani nijak nezaujme, po hudební stránce také neexceluje a tak herecké obsazení je to jediné, na co se film může spolehnout. Jak postava hospodského, tak postavy oganizátora a účetního jsou zahrány s přehledem a mohlo by se zdát, že si celý film ukradly pro sebe. Slušelo by se zmínit snad už jen jméno Josefa Kemra, který snad nikdy nezahraje nic špatně. Mezi námi zloději není ničím originální, ale na druhou stranu není vůbec špatnou komedií. Krásný příklad čistě průměrného filmu.(6.1.2008)

..aneb jak se chudáci zlodějčkové mezi kurvy zlodějský v předsednictvu dostanou. Nic ani nezachrání Paroubek (Josef Kemr) coby poctivec agitky. (Je to komedie, v dokonalém zapasování do současné politické situace v ČR dost hořká komedie)(5.7.2006)

• E..

Nejsem moc velkej příznivec starších českejch filmů a vlastně ani ne moc současnýho českýho filmu a když jsem viděla rok 63, tak jsem byla poněkud skeptická. Začátek mě ale mile překvapil. Příběh o zlodějích, kteří jsou právě propuštěni a hned jdou na další "akci" byl ze začátku překvapivě dost ftipný. Ale někdy od půlky filmu mě to začalo docela nudit. Konec už jsem malinko vypouštěla. Ale musím uznat, že herci Vladimír Menšík či Jiří Sovák hráli skvěle.(26.9.2008)

• Tosim

Menšíkovi, Sovákovi a ostatním byste přerod v uvědomělé jézéďáky uvěřili, jenom to ostatní je neuvěřitelně chatrné...(2.8.2003)