V bližšie neurčenej budúcnosti postihne ľudstvo nukleárna katastrofa. Po nej sa tí, čo prežili, rozdelili do dvoch skupín: bohatej menšiny, ktorej sa podarilo pred dôsledkami radiácie ujsť, a chudobnej menšiny, ktorá si to celé odskákala a stala sa kontaminovaná. Bohatí, izolovaní od ostatného sveta, si vymysleli krutú a bezohľadnú hru zvanú Lov. Vytvorili sa skupinky lovcov, ktorí sa vydávajú do okolia a lovia nevinných bezbranných chudákov. Obzvlášť úspešnými lovcami sú Erasmus, šermiar jazdiaci na motorke, ktorý ako keby prišiel priamo zo stredoveku, a krásna, ale krutá Idra. Jedného dňa však aj oni spravia chybu a istému chlapíkovi menom Allan sa podarí ich útok prežiť. Allan sa navyše dostane do opatery skúseného Sama, ktorý ho vytrénuje, aby sa mohol postaviť bezohľadným lovcom. A Allan má v hlave plán, čo by mal urobiť... (beso74)

erl odpad!

Italský post-nukleární trash je moje krevní skupina. Spousta srandy , brutality, skvělých výkonů , akce , masek..ale tady nic takového není. 95 minut nízkorozpočtové nudy kde jsem opravdu nenašel nic co by se dalo vyzdvihnout. Příště vsadím na osvědčenější kousky. ()

vitekpe

Legracni postapo se slabou vypravou a televiznim vizualem, doprovozene amaterismem. Bez pretaceni vydrzet nelze, ale jako odpad bych to zas nevidel...urcitou malou naivni roztomilost to ma. :) ()

MickeyStuma

Italo-apokalyptický subžánr byl v devadesátých letech ve videopůjčovnách hojně vyhledáván a už jenom z nostalgického hlediska je škoda, že je nyní už ve značné míře opomíjen. Nízkorozpočtová produkce a nelogický příběh nikdy úplně nevadil. Pro obyčejnou domácí videozábavu, to tak nějak stačilo. I tento snímek patří mezi absolutně nevýrazné a nenápadité filmové počiny, ale právě tou svou nelogičností a módou zralých osmdesátek prostě zaujme a pobaví. Střihový začátek apokalypsy poskládaný ze známých záběru nám ihned ukáže co se stalo a následně se dozvíme, že společnost je rozdělena na dvě skupiny. Jedni jsou kontaminovaní radioaktivitou, druzí ne. A ti, co nejsou, ty kontaminované, loví. Nestačí? Tak tu máme ještě jednoho hrdinu, jehož dějová šablona je propůjčena z nejrůznějších kung-fu snímků. Aby mohl dostát svého cíle, je nějakým chlapíkem vycvičen v boji, a jakmile je připraven, jde na věc. Co chtít víc? Na takový film je toho už tak dost. Akční scény jsou, jaké jsou, a dokonce obsahují i zpomalené záběry. Z hereckého ansámblu za zmínku určitě stojí, že se tu také objevuje William Mang, u nás známý, ze seriálu „Komisař Rex“ (1994–2004) nebo „Medicopter 117“ (1998–2005). Při dnešním pohledu je snímek tak strašný, až je vlastně, v oblasti grindhouse, dobrý. Snímek tedy už jen pro zaryté fanoušky filmového braku. ()

beso74

Už začiatok filmu, kde si divák môže pozrieť archívne zábery na ktorých vybuchuje atómová bomba i sopka takmer zároveň a následne sa obraz pozastaví a patetický hlas v ňom oznamuje, ako dopadol ten náš hriešny svet, naznačuje, z akej ligy je tento film. Je síce z Talianska, ale žiadna Séria A a dokonca ani B či C to nebude, skôr to vyzerá na nejakú taliansku horskú ligu. Mikro rozpočet filmu prinútil tvorcov, aby sa vynechali (okrem jednej) scény, kde by by mohlo byť viac ako 7 ľudí pokope a kde by mohli byť aj nejaké kulisy (hoci sa dej odohráva na dosť veľkom priestore, je to zväčša holá pláň, rozpadnutá budova alebo iná rozpadnutá budova). Súboje sú na veľmi nízkej úrovni, zahrmí zopár výstrelov, zarinčí jeden meč a niekoľko palíc sa pokúsi rozmlátiť niekomu tu jeho palicu. postkatastrofické oblečenie by rado kopírovala módu ala Mad Max, avšak kožené oblečenie sa ušlo len niekoľkým hercom, zvyšok má typické osemdesiatkové handry. Jediným osviežujúcim momentom je tu účasť charizmatického Woodyho Strodeho, ako staršieho mentora a vcelku jedovato satirický sociálny podtón filmu. ()