Psychopat Daryll Lee Cullum zaútočí na soudní psycholožku Helen Hudsonovou, která přednáší na sanfranciské univerzitě o sériových vrazích. Přestože je dopaden a žena útok přežije, je těžce traumatizována a téměř rok neopustí byt. Přestože ji agorafobie a těžké noční můry vyřadily z práce i běžného života, pokouší se několikrát zavolat na oddělení vražd, když se v novinách dočte o brutální vraždě mladé dívky. Policisté ji považují za hysterku a neberou její telefonáty vážně. Když inspektorka Monahanová zjistí, že je Helen odbornicí na sériové vrahy, okamžitě ji navštíví. Ta sice odmítá na případu spolupracovat, ale přesto si fotografie prostuduje a prozradí Monahanové, že vrah do nejmenšího detailu okopíroval vraždu slavného Bostonského škrtiče. Vzápětí dostane od vraha mail, v němž jí psychopat představí oběť příští vraždy. Žena policii vyčte, že vraha přivedli až k ní, ale když je druhý den nalezena na smetišti zavražděná dívka, souhlasí, že pomůže v pátrání. Vrah opět kopíroval slavnou předlohu a pokusil se vniknout do přísně střeženého bytu opatrné Helen, je však vyrušen Rubenem. Další na řadě je kopie zločinu Teda Bundyho, který během jediné noci zabil tři ženy. Helen si uvědomí, že do případu je zapleten Cullum. Navštíví ho ve vězení a zločinec ji přivede na stopu vraha... (TV Nova)

Kaka

Alien je Alien, aneb jak se po fenomenálním úspěchu vezlá nezapomenutelná Elen Ripley pouze a jenom na vlně svého slavného jména. Jestli měl být Copycat originální a intelektuální kriminální thriller o masových vrazích, tak se rozhodně nepovedl tak jak měl. Klady ? Neskutečná Holly Hunter, výtečný Mulroney a i Sigourney v roli duševně ne příliš vyrovnané psycholožky se za svůj projev nemusí stydět. Zápory ? Neslaný nemastný scénář, spousta nedotažeností a úletů, nevyrovnané napětí, proměnlivé tempo a jednoduše příliš okaté televizní zpracování. Snímek který zapadl do šedi a průměru současného Hollywoodu. ()

Furry_Sheep

Sigourney Weaver příliš neexceluje, přesto jsem se na film podívala několikrát. Podle mého názoru jde o neprávem poměrně nedoceněný snímek, zvlášť ve srovnání s dnešními thrillery. Výborná atmosféra, další plus dávám za informace o sériových vrazích. Bez postav, které zásadně nerozsvěcejí a vůbec páchají samé nelogičnosti, by to beztak nebylo ono. ()

LucMosss

Jak jsem se po tomto filmu klepala o prázdninách strachy, již ani ne po roce se divím, proč. Těžce uvěřitelný fakt, jak si kriminálník počíná a neustálé opakování fráze: "Ten vrah je chytrý!" z úst Signourey Weaver, závěrečná gradace v podobě oplzlého hovoru přes počítač a následovného "únosu", mne prostě již nějak nezajímají. ()

glamgirl

Najväčšou prednosťou filmu Copycat je pre mňa množstvo informácií o sériových vrahoch a ich profilovaní, ktoré ponúka. Opisuje nielen fiktívneho zločinca, ale prináša zaujímavosti aj o skutočných sériových vrahoch, čo dej filmu efektívne prepája so realitou, rovnako ako aj pieseň od The Police Murder by Numbers. Inak film vychádza z klasickej šablóny kriminálok, rieši traumu dr. Hudsonovej, vzťahy predstaviteľov zákona a ukáže aj čo-to zo života a práce hľadaného vraha. Atmosféru filmu vhodne dopĺňa hudba Christophera Younga. Ako fanynke všetkého, čo sa týka sériových vrahov, sa mi film veľmi páči hlavne z informačného hľadiska, inak považujem scenár za fantazijnú konštrukciu. ()

warrenur

Aj po 28-mich rokoch stale pozeratelny a i zaujimavy krimi-thriller. Sigourney standardna a v hereckych polohach, v ktorych sme ju poznali. Trosku ma prekvapilo, ze sa uz v tom obdobi v policajnom okrsku ujala taka smart kickass witty kocka vysetrovatelka - Holy Hunter. :) Odvtedy sa vo filmografii mnohe klise objavovalo a objavuje doteraz. Vtedy urcite bad-ass kusok. Dnes uz len akasi nostalgia. Ta a zvedavost, boli dovodom, preco som si film pozrel. 55% ()

• Z fínskej video verzie bolo vystrihnutých 46 sekúnd a z talianskej bola vystrihnutá scéna z úvodu, kde Darryll (Harry Connick Jr.) podrezáva policajtovi hrdlo. (Raccoon.city)
  • Protihráč Helen Hudson (Sigourney Weaver) v počítačovém šachovém programu má na monitoru přezdívku "Czech Mate", v překladu "český mat". Jde o přesmyšku z check mate, oboje zní v angličtině stejně. (csfde)
  • Aby sa Holly Hunter (M.J. Monahanová) lepšie vžila do svojej postavy, pozorovala detektívov pri vraždách v centre Los Angeles. (Raccoon.city)